čtvrtek, 14 prosinec 2017 19:50

Josef Lada

Ve čtvrtek 14.prosince jsme si ve třídě připomněli významného českého spisovatele a ilustrátora pana Josefa Ladu. Dozvěděli jsme se zajímavosti z jeho života, prohlédli si knihy, které napsal nebo ilustroval, z některých jsme si přečetli krátké ukázky, zkusili jsme namalovat "ladovské" obrázky a zdobili "ladovské" perníčky.

V úterý 28. 11. se družstvo žákyň naší školy ve složení Kristýna Škodová, Anna Libichová, Ema Mlatečková, Klára Tupcová, Nikola  Rusnáková, Viktorie Špringerová, Barbora Zelená a Anička Procházková zúčastnilo okresního kola v přehazované dívek, které se konalo na ZŠ  Březová. Jedenáct přihlášených družstev bylo rozděleno do tří skupin. Dívky postoupily po třech vyhraných zápasech ve své skupině z prvního místa do finálové skupiny společně se ZŠ Želenice a ZŠ Boletice. Poté, co porazily oba týmy, získaly zcela zaslouženě zlaté medaile a postup do krajského kola.

Dívkám patří velké poděkování za bojovnost, velké nasazení při hře a výbornou reprezentaci školy!

středa, 06 prosinec 2017 15:51

První místo ve výtvarné soutěži

Ve středu 6. 12. 2017 byly oceněny žákyně naší školy – Renata Zelenková a Linda Bui z 9. B – paní primátorkou Mgr. Marií Blažkovou za 1. místo ve výtvarné soutěži Povolání budoucnosti. V soutěži kolektivních prací vyhrály se svou koláží, která představuje cestu k vysněnému povolání. Práce byla vystavena na Veletrhu Škola 2017 v říjnu tohoto roku.

Blahopřejeme.

pondělí, 27 listopad 2017 09:49

Listopad ve znamení kultury i mlsání

V pondělí 13. listopadu měli žáci 3.C možnost zúčastnit se autorského čtení s paní spisovatelkou

Petrou Braunovou. Její knížky pro děti jsme si připomněli před besedou, další jsme hned začali číst formou společné četby. Paní spisovatelka byla skvělá, děkujeme knihovně za pozvání.

Abychom si osladili listopad, pekli jsme linecká kolečka a skládali si na ně papírovou krabičku. Bylo u toho dosti legrace, ale užili jsme si tak 24. listopad a připomněli si, že je už jen měsíc do Vánoc.

neděle, 19 listopad 2017 20:03

9. B na „průmce“

Žáci devátých ročníků stojí před nelehkým rozhodnutím. Brzy se budou muset rozhodnout pro budoucí povolání. Aby si na své cestě za vysněným zaměstnáním správně vybrali střední školu, není lehké, vždyť nemají představu, jak to na střední škole vypadá, co je tam čeká, a tak se v úterý 14. 11. žáci 9. B vydali na „ochutnávku“ jedné z nich. Navštívili VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní. Podívali se do laboratoře a vyzkoušeli si fyzikální pokus. Prohlédli si odbornou učebnu a vyrobili si okrasný betonový obal na květináč. Prohlídka školy s praktickou částí pro ně byla vítanou motivací. Děkujeme vedení školy za tuto možnost.

čtvrtek, 16 listopad 2017 13:16

Sportovní odpoledne 3. B

V sobotu 11. 11. jsme se sešli s rodiči, abychom si zahráli hru kinball. Brzy všichni pronikli do pravidel hry a užili si ji naplno. O originální chytání míče nebyla nouze, dobře jsme se pobavili.

úterý, 14 listopad 2017 20:11

Překvapení pro rodiče

Je listopad a třídní schůzky se blíží.....a tak jsme spojili příjemné s užitečným. Ve slohu jsme probrali  popis pracovního postupu a hned jsme si to vyzkoušeli v praxi-upekli jsme jablečný závin. A protože ten den byly třídní schůzky,připravili jsme pro rodiče překvapení. Večer na každé lavici čekalo pro maminku nebo taťku nejen "malé vysvědčení", čtvrtletní písemky,ale hlavně báječná, sladká mňamka!

pondělí, 06 listopad 2017 12:29

Úterý 31. 10. patřilo akci Halloween, kterou připravili žáci šestých tříd pro své mladší spolužáky z 1. tříd. Školní budovou se proháněla nejrůznější strašidla jako kostlivci, duchové, čarodějnice nebo upíři. Na trasu temnými chodbami a kouty se vydalo kolem třiceti dětí, které plnily na stanovištích různé úkoly. Odměnou v cíli jim byla sladká odměna. Na památku se všichni mohli vyfotit v tělocvičně. Ti, co se nebáli, si společně se strašidly zatancovali na závěrečné diskotéce.