neděle, 23 září 2018 10:29

Podzimní výlet

Protože jsme nestihli pravý výlet v červnu, domluvili jsme se, že si uděláme procházku až v září. Čas, počasí i náladu jsme měli v sobotu 22. a tak jsme realizovali společný výlet. Vyrazili žáci 4. C i s rodiči a sourozenci. Zkrátka s těmi, kteří měli chuť a čas. Jeli jsme vláčkem i busem, protože byla výluka, do malé vísky Kytlice. Všichni si zaskotačili na prolejzačkách, zahráli si na hřišti, ušli jsme nějaké ty kilometry kolem rybníka a zpátky do vsi. Zde dobrůtky v místní hospůdce a chvilka oddychu, než nám jel zpáteční spoj na Děčín. Byl to příjemný den a myslím, že si něco podobného rádi zase někdy zopakujeme.

čtvrtek, 20 září 2018 20:32

PKTR aneb Šestky na adaptačním kurzu

Přechod na druhý stupeň je pro mnohé šesťáky velkou zátěží, čeká je celá řada novot - učitelé, spolužáci i neznámé předměty. Aby se lépe poznali mezi sebou i s třídními učitelkami a asistentkami pedagoga, odjeli na pár dní do přírody na adaptační kurz do penzionu Relax v Rybništi. Obklopeni lesy Lužických hor a zaliti sluncem babího léta sportovali na hřišti, zvyšovali svou kondičku v týmových závodech, luštili šifry, poznávali stromy, stavěli lesní domky, hráli si na archeology, buldoky, kapitány, rosnatky a hmyz, procházeli evolucí, sváděli dračí zápasy, rozšiřovali si slovní zásobu, poznávali kouzlo geocachingu apod. Při hrách se smazaly rozdíly mezi „áčkem“ a „béčkem“. Šlo přece o to, aby se naučili vzájemně si pomáhat, komunikovat mezi sebou, tolerovat se a respektovat jeden druhého.

pondělí, 17 září 2018 12:14

Sportujeme v přírodě

Hned na začátku září jsme s žáky 4.C využili krásného slunečného počasí a vyrazili jsme za sportem a přírodou na Mariánskou louku. Děti otestovaly prolejzačky, daly si svačinku v přírodě. S míči, létajícími talíři či skákací gumou jsme si užili krásnou chvilku na louce v centru Děčína. Cestu do školy jsme si osladili výbornou zmrzlinou. Jako vždy, tak i tentokrát, se nám akce podařila.

Přestože se může zdát, že návštěva Prahy za účelem rozšíření školní výuky bude nuda, přesvědčili jsme se na vlastní kůži, že to tak vůbec nemusí být. Poté co jsme absolvovali prohlídku expozice v prostorách kláštera Řádu křížovníků s červenou hvězdou u Karlova mostu, nasedli jsme na krásnou loď, která nás svezla po Vltavě kolem Karlova mostu a Pražskými Benátkami (Čertovkou). Během plavby jsme dostali i nápoj a nanuk, což bylo velmi příjemné překvapení.

neděle, 26 srpen 2018 15:01

Minigolf a výlet do Jánské (6. A)

Poslední dva dny školy před vysvědčením jsme strávili mimo školní lavice. Ve středu jsme si zašli zahrát minigolf do S-centra v Děčíně a ve čtvrtek jsme se vydali vlakem do Jánské, kde jsme si prošli prostory bývalé podzemní továrny Rabštejn, které byly používány nacistickým Německem k výrobě válečných letadel. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, prohlédli si dochované materiály a používané nástroje. Na závěr pro nás pan průvodce připravil hru v temných chodbách továrny, takže jsme končili s úsměvem.

Sotva se deváťáci stačili rozkoukat po svém návratu z Chorvatska, přišlo definitivní loučení. Dívky i chlapci se hodili do gala, pozvali rodinné příslušníky i své učitele a všichni v pátek 29. června zamířili do Knihovního sálu na zámek v Děčíně. Tady byli dekorováni jako Absolventi 2018 svými třídními učitelkami, došlo na projevy, přání, děkování, slzy a objetí. Jako jejich „školní máma“ musím říct, že se mi tentokrát na prázdniny neodcházelo radostně. Byli skvělí, jedineční, nezapomenutelní. Nezbývá než setřít slzu a přát jim šťastný vstup do další etapy jejich života. Budu je bedlivě zpovzdálí sledovat a tiše se těšit z jejich úspěchů. Ať jich je hodně!!!

Přežili jste devět let povinné školní docházky? Chcete si parádně užít s kamarády ze školních lavic poslední dny na základce? Stačí sbalit letní oblečení a vyrazit na jih tak jako my. Zhruba před rokem jsme přesvědčili naše třídní učitelky, že když to s námi vydržely v Krásném Buku, na Klínech, na Blaníku, ve Štědroníně i na Pálavě, že vycestovat do slunné Dalmácie bude perfektní tečkou za naším školním dobrodružstvím. V červnu jsme tedy opustili naši drahou vlast a vydali se za hranice, abychom ochutnali jihoslovanský koktejl zábavy. Noční jízda autobusem, slaná příchuť Jaderského moře, ohromné porce zmrzliny, trocha historie v Zadaru, sportování na písečné pláži i ve vodě, lahodné pochoutky chorvatské kuchyně, výlet na ostrov Pašman, trocha věštění z karet, špetka nočního života v Biogradu na Moru, pár tajných ingrediencí, o kterých by učitelky raději neměly vědět, ale hlavně pohoda a zábava s kamarády, tak to je část ingrediencí pro bláznivou jízdu deváťáků v Chorvatsku. Vřele doporučujeme.

pondělí, 25 červen 2018 07:40

Pecka 2018

Na začátku června vyjeli žáci do školy v přírodě. Na staré a známé místo, zkrátka do Pecky. Počasí nám přálo, akcí bylo mnoho, všichni jsme si ten týden krásně užili. Koupání, soutěže, výlet na Černou horu. To všechno jsme zvládli a jako vždy, tak s úsměvem. A ten zachytil i karikaturista pan Kovařík, takže jsme si vezli domů i vlastní portrét. Zkrátka, stálo to za to a za rok zase kde? No přece v Pecce!