čtvrtek, 26 březen 2020 00:00

Přípravná třída 2020/2021

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit děti s odkladem školní docházky i bez odkladu školní docházky.

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

neděle, 08 březen 2020 09:12

Zima v naší třídě

Zimní období jsme zahájili adventním koncertem v aule naší školy. Na jeden den se naše třída proměnila v čertí třídu s čertím učením. Poté jsme už začali přichystávat pohoštění pro naše rodiče,se kterými jsme si užili předvánoční setkání s vyráběním. Stejně jako v minulých letech, i letos jsme si ve třídě udělali "malé" Vánoce se soutěžemi, pohádkou a nadílkou. Mezitím jsme se ještě stihli zúčastnit vánočních trhů ve městě. Na začátku nového roku jsme se v rámci projektu Svět práce setkali na dopravním hřišti v Ústí nad Labem s dopravními policisty, od kterých jsme se dozvěděli, co je náplní jejich práce a zopakovali jsme si pravidla bezpečnosti pro chodce a cyklisty. Zapojili jsme se také do projektu " O něco lepší hokej" a zakoupením oranžové stužky jsme alespoň malou kapkou podpořili projekt Kapky naděje.

úterý, 14 leden 2020 06:39

Vánoční rozloučení s rokem 2019

Dne 20. 12. 2019 jsme s přípravným ročníkem navštívili děčínský zámek, kde probíhá výstava vláčků a modelů železnic. Děti měly možnost pozorovat, jaké druhy lokomotiv a vagónů v dávných dobách jezdily na našich železnicích a jakým způsobem fungují výhybky. Výstava se nám moc líbila a děti si to užily. Těšíme se na další akce, které nám děčínský zámek nabídne.

Mgr. Kamila Broučková Bartůšková

I letos také do přípravného ročníku zavítal Mikuláš s čertíky a andělem. Děti měly připravenou básničku o Mikulášovi a také zazpívaly koledu. Mikuláš děti odměnil balíčky s dobrotami, ale nechybělo také uhlí jako pozdrav z pekla. Některé děti dokonce slíbily, že se polepší. Někomu ukápla i slzička, ale to už k Mikuláši patří.

Děkujeme žákům z devátých tříd, že k nám v maskách zavítali.

Mgr. Kamila Broučková Bartůšková

neděle, 24 listopad 2019 09:01

Podzim v 5.A

Tak už jsme páťáci!!!!!

A podzim jsme si užili. Školní rok jsme  zahájili výletem na nedalekou rozhlednu RŮŽENKU. Byli jsme v ZOO, tentokrát pracovat- zapojili jsme se do projektu "NAHRABEJ  SI " a pomohli jsme naší ZOO zbavit se  spadaného listí. Za odměnu jsme dostali volnou vstupenku,kterou jsme ale věnovali našim novým spolužákům v 1.A. Přihlásili jsme se totiž do celorepublikového projektu " JSEM LASKAVEC" a chtěli bychom během školního roku ( a naše paní učitelka doufá, že i v dalších letech) udělat několik dobrých skutků.V rámci tohoto projektu jsme zašli i do útulku pro opuštěná zvířata na Starém Městě s hromadou dobrůtek pro pejsky a kočičky. Do školy za námi přijel spisovatel Václav Dvořák a seznámil nás se svojí knihou Písečníci a bludný asteroid a v neposlední řadě jsme si připomněli výročí Sametové revoluce -celoškolním projektem .

Školní rok 2019/2020 v přípravném ročníku začal v plném počtu 15 dětí, z toho 14 chlapců a 1 dívka. Září proběhlo ve znamení vzájemného seznamování mezi dětmi a paní učitelkou. I letos máme paní asistentku, která nám všem moc pomáhá. Pravidelně chodíme ven, kde si děti hezky hrají a sportují na školním hřišti. Také často chodíme do lesního parku na vycházky. Děti rády staví domečky z přírodnin a zároveň se učí poznávat různé druhy stromů. Často vyrábíme různé výrobky a rádi malujeme. S příchodem podzimu jsme vyráběli draky, jablíčka, ježka a sovičku z přírodnin. Velkým zážitkem bylo pro děti na Halloween vydlabávání dýně, která nám zdobí vchod u domečku.

Mgr. Kamila Bartůšková

pondělí, 16 září 2019 13:08

Závěrečné vystoupení přípravné třídy

Koncem školního roku jsme si pro rodiče připravili krátké pásmo písní, tanečků a básniček. Ukázali jsme rodičům, co všechno jsme během školního roku zvládli. Děti byly moc šikovné a potlesk rodičů byl pro ně velkou odměnou. Myslím, že rok strávený v přípravném ročníku byl pro všechny velkým přínosem. Věřím, že první třídu zvládnou s úsměvem a se samými jedničkami.

čtvrtek, 25 duben 2019 15:56

Výuka v ZOO

Ve čtvrtek 25. dubna jsme výuku přesunuli do naší krásné ZOO. S paní Šotolovou jsme si zopakovali vše o NP České Švýcarsko, hlavně o zvířatech, která v našem parku žijí. Některá jsme pak i viděli na vlastní oči v zoologické zahradě a od p. Šotolové se o nich dozvěděli spoustu zajímavostí a veselých příhod, které v učebnici prvouky nenajdeme.Počasí nám přálo , a tak jsme si užili prima dopoledne.

do 1. tříd
virtuální prohlídka