pondělí, 16 říjen 2017 09:55

FOTBAL-GOLF A ROZHLEDNA DYMNÍK

V sobotu 14. října se naše třída 2.A  vydala na další turistický výlet :-D. Tentokrát to bylo na rozhlednu Dymník, která je u Rumburku a v těsné blízkosti je i velké hřiště na fotbaL- golf. Poprvé jsme si všichni vyzkoušeli, jak takový golf s velkým míčem vypadá a věřte, že jsme si užili hodně legrace. Největší odměnou nám bylo nádherné počasí a úžasný rozhled z bývalé sopky na Dymníku. Do Rumburku jsme jeli vlakem přes Německo a jízda tímto krajem ČESKO-SASKÉHO ŠVÝCARSKA v době podzimu, kdy se zbarvuje listí a příroda hraje všemi barvami je úchvatná. Děkuji všem rodičům za velkou pomoc s malými druháčky.  LD

neděle, 15 říjen 2017 16:10

Říjnový výlet

Větrný mlýn, lososí stezku, labyrint v krajině, virtuální let balonem nad krajinou Českého Švýcarska, film " Krajina tajemství" a celou řadu dalších zajímavostí - to viděli žáci v úterý 10.10. na návštěvě v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:14

Cesta za poznáním

V pátek 22. 9. 2017 se naše třída vypravila za poznáním – nejprve do Městské knihovny v Děčíně. Tam jsme se seznámili s knihovním systémem a dostali jsme informaci o nejčtenějších titulech. Poté došlo na téma již „praktické“. S paní knihovnicí jsme si popovídali o pohádkách, poseděli s knížkami v ruce, vymýšleli pohádku z určených slov a na závěr jako sladkou třešničku na dortu jsme zhlédli pohádku Splněný sen od Jana Wericha.  Besedou jsme se příjemně naladili a vyrazili vstříc novým zážitkům. Navázali jsme na téma, rozdělili do skupin a snažili se co nejrychleji vyluštit šifru paní učitelky. Cestou zpátky ke škole jsme splnili ještě pár zapeklitých úkolů a nezbývá než se těšit na další stejně povedené dny.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:05

Horní Maršov

Na začátku měsíce září se vypravily obě šesté třídy do Horního Maršova. Společně jsme prožili fajn chvíle: denně jsme sportovali a soutěžili. Podnikli jsme výlet i do Dvora Králové. Chvíle zábavy střídaly i chvíle napětí, kdy si děti vyzkoušely odvahu v tmavém lese plného nástrah. Poslední večer patřil tanci.  Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

pondělí, 02 říjen 2017 07:34

Svačinka v parku

Svačinka v parku

Využili jsme příchodu babího léta a udělali si den plný zdraví. Celá třída 3. C si připravila chutnou a jednoduchou svačinku, mrkvový a jablečný salát. Někteří si sice kromě jablek odstrouhli i kousek prstu, ale nevadilo. Trochu jsme si zavýtvarničili, vyrobili jsme figurky zdravé i nezdravé.

Cestou na Mariánskou louku si žáci již užívali hřejícího sluníčka. Svačinka byla v přírodě, hned chutnala jinak. K tomu klouzačky, prolejzačky, houpačky.

Cestu do školy jsme si vylepšili kornoutkem zmrzliny, možná ne zdravým, ale dobrým.

Bylo to pěkné dopoledne.

neděle, 01 říjen 2017 16:50

Zpátky do školy

Dva měsíce uplynuly jako voda a my jsme zpátky ve škole. A už jsou z nás třeťáci!!

Hned v září jsme začali trochou historie. 27.září nám paní učitelka vyprávěla o knížeti Václavovi a proč je 28.září v naší republice státním svátkem.

Deváté ročníky a 7. A letos na ozdravný pobyt zamířila na Pálavu. Po pětihodinové jízdě vlakem jsme hned první den šlapali 8 km z Břeclavi do ATC Apollo u Lednických rybníků. V dalších dnech jsme vyšplhali na kamenného ještěra Pavlovských vrchů, kde kdysi tábořili pravěcí lovci. My jsme se cestou z Pavlova na zříceninu hradu Děvičky kochali nekonečným vinohradem, na každém kroku nás doprovázel zvuk plynových děl plašících hejna špačků. Po prohlídce malebného Mikulova jsme prozkoumali podzemí jeskyně na Turoldu. Prošli jsme se po kolonádě a zámeckém parku v Lednici, vystoupali na exotický Minaret a lodí se svezli až k Janohradu. U Lednických rybníků jsme obdivovali Apollonův chrám či chrám Tří grácií. Cestou do Valtic jsme se zastavili u Dianina chrámu a kaple sv. Huberta. Přišli jsme, viděli jsme a zvítězili sami nad sebou, neboť našlapanými kilometry jsme si občas sáhli až na samotné dno. Odpoledne a večer jsme však rychle nabrali sil na sportování a řádění v kempu.

čtvrtek, 06 červenec 2017 12:00

Přípravná třída 2017/2018

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit všechny děti s odkladem školní docházky, tedy i děti bez sociálního znevýhodnění!!!

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.