úterý, 08 květen 2018 19:15

Akademie-finiš

V tomto posledním týdnu celá 3. C finišovala s přípravami na školní akademii. Zkoušeli jsme kostýmy, taneční variace, počítali jsme do rytmu. Času málo a tréma začíná působit. Ale zároveň se všichni těší vystupovat na prknech, která znamenají…..

Tak nám držte palce a případné omyly omluvte!

V sobotu 21. dubna se 2.A vydala na další ze svých oblíbených výletů. Tentokrát jsme jeli autobusem do Vysoké Lípy, odtud pěšky do Dolského mlýna, pak přes Kamenickou Stráň a Pastvinský vrch do mýdlárny v Růžové. Za odměnu jsme si vyrobili krásná voňavá mýdla, prošli se bosky po masážních cestách a nakonec si opekli buřtíky. Počasí nám skutečně přálo, a tak jsme si to vážně užili. No - posuďte sami.  LD

středa, 02 květen 2018 09:04

1.B v Praze

Ve čtvrtek 26. dubna se žáci 1.B vydali na celodenní výlet do Prahy. Velkým zážitkem byla návštěva Planetária, kde zhlédli film o noční obloze Anička a Nebešťánek. Ještě více se děti těšily na skleník Fata Morgana, ve kterém obdivovaly jednak velké masožravky, ale především krásně zbarvené tropické motýly. Děti si výlet velmi užily a po návratu domů měly jistě o čem vyprávět.

pondělí, 30 duben 2018 21:24

Přijímací řízení na SŠ - odvolání

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutí. Lhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou, nutné je uvést důležité údaje (jméno žáka, název školy, název oboru, podpisy zákonného zástupce a žáka) a důvody, proč se odvolání podává.

Připomínám, že do 10 pracovních dnů je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek na zvolenou střední školu. Pokud budete podávat odvolání na první škole, je přesto nutné odevzdat zápisový lístek na školu druhou (v případě, že tam byl žák přijat), protože na vyřízení odvolání má ředitel střední školy ze zákona 30 dní. Za předpokladu, že žák bude přijat na základě odvolání, má právo si vyzvednout zápisový lístek z předešlé školy. Všem přijatým uchazečům blahopřeji.

Mgr. Lucie Plechatá

čtvrtek, 19 duben 2018 16:45

Mazel tov aneb Osmáci v Josefově

Jak číst hebrejskou abecedu, co je to menora či mezuza, to všechno a mnoho dalšího si žáci 8. ročníku mohli vyzkoušet v úterý 17. 4. při návštěvě bývalého pražského židovského ghetta v Josefově. Během návštěvy Židovského muzea formou skupinové práce nahlédli pod pokličku židovské tradiční kuchyně, zkusili si prostřít sváteční stůl při šabatu, sehráli rituál židovské svatby a dozvěděli se další zajímavosti o tradicích židů, kteří se na území Čech usadili v průběhu 9. a 10. st. Součástí historické exkurze byla i komentovaná prohlídka Staronové synagogy, Starého židovského hřbitova, Klausové synagogy a Pinkasovy synagogy.

neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.

čtvrtek, 15 březen 2018 13:47

Velikonoce ve skanzenu

Velikonoce jsou již za dveřmi a žákům 3. C se poštěstilo navštívit ve středu 14. března skanzen v Zubrnicích.

Vše byl pro děti zážitek. Cesta autobusem, svačinka v šatničce, ukázky práce v setnici a milé a vstřícné tety, které nás celým dopolednem provedly. Děti si upekly jidáše, upletly pomlázky, vyzdobily kraslice a při tom se dozvěděly spousty novinek o velikonočních tradicích a zvycích.

Nakonec žáci prokázali své znalosti ve vědomostní soutěži a čtyři vítězové si odvezli i zaslouženou výhru. Bylo to příjemné dopoledne, které si všichni jistě užili. Určitě se do skanzenu ještě někdy vrátíme.

pondělí, 26 únor 2018 11:00

Přípravná třída 2018/2019

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit všechny děti s odkladem školní docházky, tedy i děti bez sociálního znevýhodnění!!!

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.