čtvrtek, 26 březen 2020 00:00

Přípravná třída 2020/2021

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit děti s odkladem školní docházky i bez odkladu školní docházky.

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

úterý, 14 leden 2020 06:39

Vánoční rozloučení s rokem 2019

Dne 20. 12. 2019 jsme s přípravným ročníkem navštívili děčínský zámek, kde probíhá výstava vláčků a modelů železnic. Děti měly možnost pozorovat, jaké druhy lokomotiv a vagónů v dávných dobách jezdily na našich železnicích a jakým způsobem fungují výhybky. Výstava se nám moc líbila a děti si to užily. Těšíme se na další akce, které nám děčínský zámek nabídne.

Mgr. Kamila Broučková Bartůšková

I letos také do přípravného ročníku zavítal Mikuláš s čertíky a andělem. Děti měly připravenou básničku o Mikulášovi a také zazpívaly koledu. Mikuláš děti odměnil balíčky s dobrotami, ale nechybělo také uhlí jako pozdrav z pekla. Některé děti dokonce slíbily, že se polepší. Někomu ukápla i slzička, ale to už k Mikuláši patří.

Děkujeme žákům z devátých tříd, že k nám v maskách zavítali.

Mgr. Kamila Broučková Bartůšková

Školní rok 2019/2020 v přípravném ročníku začal v plném počtu 15 dětí, z toho 14 chlapců a 1 dívka. Září proběhlo ve znamení vzájemného seznamování mezi dětmi a paní učitelkou. I letos máme paní asistentku, která nám všem moc pomáhá. Pravidelně chodíme ven, kde si děti hezky hrají a sportují na školním hřišti. Také často chodíme do lesního parku na vycházky. Děti rády staví domečky z přírodnin a zároveň se učí poznávat různé druhy stromů. Často vyrábíme různé výrobky a rádi malujeme. S příchodem podzimu jsme vyráběli draky, jablíčka, ježka a sovičku z přírodnin. Velkým zážitkem bylo pro děti na Halloween vydlabávání dýně, která nám zdobí vchod u domečku.

Mgr. Kamila Bartůšková

pondělí, 16 září 2019 13:08

Závěrečné vystoupení přípravné třídy

Koncem školního roku jsme si pro rodiče připravili krátké pásmo písní, tanečků a básniček. Ukázali jsme rodičům, co všechno jsme během školního roku zvládli. Děti byly moc šikovné a potlesk rodičů byl pro ně velkou odměnou. Myslím, že rok strávený v přípravném ročníku byl pro všechny velkým přínosem. Věřím, že první třídu zvládnou s úsměvem a se samými jedničkami.

pondělí, 08 duben 2019 16:57

Vítání jara

Učíme se nové jarní básničky a povídáme si o jarních měsících co nám pěkného přinesou. Těšíme se na dny plné sluníčka, abychom mohli chodit na naše pěkné hřiště a pozorovali jarní kytičky a kvetoucí stromy. Přivítali jsme jaro výrobou sluníčka a sněženek. Děti jsou moc šikovné a tak jarní výrobky nám vyzdobily naší třídu i hernu.

pondělí, 08 duben 2019 16:55

Březen v přípravné třídě

Dne 18. 3. 2019 jsme navštívili děčínské muzeum s programem „Perníková chaloupka“. Pohádku si pro nás připravil milý pan Sypěna. Děti si interaktivní pohádku moc užily a nakonec si každý ozdobil svůj vlastní perníček. Na závěr bylo velkým překvapením hledání pokladu v prostorách muzea, kde děti plnily různé úkoly.

pondělí, 08 duben 2019 16:52

Bubnování se Zdeňkem s Drumbeny

21. 3. 2019 se bubnovalo v naší aule školy. Bylo opravdu velmi poučné a akční. Děti měly možnost si vyzkoušet různé druhy bubnů a pod vedením profesionála napodobit udávaný rytmus. Jsme sice malí, říká se přípravka, ale musím říct, že i ti nejmenší zvládli i ty nejtěžší rytmy. Moc se nám to líbilo a třeba to i v někom probudilo zájem hrát na hudební nástroj. Děkujeme!!!

do 1. tříd
virtuální prohlídka