NOVINKY - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
sobota, 16 listopad 2019 10:46

Bobřík informatiky

Ve dnech 4. – 14. listopadu 2019 se žáci pátých tříd a druhého stupně zúčastnili informatické soutěže, která probíhala on-line na www.ibobr.cz a byla zaměřena na logické myšlení.

Na naší škole se soutěžilo též a výherci se mohou těšit na diplomy a drobné ceny:

Kategorie Mini (5. třídy)

1. místo Emma Linhartová (5. C) 164 bodů, 2. místo Tomáš Michl (5. A) 160 bodů, 3. místo Amálie Albrechtová (5. A) 156 bodů

Kategorie Kadet (8., 9. třídy)

1. místo Karolína Poldová (9. A) 180 bodů, 2. místo Adam Balej (9. A) 152 bodů, 3. místo Anna Procházková (8. A) 148  bodů, Petr Hruška (8.A) 148 bodů, Vojtěch Zamykal (9.A) 148 bodů

Kategorie Benjamin (6.,7. třídy)

1. místo Petra Levová (7. B) 149 bodů, 2, místo Kateřina Čičáková (7. B) 148 bodů, Anežka Nováková (7. B) 148 bodů, 3. místo Veronika Divišová (7. A) 144 bodů, Jakub Elznic 144 bodů

Všem žákům gratulujeme k výši dosažených bodů.

sobota, 16 listopad 2019 10:40

Čtvrtek 31.10. 2019 patřil tradiční akci Halloween, kterou připravili žáci 8. B pro své mladší spolužáky ze 3. tříd. Školní budovou se proháněla nejrůznější strašidla jako kostlivci, duchové, čarodějnice nebo upíři. Na trasu temnými chodbami a kouty se vydalo kolem čtyřiceti děti, které plnily na stanovištích různé úkoly. Odměnou v cíli jim byla sladká odměna. Na památku se všichni mohli vyfotit.

středa, 13 listopad 2019 11:21

Přijímací řízení 2019/2020

Vážení zákonní zástupci a žáci,

tak, jak jsem slíbila na včerejších třídních schůzkách, které proběhly od 16 hodin v aule naší školy, vložila jsem do přílohy tohoto článku prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Najdete v ní informace i termíny.

Hezký den.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

pondělí, 11 listopad 2019 07:45

Beseda se spisovatelem

V listopadu se žákům 5. C podařilo besedovat se spisovatelem. Šlo o pana Václava Dvořáka a jeho knihu Písečníci a bludný asteroid. Měli jsme k dispozici nahrávku, ukázku z knihy, a tak děti namalovaly své vlastní ilustrace. Pan spisovatel si vybral ty nejhezčí k ofotografování a malíři získali odměnu.

A když už jsme měli takový jiný den, upekli jsme si vánoční perníčky, pěkně ve skupinách a s elánem. Všem se moc povedly. Za 14dní je pěkně nazdobíme a budeme mít malý dárek třeba pro rodiče. Vždyť Vánoce jsou tu hnedle!

pondělí, 11 listopad 2019 07:27

Logická olympiáda

V září a říjnu proběhla ve škole Logická olympiáda pořádaná společností Menza.

Dne 6. 11. 2019 se naše třída vydala na děčínský zámek prohlédnout si výstavu Tma přede mnou, tma za mnou.

Výstava byla interaktivní, takže jsme si na čtyřech stanovištích vyzkoušeli, jak vypadá život nevidomého člověka. Na prvním stanovišti jsme se naučili převést nevidomého přes přechod a poslepu jsme zdolali různé překážky. Druhé stanoviště bylo věnované stolním hrám. Děti si zahrály např. Člověče, nezlob se. Na třetím stanovišti jsme si prohlédli domácí potřeby, které nevidomým zjednodušují každodenní život. Pak jsme si poslepu nalili vodu ze džbánu do hrnku. Na posledním stanovišti si děti napsaly své jméno na psacím stroji pro nevidomé.

Pak už jsme si sundali šátky a radovali se, že my máme to štěstí, že vidíme.

čtvrtek, 07 listopad 2019 17:10

Vítězství na domácím turnaji v miniházené

Dne 6.11. 2019 odehráli žáci 4. - 5. tříd turnaj v miniházené konaný na naší škole. Turnaje se kromě nás zúčastnily ZŠ Kamenická, Komenského a družstvo namixované z hráčů TJ Slavoj Děčín a výběru základních škol. Náš tým si v prvním zápase poradil s výběrem ZŠ Komenského poměrně hladce v poměru 12:7. Druhý zápas s "Mix týmem" nabídl velmi vyrovnanou bitvu, kterou jsme však srdnatě z nepříznivého stavu dokázali v závěru otočit na konečné skóre 15:14. V posledním utkání jsme si to tedy rozdali o první místo se ZŠ Kamenickou. Až na prvních pár minut mělo naše družstvo celý zápas pod kontrolou, a tak jsme si poměrně hladce dokráčeli pro 1. místo v turnaji.

Mimo turnaj se ještě paralelně konaly dovednostní soutěže (např. střelba, slalom a skok daleký), ve kterých byli naši žáci taktéž velmi úspěšní.

Fotky z turnaje: https://tinyurl.com/yxd68e75

úterý, 05 listopad 2019 13:00

Halloweenské přespávání v 1.A a 1.B

Dne 3.11. proběhlo ve třídách 1.A a 1.B halloweenské přespávání. Děti přišly v krásných kostýmech, zahráli jsme si spousty soutěží, snědli hodně strašidelných halloweenských dobrot, které nám připravili rodiče a užili si spoustu zábavy.

Přes noc byli všichni prvňáčci velmi stateční a vyspali jsme se do růžova.

Zdraví třída 1.A a 1.B.