středa, 25 květen 2022 09:49

Což takhle dát si chlebíček...

Ve středu 18. 5. 2022 se v prostorách naší školy uskutečnil 1. ročník Kuchařské soutěže žáků šestých ročníků. Soutěž začala dopoledne, kdy byl týmům vyměřen čas na přípravu 10 nejhezčích a chuťově nejpovedenějších chlebíčků. Týmy s názvy Zajdové, Chlebíčci, Monkey Man, Bochník Ňufy, Dvanáctky, Holešáci, Máme toho hodně, Klobásky, Pakouni a Kauflanďáci pečlivě připravovaly své výtvory, které si mohly promyslet se svými mentory. Během dvou hodin se na podnosech vyjímaly klasické chlebíčky se salátem, s různými pomazánkami, ale i avokádové nebo „ na sladko“. Mezitím se vážená porota ve složení učitelů Jany Chmelové, Jana Medka, Pavla Řezníčka, Daniela Tůmy a milého hosta – děčínského basketbalisty Ondřeje Šišky usadila k hodnocení a soutěž mohla vrcholit. Porota posuzovala kromě image týmu hlavně chuť, vzhled a originalitu chlebíčků. V konečném hodnocení porotu nejvíce oslovily chlebíčky týmů Bochník Ňufy, Chlebíčci a absolutním vítězem se stal dívčí tým Dvanáctky, které oslnily promyšleným stylingem nejen na chlebíčcích. Všichni si odnesli hodnotné ceny a vítězky i putovní pohár, který do soutěže věnovala galerie Artmaterial.

Velké poděkování patří všem kuchtíkům, kteří statečně bojovali. V organizaci samotné soutěže děkujeme paní učitelce Janě Chmelové, která děti dobře připravila a členům poroty, kteří s nadšením ochutnávali a hodnotili žákovské výtvory. Děkujeme studentce Karolíně Strakové, která pro všechny napekla cupcaky a ochotně se postarala o servírování a stolování. Děkujeme trojici osmáků – Nině Jónové a Honzům Barcalovi a Belanovi za fotografování a hudební produkci.
Za rok „na vařenou“!