čtvrtek, 06 červenec 2017 12:00

Přípravná třída 2017/2018

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit všechny děti s odkladem školní docházky, tedy i děti bez sociálního znevýhodnění!!!

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

pátek, 21 duben 2017 16:34

Příprava na zápis do 1. třídy

Letos se zápis posunul až na duben, o to více času jsme měli s dětmi se na zápis do 1. třídy připravit. S radostí jsme se učili básničky, písničky a vyplňovali různé pracovní listy, které si pro nás paní učitelka připravila. Důležité pro čtení a psaní je rozvoj fonematického sluchu a trénování analýzy a syntézy. K tomu nám napomáhají různé hry, ale také krásný interaktivní program Písmáček, kde si děti mohou trénovat vyvození první a poslední hlásky ve slově, nebo u slov určovat počet slabik. Proto velmi rádi navštěvujeme počítačovou učebnu, kde je velká interaktivní tabule. Zde si můžeme hravou formou procvičovat různé dovednosti, protože interaktivní programy nás velmi baví!

pátek, 21 duben 2017 16:24

Přišlo jaro do přípravky

Konečně jsme se dočkali prvních paprsků a tak jsme uvítali jaro výrobou Jarní víly. Povídali jsme si o jaru a také o tom,  jak se příroda začíná probouzet. Děti se do výroby Jarní víly pustily s radostí a vtipem. Výsledkem nám pak byla krásná nástěnka s jarní tematikou. V herně nám zdobí zeď zase krásné sněženky a sluníčko netrpělivě vyhlížíme. Také jsme se naučili nové jarní básničky Přišlo jaro, Sněženka, Žabička, Slunce a taneček Na jaře, na jaře.

Také přípravná třída měla své tvoření na Velikonočních dílničkách, které se konaly na naší škole 6. 4.  2017. Velkou radost jsme měli z toho, jak se rodiče s dětmi pustili s vervou do vyrábění. Výsledkem jim pak byla krásná ovečka, která ozdobila nejednu domácnost. Všem jim za to moc děkujeme a těšíme se na další příjemné setkávání na půdě školy.

středa, 21 prosinec 2016 08:42

Nabitý prosinec v přípravném ročníku

Začátek adventního času, vyzdobení třídy a vysvětlení co je advent, tradice a zvyky. Pověsili jsme si do herny adventní kalendář a děti s velkým očekáváním každý den rozbalují pytlíčky s dárečkem a malou sladkostí. Nejprve však musí splnit úkol, který je v pytlíčku vždy ukryt.

5. 12. k nám přišel Mikuláš s čertíky a andělem. Děti s očima na vrch hlavy zazpívaly společně koledu a odvážlivci přidali i básničku. Odměnou jim pak za to byl balíček sladkostí a dárečkem. Moc děkujeme Mikuláši!!!

Vánoční trhy proběhly na naší škole 8.12. Nejen že jsme vyráběli spoustu výrobků na prodej, ale také pilně nacvičovali pásmo koled, básní a zimních písní. Myslím, že se nám vystoupení podařilo a odměnou nám byl bouřlivý potlesk.

V pátek 9. 12. jsme navštívili kino Sněžník, kam přijel Krejčík Honza a pobavil nás hudebním představením o Vánocích. Moc se nám zpívání s Honzou líbilo a nakonec jsme se s ním i vyfotili. Velkým zážitkem byla i cesta samotná, protože jsme jeli MHD busem. Děti byly nadšené, protože většina z nich jezdí po městě pouze autem a tak si cestu patřičně užily.

čtvrtek, 08 prosinec 2016 10:02

Vánoční divadlo

V úterý 29.11. přijelo do naší školy Divadlo na cestě s vánoční pohádkou, která nám dětem vyprávěla, proč se slaví Vánoce. Děti měly možnost se prostřednictvím pohádky dozvědět o narození ježíška v Betlémě. Vyprávění doprovázelo dobro a zlo. Nakonec vše dobře dopadlo, jak už to v pohádkách bývá. A protože je advent a o tradicích a zvycích Vánoc si povídáme, tak jsme byli moc rádi, že nám pohádka pomohla pochopit, jak to bylo s narozením Ježíše Krista.

středa, 09 listopad 2016 08:21

Ovocný den

V říjnu jsme se učili různé druhy ovoce. Děti se seznamovaly s ovocem, které znají ze svých zahrádek a roste u nás, ale také různé druhy cizokrajného ovoce, které znají z obchodu. Třídili jsme obrázky, vysvětlovali, kde jednotlivé ovoce roste, hráli různé hry. Nejvíce zábavný byl však ovocný den, kdy si měly děti přinést různé druhy ovoce z domova na společnou ochutnávku. Vysvětlovali jsme si jak je ovoce zdravé a jak důležité místo má v našem jídelníčku a pak ochutnávali a ochutnávali. Na závěr jsme si zahráli hru se zavázanýma očima a děti měly poznat o který druh ovoce se jedná, musely zapojit všechny smysly, aby určily správně. Vítěz, který rozpoznal všechno ovoce dostal na závěr sladkou odměnu. Tento den se nám moc líbil a navázal na další téma a tím je zelenina.

úterý, 08 listopad 2016 14:24

Podzimní tvoření

Přišel podzim, který je velmi pestrobarevný a proto i my v přípravném ročníku, jsme začali vyrábět výrobky s podzimní tematikou. Vždy jsme s tím spojili i nějakou příhodnou básničku, jako například básnička Ježek, Jablíčka a písně Vyletěl si pyšný drak, nebo Vítr klepe na jablíčko., V lese jsme si nasbírali krásné barevné listy a spoustu přírodnin a tak nám šla práce hezky od ruky. Nejvíce se nám líbilo vyrábět skřítka Podzimníčka a létajícího draka. Myslím. že se nám podzimní  výzdoba třídy povedla a při povídání o podzimu je nám hned jasné, které symboly do podzimu patří.