úterý, 28 leden 2020 22:04

Lyžařský kurz Benecko 2020

Třetí lednovou neděli 19. 1. 2020 jsme první a druhý stupeň vyrazili na lyžařský kurz na Benecko, do hotelu Kubát. Trochu jsme se obávali nedostatku sněhu, ale po příjezdu nás mile překvapila sněhová přikrývka. Po ubytování jsme hned vyrazili na sjezdovku a mohli předvést náš lyžařský um.

čtvrtek, 05 září 2019 20:48

Sportovní kurz Řecko - nabídka zájezdu

ŘECKO CHALKIDIKI

APARTHOTEL AKROPOLIS - FOURKA

Termín: 22. 5. - 31. 5. 2020 a 30. 5. – 7. 6. 2020

Ubytování: 2 - 3 lůžková studia a 4 - 5 lůžkové apartmány s balkónem nebo terasou, sociálním zařízením, minikuchyňkou, klimatizací a TV

Cena: 5 990 Kč - cena zahrnuje ubytování, dopravu autobusem, plnou penzi včetně pitného režimu

Aparthotel Akropolis se nachází na kopci s krásným výhledem do krajiny i na moře, které je vzdáleno cca 200 m. V hotelu je zastřešená terasa u bazénu, beachvolejbalové hřiště, travnatá i zpevněná plocha na cvičení a hry, stolní tenis, stolní fotbal, koutek s TV a DVD, bezplatné WiFi. K hotelu náleží vlastní pláž s rychlým občerstvením, lehátky a slunečníky. Nabídka vodních sportů. V letovisku nechybí ani obchůdky, taverny a restaurace s gyrosem a řeckými specialitami.

Vzhledem k požadavku cestovní kanceláře zaplatit zálohu do poloviny měsíce října jsme nuceni vybrat zálohu již v daleko dřívějším termínu, než jste byli vy i my zvyklí. Prosíme tedy, abyste v případě zájmu o zájezd pro Vaše dítě s přihláškou a zaplacením zálohy neotáleli, jinak zájezd nebudeme moci uskutečnit, protože nám cestovní kancelář zruší rezervaci, což by vzhledem k atraktivitě lokality byla velká škoda.

Informace k platbě: zálohu 1000 Kč poslat nejpozději do 4. října 2019 na elektronickou peněženku

Rozpis dalších záloh:

2500 Kč do 25. ledna 2020

2490 Kč do 15. dubna 2020

Pozor!! Omezená kapacita, kdo se dřív přihlásí a zaplatí, má přednost!!

Případné dotazy Vám zodpoví na tel. 412 51 65 47 provolba 16, 602 181 988 paní učitelka Divišová.

pondělí, 02 září 2019 12:47

Itálie 2019

Ve dvou červnových termínech s celkem 130 dětmi vyjela ZŠ Dr. M. Tyrše na sportovní kurz k moři do Itálie. Naším pobytovým místem se letos stala nová lokalita na Palmové riviéře.

Velkým plusem se staly poznávací zájezdy do Říma, které se moc líbily. Již tradičně jsme navštívili i zábavní park Mirabilandia.

Oběma kurzy vládla dobrá nálada, užili jsme si sportování, koupání v moři i bazénu, nechyběla sranda a pohoda. Dopřávali jsme si také výbornou italskou zmrzlinu a pizzu. Přivezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se příští rok na další pokračování. ARRIVEDERCI ITALIA!

středa, 13 březen 2019 17:11

Sportovní kurs Itálie - informace

čtvrtek, 15 listopad 2018 11:27

Exkurze v Národním technickém muzeu v Praze

Dne 23.10. navštívili žáci 8.B, 9.A a 9.B Národní technické muzeum v Praze. Exkurze se konala v rámci projektového dne "100 let od založení  Československa". Žáci si mohli prohlédnout výstavu Made in Czechoslovakia, která vznikla u příležitosti tohoto výročí. Děti poznaly nejznámější výrobky, které vznikly v Československu a viděly mnoho dobových videí a fotografií.

V muzeu byly také vystaveny dobové automobily, letadla nebo kola.

čtvrtek, 08 listopad 2018 11:43

Prohlídka s Černým rytířem

V prastarých zámeckých sklepeních na nás čekala jedna z nejtemnějších postav historie, Zikmund z Vartenberka alias Černý rytíř. Během této prohlídky jsme plnili celou řadu úkolů, při kterých jsme museli prokázat bystrý úsudek a odvahu. A vše jsme zvládli. Zážitků bylo mnoho a na tuto netradiční prohlídku budeme dlouho vzpomínat.

středa, 24 říjen 2018 15:35

Nabídka školního zájezdu - Itálie

IMG 20181010 140506

8. října 2018 sbalilo 24 žáků sedmých až devátých tříd kufry a spolu se dvěma učiteli vyrazilo za poznáním a zábavou daleko – až do Anglie.

Po překonání Lamanšského průlivu tunelem nás čekaly dva dny strávené v Londýně, jeden den u moře v Brightonu a jeden den v královském městě Windsor.

První den v Londýně jsme začali projížďkou na vyhlídkovém kole London Eye, pokračovali jsme procházkou kolem Big Benu, Houses of Parliament až k Buckinghamskému paláci a den jsme zakončili návštěvou muzea voskových figurín Madame Tussauds. Pak nás čekala první večeře a noc v hostitelských rodinách.

Druhý den jsme se opět vydali za objevováním Londýna. Během vzájemného sdělování si dojmů z hostitelské rodiny jsme navštívili londýnskou čtvrť zvanou Greenwich a vyfotili se u nultého poledníku. Odpoledne jsme se přesunuli k paláci Tower of London a obdivovali jsme korunovační klenoty. Po nezbytném focení u krásného Tower Bridge jsme se už zase pomalu chystali do rodin na nějaké to typické anglické jídlo.

Třetí den jsme opustili hlavní město a zamířili na jih, k moři – do letoviska Brighton. Někteří z nás se nejvíce těšili na akvárko, někteří na pláž, jiní na Primark. Každopádně, užili jsme si to opět všichni. Večer nás pak čekala poslední večeře v naší „adoptivní“ rodině.

Poslední den jsme navštívili město Windsor, kde se zrovna konala svatba princezny Eugenie. Nás bohužel na hostinu nikdo nepozval, takže jsme po rychlé prohlídce městečka pokračovali za posledním bodem naší výpravy – návštěvou zábavního centra Legoland. Po třech hodinách strávených na různých atrakcích nám už bohužel nezbývalo než se vydat zpět směr ČR.

Teď už se můžeme jen kochat fotkami a vzpomínat na vše, co jsme během těch čtyř dní zažili – viděli jsme spoustu zajímavých památek, potkali jsme nové lidi, poznali jsme, jak se žije v anglické rodině, ochutnali jsme anglické jídlo a zjistili jsme, že se anglicky domluvíme! A jelikož se po celou dobu zájezdu nedostavilo typické anglické počasí, ale naopak vládlo úžasné babí léto, byly všechny naše zážitky zalité sluncem!

do 1. tříd
virtuální prohlídka