čtvrtek, 26 březen 2020 00:00

Přípravná třída 2020/2021

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit děti s odkladem školní docházky i bez odkladu školní docházky.

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

neděle, 08 březen 2020 09:12

Zima v naší třídě

Zimní období jsme zahájili adventním koncertem v aule naší školy. Na jeden den se naše třída proměnila v čertí třídu s čertím učením. Poté jsme už začali přichystávat pohoštění pro naše rodiče,se kterými jsme si užili předvánoční setkání s vyráběním. Stejně jako v minulých letech, i letos jsme si ve třídě udělali "malé" Vánoce se soutěžemi, pohádkou a nadílkou. Mezitím jsme se ještě stihli zúčastnit vánočních trhů ve městě. Na začátku nového roku jsme se v rámci projektu Svět práce setkali na dopravním hřišti v Ústí nad Labem s dopravními policisty, od kterých jsme se dozvěděli, co je náplní jejich práce a zopakovali jsme si pravidla bezpečnosti pro chodce a cyklisty. Zapojili jsme se také do projektu " O něco lepší hokej" a zakoupením oranžové stužky jsme alespoň malou kapkou podpořili projekt Kapky naděje.

sobota, 07 březen 2020 07:02

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Zápisové lístky budou vydávány výchovnou poradkyní v následujících termínech, 11. 3. a 18. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00.

Zápisový lístek potřebují všichni uchazeči o studium na střední škole, aby potvrdili střední škole svůj zájem o přijetí v případě, že budou na střední školu přijati. Zápisový lístek musí vyzvednout pouze zákonný zástupce proti podpisu.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

středa, 19 únor 2020 10:05

Natura

V pondělí 17.února vyrazili žáci 5.C do Bělé. Svoji provozovnu Natura zde má pan Grešík a my jsme využili možnosti jít se do výrobních hal a skladů podívat. Byli jsme provedeni moštárnou, balírnou, sklady, palírnou, zkrátka viděli jsme celý provoz a ještě si děti nakoupily zdravé věci, i bonbónky. Celé to bylo moc zajímavé a poděkování patří všem, kteří měli s naší návštěvou trpělivost a odpovídali na dětské zvídavé otázky.

Do školy jsme to vzali přes Červený vrch, obdivovali nádherný pohled na Děčín a trénovali fyzičku.

Cestou si děti nasbíraly mech a borovicovou kůru, hned vše využijí ve výtvarné výchově při tvorbě obrázků. Akce se vydařila, byl to příjemný den.

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)

2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole

3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)

4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)

5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2020.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve středu 4. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve středu 11. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství

Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

pátek, 17 leden 2020 08:51

Dětské dopravní hřiště

Ve čtvrtek 16. ledna vyrazili žáci 5.C do Krásného Března na dětské dopravní hřiště. Užili si cestu vlakem, poznali další kout naší země a seznámili se s prací dopravní policie. V učebně jim dopravní policistka ujasnila pozici chodce a cyklisty v dopravě, jejich povinnosti, ale i práva. Děti se v jiném prostředí seznamovaly se základy bezpečnosti na silnici. Bude se jim to v životě jistě hodit.

úterý, 14 leden 2020 06:39

Vánoční rozloučení s rokem 2019

Dne 20. 12. 2019 jsme s přípravným ročníkem navštívili děčínský zámek, kde probíhá výstava vláčků a modelů železnic. Děti měly možnost pozorovat, jaké druhy lokomotiv a vagónů v dávných dobách jezdily na našich železnicích a jakým způsobem fungují výhybky. Výstava se nám moc líbila a děti si to užily. Těšíme se na další akce, které nám děčínský zámek nabídne.

Mgr. Kamila Broučková Bartůšková

pátek, 10 leden 2020 18:46

Exkurze v děčínské firmě RYKO

19 žáků 9. ročníku, kteří uvažují o technickém vzdělání, se zúčastnilo exkurze ve firmě RYKO a. s. Děčín. Žáci byli poučeni o bezpečnosti, obdrželi ochranné přilby a prošli si jednotlivá stanoviště této firmy. Dozvěděli se, že firma funguje od roku 1871. Orientuje se na opravy nákladních železničních vagónů. Během prohlídky žáci viděli, jak zaměstnanci prováděli údržbu odstavených vozů, prohlídku a úpravu dvojkolí, podvozků. Byli svědkem měření a čištění jednotlivých částí nákladních vagónů. Dozvěděli se, že ve firmě pracuje přes tři sta zaměstnanců v Děčíně i na odloučených pracovištích, že firma je schopna opravu i údržbu zajistit i mimo areál. Dále žáci získali informace o možném uplatnění technických učebních oborů, že práci ve firmě RYKO mohou najít i dívky, které by našly uplatnění v ekonomickém či obchodním úseku.

virtuální prohlídka