úterý, 06 listopad 2018 12:17

100. výročí vzniku Československa

V letošním roce jsme oslavili 100 let od vzniku samostatného Československa. Toto slavné výročí si připomněli i žáci 6. B v úterý 23. 10. 2018. Společně s dalšími spolužáky z naší školy odjeli do Prahy. Na naši třídu čekal interaktivní program na téma Pražské pověstiMuzeu hlavního města Prahy. Prostřednictvím loutkového představení a interaktivních prvků se žáci seznámili s pěti pověstmi. Krátké příběhy děti provedly po mapě Prahy a seznámily je se slavnou historií. V druhé části dne jsme se prošli po Starém Městě pražském a prohlédli si památky, ke kterým se váží příběhy nejen pražských pověstí, ale také slavné minulosti českého národa.

středa, 31 říjen 2018 14:28

Říjen plný akcí

Hned začátkem října vyjeli žáci 4. C do Teplic. Navštívili jsme místní planetárium, kde se žáci dovídali další nové poznatky o sluneční soustavě. V tu samou dobu u nás ve třídě vykonávala praxi skoro paní učitelka Verunka, která si s dětmi procvičovala to, co se učí na pedagogických fakultách. Na konci měsíce nás pak čekal projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Žáci se seznámili s osudy výjimečných lidí, kteří v tomto období žili. Výtvarně se pokusili znázornit vše lipovými stromy. Jediné, co se nám ten den nepovedlo, byla buchta paní Rettigové. Ale vše jsme druhý den napravili pomocí muffinů. A v závěru měsíce si všichni užíváme podzimních prázdnin.

pondělí, 29 říjen 2018 14:21

Kamarádi z druhého stupně

Žáci z třídy 8. B navázali moc hezkou spolupráci s dětmi z přípravného ročníku. Nejprve se pěkně postupně seznámili a poté pro děti připravili zábavné dopoledne v tělocvičně. Moc jim za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Kamila Broučková Bartůšková

pondělí, 29 říjen 2018 14:04

Podzim v přípravné třídě

Podzimní vyrábění v přípravném ročníku nás velmi baví. S dětmi jsme nasbírali přírodní materiál v lesním parku a pustili se do práce. Vyráběli jsme skřítka podzimníčka a další výrobky tematicky spojené s podzimem. Nechyběla samozřejmě výroba draka, kterého doprovázela nová písnička o drakovi. Děti jsou velmi šikovné a vyrábění nás moc baví.

Kamila Broučková Bartůšková

pátek, 26 říjen 2018 13:08

Do Prahy za kulturou

Ve středu 24. 10. jsme navštívili naše hlavní město. Naším cílem byla zábava ale i poučení. Zábavná část nás čekala v Zetku. V této kavárne a relaxačním prostoru se děti mohly seznámit s prací a světem youtuberů. Dokonce se nám poštěstilo nakouknout do studia, kde taková videa vznikají. Pak nás čekala zajímavá přirodovědná výstava v nové budově Národního muzea. Tato výstava nesla název Světlo a život. Paní lektorka nás provedla jeskyní, savanou i tropickým pralesem. Všude jsme mohli sledovat důležitost světla pro život. Mohli jsme si také vyzkoušet zajímavé interaktivní programy. Například světelné spreje, vykopávání zvířecích kostí  nebo několikanásobné zvětšení motýlího křídla. Na výstavě byly k vidění také velké modely klíštěte a blechy. Bonusem bylo vidět přípravy na velkolepé oslavy stoletého výročí naší republiky v ulicích Prahy. Do Prahy se určitě vrátíme.

pondělí, 22 říjen 2018 14:13

Turistický kroužek páťáků zahájen!

V novém školním roce pokračuje činnost turistického kroužku. Sezónu jsme zahájili zhruba 8 km okruhem překrásným okolím obce Jetřichovice. Účast byla hojná a šli s námi i ti nejmenší. Nejprve jsme vystoupali na lopežnický hrádek Falkenštejn, kam je zbudován zcela nový přístup. Poté jsme klesali, stoupali a kochali jsme se krásou Českého Švýcarska.  Nejkrásnější pro nás byla vyhlídka na Vileminině skále. Naše putování jsme zakončili v místní zrekonstruované restauraci Praha, která nabízí nejen výborné jídlo,ale také vlastivědnou výstavu o obci Jetřichovice. Velice se těšíme na další prima výlet.

pondělí, 22 říjen 2018 08:13

Říjnový výlet

A je tu opět říjen a s ním další výlet. Tentokrát jsme se vypravili do planetária v Praze.

Už po páté se ve čtvrtek 27. 9. 2018 zástupci naší školy zúčastnili historické soutěže „Poznej své město“. Letos nás reprezentovala hned dvě družstva. Každé z nich si vylosovalo trasu a žáci se vydali na cestu za poznáním. Nejprve bylo nutné si ujasnit, na která místa mají dojít, což není vždy jednoduché, protože na některých místech se už historický objekt nenachází, a zvolit pořadí objektů, aby využili ekonomicky a strategicky časový limit. Někdy stačí jen pozorně číst, prohlédnout si daný objekt, jindy je třeba zapojit detektivní schopnosti a zeptat se třeba v knihovně nebo v pokladně zámku. Obě skupiny nahlédly nejen do regionální historie, ale oprášily i znalosti z biologie a dalších předmětů. Kdo si myslí, že je to „brnkačka“, ať si zkusí pobíhat několik hodin po městě a vzdálených lokalitách (osmáky zavedl úkol na hřbitov na Foklnářích, sedmáci zase bádali na Kvádrberku). Nakonec však obě skupiny vše zvládly, sedmáci (7.B) posbírali zkušenosti pro příští rok a osmáci (8.A) vybojovali druhé místo.