úterý, 04 červenec 2023 11:46

8.B na Malé Skále

V posledním týdnu navštívila třída 8.B Malou Skálu. Po stavbě stanů v Kempu Ostrov, jsme vyrazili na plavbu na raftech a kánoích do Dolánek. Zpět do kempu jsme se vraceli na koloběžkách. Druhý den jsme navštívili zříceninu hradu Frýdštejn a Pantheon na Malé Skále. Výlet a závěr školního roku se vydařil.

středa, 28 červen 2023 16:19

8.B v Jump Aréně

Vítězem školní soutěže Barevný týden se stala 8. B. A odměnou jí byl výlet do Jump Arény. Hodinu volného skákání na trampolínách a překážkách, si všichni žáci moc užili.

neděle, 19 únor 2023 20:04

Stříbrní záchranáři

Ve středu 15. 2. se žáci z 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže „Děčínský laický záchranář“ pod vedením paní Jany Šmolkové. Získali nádherné stříbro. Na pěti stanovištích předvedli své zkušenosti a dovednosti, ale také schopnost se rychle rozhodnout pro správné řešení a vzájemně spolupracovat. Na prvních třech stanovištích na ně čekali věrohodně namaskovaní „zranění“, kteří krváceli, byli popálení, prožívali šok z otevřené zlomeniny či kvůli bezvědomí se svými záchranáři nekomunikovali. Na dalším stanovišti si naši záchranáři vyzkoušeli resuscitaci na figurínách a na posledním místě čelili záludným otázkám v testu první pomoci. Za svou práci byli pochváleni i skutečnými profesionály. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

pondělí, 26 září 2022 20:52

Poznej své město

V dalším ročníku historické soutěže „Poznej své město“ naši školu reprezentovalo družstvo 6 žáků z 8. B. Putování za minulostí našeho města je dovedlo do botanické zahrady na Libverdě, v pneuservisu objevili bývalý hřebčín či dohledávali německé názvy obcí na Děčínsku na obelisku v ulici 17. listopadu. Všichni se snažili, a tak náš tým získal krásné páté místo z patnácti soutěžních družstev.

pátek, 17 prosinec 2021 09:11

Exkurze do IQlandie

Dne 16. 12. se žáci 7. A a 7. B zúčastnili exkurze do IQlandie v Liberci. Žáci si v centru prošli všechny expozice a hravou formou se seznámili s vědou a technikou.

pátek, 19 listopad 2021 09:19

7. B pomáhá v ZOO

Dne 18. 11. třída 7. B pomáhala s úklidem spadaného listí v ZOO Děčín. Za necelé dvě hodiny práce jsme vyčistili výběh tapíra a domů odcházeli s pocitem dobře odvedené práce. Odměnou nám byli volné vstupenky do ZOO.

Každý rok žáci, kteří se zajímají o dějiny našeho města, mohou naši školu reprezentovat na soutěži „Poznej své město“. Zúčastnili jsme se letos už po osmé a naši školu tentokrát reprezentovaly dva týmy žáků z 8. B, 8. C a 7. B. Během pátku 24. 9. si prošli žáci podmokelskou stranu města a u historických objektů plnili zadané úkoly. Počasí nám přálo, a tak jsme se dozvídali o známé i neznámé historii našeho města, např. o církevních památkách, Ovčím můstku, bývalé tvrzi či zaniklých továrnách na keramiku, cikorku nebo knoflíky. Z třinácti týmů děčínských základních škol získali „sedmáci“ šesté místo a „osmáci“ obhájili loňský bronz. Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

pondělí, 20 září 2021 13:50

Zářijový výjezd 7. A a 8. C – Velká Úpa

Ve dnech 13. – 17. září 2021 se třídy 7. A a 8. C vydaly na horský pobyt do Krkonoš. Ubytovali jsme se v penzionu Mileta ve Velké Úpě. Každý den nás čekal nabitý program plný her, zábavy a turistiky. Naše škola v přírodě začínala obědem, po kterém se žáci věnovali soutěžním aktivitám. Před večeří jsme měli možnost vyslechnout zajímavou přednášku o Krkonoších od KRNAPu.

pátek, 10 září 2021 10:43

Letní kurz 7. A

Ve dnech 16.-20. 8. 2021 jsme se po dlouhé době setkali tváří tvář a užili si týden plný znalostí a zážitků. V průběhu celého týdne nás provázela různá botanická terénní cvičení, kde jsme si opakovali jména stromů a bylin a seznámili se s účinky různých léčivek. Na odreagování jsme hráli míčové hry, při kterých se někteří výkonnostně překonali a překvapili nejen sebe. V úterý jsme zavítali do ústecké zoologické zahrady, kde pro nás byla připravena komentovaná prohlídka. Byli jsme zasvěceni do tajů živočišné říše aneb co se jen tak nedočteme. Ve středu jsme se vrhli na základy zlomků a přenesli je i do praxe. Odpoledne jsme si zpříjemnili turnajem v bowlingu. Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu v Labských pískovcích, kde jsme si řekli něco málo o geologickém vývoji. Trasa vedla přes Sněžník, kde někteří museli překonat svůj strach z výšek, do Tiských skal – lepší než hřiště… Poslední den jsme zakončili několika anglickými scénkami, kde hlavní roli hráli právě děti, přednáškou ze zdravovědy, kterou si vyzkoušely i na sobě. Odpoledne jsme navštívili děčínskou Nerv arénu.

Skvěle strávený čas, takže, doufejme, za rok zase!

úterý, 29 červen 2021 15:43

Výlety 6.B

Na konci školního roku podnikli žáci 6.B dva výlety. První z nich byl turistický výlet po hřebenech labského údolí do obce Arnoltice. Zde jsme se vykoupali v přírodním biotopu Nový Svět. Na dalším výletě jsme strávili slunečný den koupáním v aquaparku Staré Splavy.