středa, 06 březen 2024 10:37

Florbalový stars projekt za námi

V tomto týdnu se ve florbalových třídách uskutečnilo vyhlášení projektu Stars. Děti se po každé hodině tělocviku navzájem hodnotily a dávaly si hvězdičky. Celý sebehodnotící projekt trval cca 2,5 měsíce a tento týden došlo k vyhodnocení. Prvních 5 nejlépe hodnocených žáků si mohlo vybrat z cen, ale ani ostatní žáci nakonec neodešli s prázdnou a i malou drobností si udělali radost.  Další projekt se jmenuje měšec zlaťáků a v něm bude kladen důraz hlavně na disciplínu celé třídy. Pokud se bude třídě dařit, může si jako skupina vysloužit v rámci odměn od pizzy do třídy až po Jump arénu.

Ing. Tomáš Štěpánek

neděle, 21 leden 2024 19:39

Aerobiková soutěž

Ještě v prosinci jsme se s žáky z prvního i druhého stupně zúčastnili soutěže v aerobiku ve sportovní hale v Děčíně. Soutěž probíhala tak, že na přistaveném pódiu předcvičovala lektorka, podle které se cvičící snažili co nejlépe naučit choreografii. Porota hodnotila provedení pohybu (techniku), schopnost zachycení předvedeného a také výraz v obličeji.

V tomto estetickém sportu reprezentoval naši školu jediný zástupce z řad kluků, Ondra Veselý, který svým provedením okouzlil porotu a obsadil první místo v nejmladší kategorii.

Prvenství získala také Eliška Pešková v kategorii 7. tříd, na 4. místě byla Nina Hajná v kategorii 6. tříd. Dále se soutěže účastnily: Sára Danitová, Patricie Pokludová, Aneta Drahoňovská, Kristýna Michálková, Sára Domecká, Naneta Ludvíková, Tereza Tesárková, Anna Mrvová, Franceska Adamsonová, Zuzana Francová a Aneta Šumpichová.

Všechny chválíme a těšíme se na další akce.

pondělí, 27 listopad 2023 09:58

Šachové turnaje

V říjnu proběhlo školní kolo  a 7. 11. 2023 okresní kolo Šachového turnaje.

pátek, 24 listopad 2023 09:21

Lvíčkyjáda

Listopadová Lvíčkyjáda za účasti osmi týmů z šesti různých školek je za námi. Téměř 80 dětí si užilo florbalové dopoledne plné sportu a her. Kromě florbalu si zde děti vyzkoušely drobné hry na jemnou motoriku, puzzle, soutěž v házení. Odměnou za snahu byla všem parádní medaile a každý tým si odvezl fantastický lvíčkový dort a šampaňské.  Na akci ve spolupráci DDM, ZŠ Tyrše a florbalového klubu se ukázal i florbalový lví maskot, kterého děti pomazlily do aleluja. Další kolo se pro školky uskuteční tentokrát outdorovou formou v rámci DC OPENU v květnu roku 2024.

Foto zde https://eu.zonerama.com/FBCDecin/Album/10709004

Ing. Tomáš Štěpánek
pátek, 20 říjen 2023 09:13

Podzimní turnaj v šachu

Ve dnech 5.10. a 19.10.2023 se uskutečnil pro přihlášené žáky šachový turnaj.  Cílem bylo vybrat 4 nejlepší šachisty do okresního kola. Za první stupeň uspěli: Viktor Kratochvíl (5.B), Zíval Vratislav (2.A), Kirsch Vilém (2.A) a Medková Klára (5.A). Za druhý stupeň budou v okresním kole reprezentovat: Kanich Jaromír (6.B), Drmla Jakub (9.B), Kučera Filip (9.B) a Koldová Monika (7.A). Vítězům gratulujeme a mohou se těšit na sladkou odměnu!

pondělí, 02 říjen 2023 09:28

Přespolní běh 2023

V pondělí 25. 9. pořádala naše škola tradiční závod v přespolním běhu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 škol z okresu Děčín. Na trati na Mariánské Louce se závodilo ve 4 kategoriích. Nejlepšího výsledku z našich žáků dosáhlo družstvo straších žákyň, které svou kategorii vyhrálo a postoupilo do krajského finále.

neděle, 02 červenec 2023 11:37

Cyklojízda i poosmé bavila!!! (video)

Cyklojízda pro velký zájem znovu zorganizována a úspěšná!!!

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již poosmé, zorganizovala 23. 6. 2023 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.
Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.
Trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.
Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 242 žáků.
pondělí, 29 květen 2023 09:15

Naše výborné florbalistky vítězné!!!

V úterý 23. května 2023 se florbalistky ZŠ Dr. M. Tyrše zúčastnily na zimním stadionu turnaje v rámci velké akce DC OPEN, kterou pořádal florbalový oddíl DDM Děčín. Do turnaje se přihlásilo celkem 5 týmů, které hrály systémem každý s každým. V prvním utkání děvčata porazila Kamenickou 8:1, pak remizovala s kvalitními soupeřkami z Máchovky 5:5. Následoval další zápas proti těžkému soupeři z Komenčáku a vítězství 4:1. Pokud naše dívky chtěly celý turnaj vyhrát, musely v posledním utkání porazit Benešov. Vedly 1:0, vedly 2:1, děvčata z Benešova vždy vyrovnala. V poslední minutě však přišel vítězný, zlatý gól a mohla propuknout radost z titulu.

Naše zelenobílé florbalistky tak dokázaly, ač před turnajem nebyly považovány za jasné favoritky, celý turnaj vyhrát!

S radostí blahopřejeme ke krásnému úspěchu!!!

Sestava: Tereza Derevlanyjová, Maja Ernekerová, Zuzana Jelínková, Darina Pytlíková, Anežka Šandorová, Kateřina Králová, Nela Šklíbová, Sofie Fujerová a Nela Uhrová