středa, 29 listopad 2023 11:01

Bohemka góóól!!!

V sobotu 25. listopadu jsme v chladném zimním počasí vyrazili vlakem v počtu 32 žáků fandit Bohemce do Teplic.

Všichni jsme si přáli, aby Bohemka dala gól. Vytouženého gólu jsme se dočkali dvě minuty před koncem zápasu, o to byla naše radost větší.

Na jaře vyrazíme do Ďolíčku do Prahy, těšíme se.

pondělí, 30 říjen 2023 14:16

Sportovní kurzy Itálie 2024 - nabídka

středa, 19 říjen 2022 09:13

Sportovní kurz Itálie červen 2023

pátek, 01 červenec 2022 12:24

Sportovní kurzy Itálie 2022

Ve dvou červnových termínech s celkem 130 dětmi vyjela ZŠ Dr. M. Tyrše na sportovní kurz k moři do Itálie. Naším pobytovým místem se letos stalo letovisko Lido di Spina nedaleko Benátek.
Již tradičně jsme navštívili i zábavní park Mirabilandia a Benátky.
Oběma kurzy vládla velmi dobrá nálada, užili jsme si sportování, koupání v moři i bazénu, nechyběla sranda a pohoda. Dopřávali jsme si také výbornou italskou zmrzlinu a pizzu. Přivezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se příští rok na další pokračování. ARRIVEDERCI ITALIA!

Na prvního máje jsme se vypravili na další netradiční školní výlet, tentokrát jsme navštívili utkání první české fotbalové ligy Bohemians Praha 1905 – FK Pardubice. Bohemka věnovala žákům naší školy vstupenky, k tomu nám škola zajistila autobus, takže jsme měli výlet, kromě nákupu zelenobílých suvenýrů a občerstvení, zadarmo. Mnozí z nás viděli poprvé naživo prvoligový zápas, o to víc potěší, že jsme mohli sledovat tradiční a velmi oblíbený český klub Bohemians Praha 1905 přímo na stadionu v Ďolíčku, který je známý svou nezaměnitelnou atmosférou. Bohemka byla celý zápas lepším týmem, atmosféra výborná, jediné, čeho jsme se nedočkali, byl gól Bohemky. Utkání skončilo 0:1 i přes řadu šancí pražských Klokanů. Tak snad příště.... Jinak se nám výlet líbil, vedle fotbalu jsme si užili spoustu srandy i návštěvu našeho oblíbeného rychlého občerstvení...

Žáci ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín

středa, 02 březen 2022 15:59

Sportovní kurz Itálie 2022 - nabídka

pondělí, 20 září 2021 13:50

Zářijový výjezd 7. A a 8. C – Velká Úpa

Ve dnech 13. – 17. září 2021 se třídy 7. A a 8. C vydaly na horský pobyt do Krkonoš. Ubytovali jsme se v penzionu Mileta ve Velké Úpě. Každý den nás čekal nabitý program plný her, zábavy a turistiky. Naše škola v přírodě začínala obědem, po kterém se žáci věnovali soutěžním aktivitám. Před večeří jsme měli možnost vyslechnout zajímavou přednášku o Krkonoších od KRNAPu.

Ve dnech 13. – 17. září 2021 se třídy 7. A a 8. C vydaly na horský pobyt do Krkonoš. Ubytovali jsme se v penzionu Mileta ve Velké Úpě. Každý den nás čekal nabytý program plný her, zábavy a turistiky. Naše škola v přírodě začínala obědem, po kterém se žáci věnovali soutěžním aktivitám. Před večeří jsme měli možnost vyslechnout zajímavou přednášku o Krkonoších od KRNAPu.

Druhý den byl plný zážitků. Dopoledne jsme se pěšky vydali do Pece pod Sněžkou, kde jsme všichni zažili adrenalin na bobové dráze. Odpoledne jsme se přesunuli autobusem do Jánských Lázní, ve kterých jsme stoupali vzhůru do oblak Stezkou korunami stromů. Svítilo nám sluníčko, tak se nám naskytl i nádherný výhled. Někteří odvážlivci zvolili cestu dolů tobogánem.

Středa se stala pro všechny účastníky zájezdu nejnáročnější. Absolvovali jsme totiž výšlap na Sněžku a zpět k penzionu. Nahoru jsme zvolili kratší cestu – přes Růžohorky. Po zdolání devítisetmetrového převýšení jsme si mohli na vrcholu Sněžky odpočinout a lehce občerstvit. Počasí se trochu zhoršilo, teplota klesla asi o 8 ºC a vítr dal také o sobě vědět. Výhled byl ovšem skvělý. Zpět do Velké Úpy jsme klesali Obřím dolem, který jsme všichni obdivovali. Po šestnácti vysilujících kilometrech jsme si všichni rádi odpočinuli a večerní program vyřadili.

Předposlední den našeho pobytu jsme opět navštívili Jánské Lázně, kde se nás pokusili naučit střílet z luku a také jsme na koloběžkách sjeli Černou Horu. Na sjezd osmákům nepřálo počasí a všichni pořádně zmokli, ale všichni to vzali sportovně a sjezd si užili. Po večeři a nasbírání sil byli oceněni všichni jedinci památkovým diplomem a na ty nejlepší čekala i malá odměna.

Před odjezdem směr Děčín jsme se zastavili v ZOO ve Dvoře Králové, kde nám nejprve místní odborník vyprávěl o afrických zvířatech a potom jsme se projeli Safari truckem po celém zdejším safari.

Moc se nám všem v Krkonoších líbilo a už se těšíme, až zase naplánujeme další výjezd.