Školní rok 2019/2020 v přípravném ročníku začal v plném počtu 15 dětí, z toho 14 chlapců a 1 dívka. Září proběhlo ve znamení vzájemného seznamování mezi dětmi a paní učitelkou. I letos máme paní asistentku, která nám všem moc pomáhá. Pravidelně chodíme ven, kde si děti hezky hrají a sportují na školním hřišti. Také často chodíme do lesního parku na vycházky. Děti rády staví domečky z přírodnin a zároveň se učí poznávat různé druhy stromů. Často vyrábíme různé výrobky a rádi malujeme. S příchodem podzimu jsme vyráběli draky, jablíčka, ježka a sovičku z přírodnin. Velkým zážitkem bylo pro děti na Halloween vydlabávání dýně, která nám zdobí vchod u domečku.

Mgr. Kamila Bartůšková

pondělí, 16 září 2019 13:08

Závěrečné vystoupení přípravné třídy

Koncem školního roku jsme si pro rodiče připravili krátké pásmo písní, tanečků a básniček. Ukázali jsme rodičům, co všechno jsme během školního roku zvládli. Děti byly moc šikovné a potlesk rodičů byl pro ně velkou odměnou. Myslím, že rok strávený v přípravném ročníku byl pro všechny velkým přínosem. Věřím, že první třídu zvládnou s úsměvem a se samými jedničkami.

čtvrtek, 25 duben 2019 15:56

Výuka v ZOO

Ve čtvrtek 25. dubna jsme výuku přesunuli do naší krásné ZOO. S paní Šotolovou jsme si zopakovali vše o NP České Švýcarsko, hlavně o zvířatech, která v našem parku žijí. Některá jsme pak i viděli na vlastní oči v zoologické zahradě a od p. Šotolové se o nich dozvěděli spoustu zajímavostí a veselých příhod, které v učebnici prvouky nenajdeme.Počasí nám přálo , a tak jsme si užili prima dopoledne.

sobota, 13 duben 2019 10:14

Beseda se spisovatelkou

Ve středu  10.dubna se žáci naší třídy spolu s kamarády ze 4.C setkali v městské knihovně se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou. Ta jim velmi poutavě vyprávěla o svém dětství, životě a spisovatelské práci, i o tom, proč a jak se stala spisovatelkou . Setkání s paní spisovatelkou bylo velmi zajímavé a příjemné.

sobota, 13 duben 2019 10:08

Beseda se spisovatelkou

pondělí, 08 duben 2019 16:57

Vítání jara

Učíme se nové jarní básničky a povídáme si o jarních měsících co nám pěkného přinesou. Těšíme se na dny plné sluníčka, abychom mohli chodit na naše pěkné hřiště a pozorovali jarní kytičky a kvetoucí stromy. Přivítali jsme jaro výrobou sluníčka a sněženek. Děti jsou moc šikovné a tak jarní výrobky nám vyzdobily naší třídu i hernu.

pondělí, 08 duben 2019 16:55

Březen v přípravné třídě

Dne 18. 3. 2019 jsme navštívili děčínské muzeum s programem „Perníková chaloupka“. Pohádku si pro nás připravil milý pan Sypěna. Děti si interaktivní pohádku moc užily a nakonec si každý ozdobil svůj vlastní perníček. Na závěr bylo velkým překvapením hledání pokladu v prostorách muzea, kde děti plnily různé úkoly.

pondělí, 08 duben 2019 16:52

Bubnování se Zdeňkem s Drumbeny

21. 3. 2019 se bubnovalo v naší aule školy. Bylo opravdu velmi poučné a akční. Děti měly možnost si vyzkoušet různé druhy bubnů a pod vedením profesionála napodobit udávaný rytmus. Jsme sice malí, říká se přípravka, ale musím říct, že i ti nejmenší zvládli i ty nejtěžší rytmy. Moc se nám to líbilo a třeba to i v někom probudilo zájem hrát na hudební nástroj. Děkujeme!!!