pátek, 13 září 2019 15:36

2. A a 2. B v ZOO

V úterý 10.9.2019 se druháčci vydali pěšky do ZOO na program o ptáčcích, aby se dozvěděli více o ptácích a jejich životě na podzim. Pak vybarvovali různé ptáky a lepili je na připravené krmítko z kartonu.

středa, 03 červenec 2019 07:38

Vysvědčení v 1. A a 1. B

A je tu vysvědčení a před dětmi vytoužené dny volna. Prvňáčci už se nemohou dočkat.

Dny od 20. - 24. 5. prvňáčci prožili v přírodě v Jiřetíně pod Jedlovou.
Na fotografiích si můžete prohlédnout některé z mnoha jejich aktivit.
Vše bylo super, jen počasí nás trochu pozlobilo.
středa, 08 květen 2019 10:30

Velký projektový den 1. st. – Čím budu?

pondělí 6. 5. 2019 na naší škole v rámci projektu Škola pro všechny proběhl projektový den na téma „Čím budu?“. Do této akce se zapojilo všech 12 tříd prvního stupně a nelehkého úkolu se zhostily naprosto bravurně! Každá třída si prošla a vyzkoušela 4 povolání. Prvňáci s druháky si zkusili hašení požáru s hasičem, zhlédli ukázku výcviku pejska s canisterapeutem, sledovali zadržení pachatele, které jim předvedl policista se svým služebním psem, a zacvičili si jógu. Třeťákům a čtvrťákům paní knihovnice doporučila hezké knížky, zacvičili si s fyzioterapeutkou a dozvěděli se o výrobě medu od včelařky. Páťáci si vyzkoušeli výstroj potápěče, nacvičili si umělé dýchání se záchranářem, policista jim pomocí speciálních brýlí ukázal, jak svět vidí opilec, a s paní redaktorkouse učili psaní článku do novin.

Všem účastníkům a učitelům patří velký dík za krásně zorganizovaný a poučný den.

Učitelky 1. stupně ZŠ DR. Miroslava Tyrše Děčín II

čtvrtek, 20 prosinec 2018 14:55

Prvňáčci poprvé na výletě

Žáci 1.A a 1.B navštívili tento týden Mýdlárnu u Zámku v Teplicích. Seznámili se s výrobou mýdel, vyzkoušeli si pojemnovat byliny podle čichu, prohlédli si obchůdek s výrobky. Nakonec si v dílničce vyzdobili mýdla dle své fantazie a svátečně si je zabalili. Cestou k autobusu si žáci stihli prohlédnout i vánoční strom ve městě.

středa, 05 prosinec 2018 18:05

Mikuláš v prvních třídách

První třídy dnes navštívil Mikuláš s čerty.

virtuální prohlídka