čtvrtek, 07 listopad 2019 17:10

Vítězství na domácím turnaji v miniházené

Dne 6.11. 2019 odehráli žáci 4. - 5. tříd turnaj v miniházené konaný na naší škole. Turnaje se kromě nás zúčastnily ZŠ Kamenická, Komenského a družstvo namixované z hráčů TJ Slavoj Děčín a výběru základních škol. Náš tým si v prvním zápase poradil s výběrem ZŠ Komenského poměrně hladce v poměru 12:7. Druhý zápas s "Mix týmem" nabídl velmi vyrovnanou bitvu, kterou jsme však srdnatě z nepříznivého stavu dokázali v závěru otočit na konečné skóre 15:14. V posledním utkání jsme si to tedy rozdali o první místo se ZŠ Kamenickou. Až na prvních pár minut mělo naše družstvo celý zápas pod kontrolou, a tak jsme si poměrně hladce dokráčeli pro 1. místo v turnaji.

Mimo turnaj se ještě paralelně konaly dovednostní soutěže (např. střelba, slalom a skok daleký), ve kterých byli naši žáci taktéž velmi úspěšní.

Fotky z turnaje: https://tinyurl.com/yxd68e75

čtvrtek, 31 říjen 2019 13:55

Běh republiky

Dne 28.10.2019 se naši žáci zúčastnili běhu na počest výročí republiky, který pořádal Sokol Děčín. Na trati dlouhé 1km si nejlépe vedli chlapci z 9.A. Adam Rychtecký celý závod vyhrál a Petr Jindra doběhl na 4. místě. Všem děkujeme za účast i za vzornou reprezentaci naší školy.

úterý, 24 září 2019 11:00

Okresní finále přespolního běhu

Dne 18. 9. 2019 pořádala naše škola okresní finále přespolního běhu. Celkem 216 žáků ze škol v Děčíně a okolí soupeřilo ve 4 kategoriích. Z našich týmů se nejvíce dařilo chlapcům z 9 třídy, kteří obsadili krásné druhé místo. Za výbornou reprezentaci školy děkujeme.

úterý, 17 září 2019 11:07

Adrenalin Challenge Kids for Schools

V sobotu 14.9.2019 proběhl na Smetanově nábřeží závod v adrenalinových disciplínách - Adrenalin Challenge Kids for Schools.

Po loňském úspěchu našeho týmu v republikovém kole ŠBL jsme se i letos přihlásili do této soutěže. Máme za sebou dvě základní kola. V prvním jsme vyhráli všechny zápasy. Druhé bylo mnohem dramatičtější. S družstvem ZŠ Masarykova Litoměřice jsme hráli velmi vyrovnaně a nakonec jsme vyhráli až v prodloužení. V druhém zápase nás čekala ZŠ Na Stráni. Svedli jsme opravdovou bitvu o každý koš, ale v prodloužení zvítězil soupeř o jeden koš.

Přesto postupujeme do krajského kola, které proběhne na podzim. Velký dík patří našemu trenérovi panu Houškovi. Za naši školu bojovali A. Žáčková, L. Lažanská, A. Lažanský, M. Houška, D. Nečas, J. Horák, J. Sobíšek a K. Kotek ze 4.B, A. Dvořáková ze 4.A, O. Musil, J. Libich ze 3.A, L. Vachel, K. Zdražilová ze 3.B, J. Harych a T. Král z 2.A. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu.

sobota, 25 květen 2019 00:00

Video malých florbalistů z Vrchličáku

Milí rodiče, rádi bychom se pochlubili zpracovaným videem z turnaje florbalových akademií, kterého se většina malých dětí z naší školy zúčastnila. Turnaj se nám moc líbil a věřím, že i Vám.

Zároveň bychom Vám chtěli poděkovat za vaši důvěru, kterou jste v nás vložili, a děti postrčili k prvnímu florbalovému kroku. Florbalové akademie však fungují jen pro 1. – 2. třídu. Pokud vaši ratolest florbal baví, je možnost udělat druhý florbalový krok a přihlásit ho do florbalových kategorií přímo do florbalového klubu. Veškeré informace Vám dojdou na email během první poloviny června. V případě zájmu jsme na telefonu a emailu. (Tomáš Štěpánek, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 775862628)

Ing. Tomáš Štěpánek

Video ke spuštění zde.

středa, 22 květen 2019 10:43

Cyklojízda již pošesté a znovu úspěšná

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již pošesté, zorganizovala 20. 5. 2019 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.

Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.

Letošní trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.

Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 172 žáků.

Fotografie najdete zde.