ZŠ DR. MIROSLAVA TYRŠE - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
pátek, 15 leden 2021 09:55

Jídelníček 18. 1. - 22. 1. 2021

Vážení rodiče a deváťáci,

Připomínám, že stále funguje portál Burza škol online na odkaze https://burzaskol.online/ .

Burza pro okres Děčín se uskuteční 13. 1. 2021 od 16,00 do 19,00. Přihlásit se můžete přes odkaz

https://burzaskol.online/vystava/304 .

Lednové výstavy přinesou několik novinek

1. Kompletní nabídka všech škol v okrese + něco navíc. U každé výstavy se budou zobrazovat kromě registrovaných škol i všechny neregistrované školy z daného okresu i se svými obory. Registrované školy však budou mít možnost přímé komunikace přes Teamsy/Meetsy a chat.
  2. Inspekční zprávy. U všech škol (registrovaných i neregistrovaných) budou přímo k náhledu jejich inspekční zprávy. (Jsou veřejně dostupné na portálu České školní inspekce https://www.csicr.cz/cz/Dokumenty/Inspekcni-zpravy, ale laické veřejnosti to není běžně známé.)
  3. Výsledky státních maturit. U všech škol (registrovaných i neregistrovaných) budou na detailu maturitních oborů k náhledu výsledky u státních maturit za posledních 5 let. (Data jsou opět veřejně dostupná na portálu CERMATu, ale jsou hodně nepřehledná a portál opět není laické veřejnosti běžně známý.)
  4. Pouze odpolední časové okno. Všechny lednové on-line burzy se uskuteční pouze v odpoledním časovém oknu a to jsme posunuli na 16:00-19:00. (Výjimkou je Praha, která má stejně jako v prosinci časová okna dvě: 8:00-12:00 a 18:00-21:00.)
  5. Ucelený výklad o škole. Každou půlhodinu (tzn. v 16:00, 16:30, 17:00, 17:30,...) budou školy začínat vždy cca 5-ti minutový ucelený výklad o škole a jejich oborech. Se školami se samozřejmě můžete spojit kdykoliv, ale v tyto časy uslyšíte výklad hezky ucelený a od začátku.
  6. Každá burza začíná kratičkým článečkem s popisem, jak portál funguje.

Vážení rodiče žáků devátých tříd,

Ráda bych Vás pozvala na webinář Jak spolu s deváťákem zvládnou volbu povolání. Více informací naleznete níže v textu a na plakátu. Věnujte prosím pozornost tomu, jak a dokdy se přihlásit.

Krátká specifikace webináře/ workshopu:

? Název webináře/workshopu??Jak spolu s deváťákem zvládnout volbu povolání;

? Pro koho je seminář určen (cílová skupina)??Pro rodiče a zákonné zástupce žáků 9. tříd Základních škol z území SO ORP Děčín;

? Cíl webináře/workshopu? ?  Seznámit rodiče s aktuálními informacemi, které jim pomohou s volbou dalšího vzdělávání jejich dítěte v návaznosti na individuální potřeby a potenciál každého žáka. Seznámit rodiče s informacemi k volbě povolání, přijímacímu řízení  na SŠ a s prezentací zástupců SŠ z Děčínska.

? Kdo povede online seminář? ?Kariérová poradkyně a lektorka Andrea Csirke (www.pruvodcerodice.cz);

? Kdy se seminář uskuteční? ?   19. ledna 2021 od 17.00 do 19:00 hod.

? Jak se mohu přihlásit? ?Na online webinář/workshop se rodiče mohou přihlásit prostřednictvím uvedeného odkazu:https://forms.gle/mnuXp4Fcb72NAMxM6.

? Důležité: Přihlášení je podmínkou účasti na webináři. Pro účast na webináři (vstup do konferenční místnosti) je nutné přihlášení přes účet Google. Veškeré instrukce obdrží přihlášení účastníci den před konáním webináře.

Přihlašovací formulář vyplňte nejpozději do 15. 1. 2021 do 12:00 hodin, pak bude formulář uzavřen.

Žáci 3. B napsali Ježíškovi svá přání a pak je odnesli na zámek pod stromeček do připravené schránky. Snad se jim některá přání vyplní.
Loučení s tímto rokem proběhlo poslední den ve škole, sice bylo trošku jiné, než jsme bývali zvyklí, bez zpěvu koled a radostného objímání, ale přesto jsme se loučili vesele, losovali dárečky a ochutnali i spoustu vánočního cukroví. Dodržovali jsme hygienická nařízení a proto doufáme, že 4. 1. 2021 se zase sejdeme ve své třídě.

pondělí, 21 prosinec 2020 10:33

Přání

prani

úterý, 15 prosinec 2020 10:51

Prezentace SŠ Ekonom

Prezentace SŠ Ekonom

ONLINE ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ ŠKOLY EKONOM

KDY:středa 16. 12. 2020

ČAS:  od 10:00 do 15:00 hodin

KDE:  YOUTUBE KANÁL ŠKOLY – STUDENTI24

Dotazy na studenty školy EKONOM, kteří se Vám budou v tomto čase věnovat a odpovídat, můžete zasílat již nyní na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

ONLINE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dále pořádáme online DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, budoucí středoškoláci tak mají možnost spojit se přímo s námi.

KDY17. 12. 2020

KDE: MS TEAMS ZDE

ČAS: 10:00 – 18:00 hod

SŠ - obor: Mediální komunikace a webový design