ZŠ DR. MIROSLAVA TYRŠE - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
úterý, 24 březen 2020 08:07

Přijímací řízení na SŠ

Vážení rodiče a žáci,

Z informací, které zveřejnilo Ministerstvo školství a tělovýchovy ČR, vyplývá:

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 by měla proběhnout nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních a základních školách. Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, a stejně tak by zůstala beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem střední školy. Stále tak platí, že by zkouška proběhla i ve společné části – tedy jednotná zkouška - z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky. „Oproti minulým letům budou zkráceny termíny pro vyhodnocení výsledků zkoušky, aby se uchazeči o studium dozvěděli vzhledem k okolnostem výsledek co možná nejdříve.“ vysvětluje ministr školství Robert Plaga. Ředitelé, kteří se rozhodli dělat i školní část přijímací zkoušky, stanoví jejich nové termíny v souladu s harmonogramem, který určí MŠMT.

Zdroje pro přípravu na přijímací zkoušky:

O dalších změnách Vás budu průběžně informovat.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

Vážení rodiče, ve středu 18. 3. 2020 se zápisové lístky vydávat nebudou. Pokud jste si je nestihli vyzvednout minulou středu, vydržte, až se situace uklidní. Z důvodů bezpečnosti Vaší i mojí vydávání zbylých zápisových lístků odkládám na dobu, kdy bude možné se bezpečně stýkat a vrátíme se do školy. Potřebovat je Vaše děti budou nejdříve na konci dubna (v případě, že se přijímací zkoušky uskuteční v řádném termínu), do té doby najdeme optimální řešení. Děkuji za pochopení.

středa, 11 březen 2020 09:04

Odhlášení obědů

Obědy všem žákům byly odhlášeny školní jídelnou do pátku 20. března.

Aktuální informace naleznete na https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události. Zaměstnanec tímto tiskopisem (dle § 109 odst. 5 písm. b) zákona č. 187/2006 Sb.) uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ.

Tiskopis je možné vyzvednout každý pracovní den v čase 8.00 - 12.00 hodin v kanceláři tajemnice školy.

Tiskopis v elektronické podobě je k dispozici zde:

úterý, 10 březen 2020 15:19

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

naše škola zůstává uzavřena pro žáky školy, ale zápisové lístky budou ve středu 11. 3. 2020 vydávány dle předešlé zprávy, tedy od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00. Budu se na Vás těšit.

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo kvůli koronaviru zákaz pořádání kulturních, sportovních i společenských akcí s počtem nad 100 osob. Zákaz začne platit v úterý 10. 3. 2020 od 18:00. Opatření bude platit do odvolání.

Současně od středy zavírá základní, střední a vyšší odborné školy.

Další informace týkající se provozu ZŠ Dr. M. Tyrše naleznete průběžně na www.zstyrs.cz.

sobota, 07 březen 2020 07:02

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Zápisové lístky budou vydávány výchovnou poradkyní v následujících termínech, 11. 3. a 18. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00.

Zápisový lístek potřebují všichni uchazeči o studium na střední škole, aby potvrdili střední škole svůj zájem o přijetí v případě, že budou na střední školu přijati. Zápisový lístek musí vyzvednout pouze zákonný zástupce proti podpisu.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

INFORMACE ŠKOLÁM V DĚČÍNĚ:  Na Krajskou hygienickou stanici se obracejí rodiče, že jim některé školy po návratu z jarních prázdnin, které rodina trávila v Itálii, nebo v zahraničí, odmítají vzít děti do výuky.  Za rizikové oblasti (oblasti s nákazou koronavirem) se v současnosti považují regiony v severní Itálii, a to oblasti: Emilia Romagna, Benátsko (Veneto), Lombardie, Piemont.

Po návratu z těchto oblastí, prosím, telefonicky kontaktujte (a to i v případě, že nemáte vy ani vaše děti žádné příznaky onemocnění)  svého obvodního nebo dětského lékaře a Krajskou hygienickou stanici, která rozhodne o případné 14 denní domácí karanténě a poskytne další informace.

Tímto krokem budete chránit nejen zdraví své a svých dětí, ale také zaměstnanců a ostatních žáků školy.

V případě, že osoba není umístěna do karantény, doporučuje se i přesto 14 dní po opuštění rizikové oblasti sledovat svůj zdravotní stav s ohledem na případné počínající respirační onemocnění (především objevení teploty nad 38°C, suchý kašel, dýchací obtíže, bolesti svalů a kloubů).

Pokud dítě či student netrpí žádnými problémy a nebyla u něj nařízena karanténa, není důvod k jeho vyřazení z vyučování (či jiného kolektivu).

Telefonní kontakty na Krajskou hygienickou stanici Ústeckého kraje v Děčíně: 477 755 260, 477 755 261, 477 755 264 477 755 210

Telefonní kontakty na Krajskou hygienickou stanici Ústeckého kraje v Ústí nad Labem: 477 755 160, 477 755 163, 477 755 164, 477 755 166, 477 755 167 477 755 110

MUDr. Kateřina Kreutzerová vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem územní pracoviště Děčín, Litoměřice a Ústí nad Labem e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel.: 477755250

do 1. tříd