úterý, 15 září 2020 14:07

Sportovní kurz Staré Splavy 2020

Od pondělí 7. 9. do pátku 11. 9. 2020 se žáci 6.A, 7.A a 7.C zúčastnili cyklo-turistického sportovního kurzu v malebném prostředí Máchova kraje a jeho okolí. V jednotlivých skupinách děti navštívily ať už po svých, nebo na kolech, spoustu krásných míst. Na programu nesměl chybět samozřejmě hrad Bezděz jakožto tyčící se strážce nad snad nejznámějším českým rybníkem - Máchovým jezerem. Dále také zřícenina u nedalekého Jestřebí a místní výborná zmrzlina jako sladká tečka. V plánu byl také hrad Houska, ovšem kvůli technické závadě na jednom z našich jízdních kol jsme až k hradu nedojeli, a zajeli jsme se tedy alespoň podívat na švestkovou alej nějaký ten kilometr pod hradem. Žáci se také vydali do lanového centra v kempu Borný, kde si alespoň ti odvážnější z nich mohli otestovat své dovednosti. Na závěr naše sportovní žactvo zavítalo do muzea Čtyřlístku v nedalekých Doksech a cestou zpět se svezlo na parníku podél břehu Máchova jezera. Během jednom z cyklovýletů jsme museli čelit velmi nepříjemnému momentu, když si jeden z našich malých parťáků přivodil vážné zranění nohy, ale to bohužel někdy ke sportu patří. Věříme, že se dá brzy do kupy! V rámci celého pobytu nás provázelo krásné počasí, což jen přispělo k tomu, že jsme si celých 5 dní velmi užili a těšíme se na další společný výlet.

Odkaz na další fotky: Klikněte zde

čtvrtek, 26 březen 2020 00:00

Přípravná třída 2020/2021

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit děti s odkladem školní docházky i bez odkladu školní docházky.

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

neděle, 08 březen 2020 09:12

Zima v naší třídě

Zimní období jsme zahájili adventním koncertem v aule naší školy. Na jeden den se naše třída proměnila v čertí třídu s čertím učením. Poté jsme už začali přichystávat pohoštění pro naše rodiče,se kterými jsme si užili předvánoční setkání s vyráběním. Stejně jako v minulých letech, i letos jsme si ve třídě udělali "malé" Vánoce se soutěžemi, pohádkou a nadílkou. Mezitím jsme se ještě stihli zúčastnit vánočních trhů ve městě. Na začátku nového roku jsme se v rámci projektu Svět práce setkali na dopravním hřišti v Ústí nad Labem s dopravními policisty, od kterých jsme se dozvěděli, co je náplní jejich práce a zopakovali jsme si pravidla bezpečnosti pro chodce a cyklisty. Zapojili jsme se také do projektu " O něco lepší hokej" a zakoupením oranžové stužky jsme alespoň malou kapkou podpořili projekt Kapky naděje.

sobota, 07 březen 2020 07:02

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Zápisové lístky budou vydávány výchovnou poradkyní v následujících termínech, 11. 3. a 18. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00.

Zápisový lístek potřebují všichni uchazeči o studium na střední škole, aby potvrdili střední škole svůj zájem o přijetí v případě, že budou na střední školu přijati. Zápisový lístek musí vyzvednout pouze zákonný zástupce proti podpisu.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

středa, 19 únor 2020 10:05

Natura

V pondělí 17.února vyrazili žáci 5.C do Bělé. Svoji provozovnu Natura zde má pan Grešík a my jsme využili možnosti jít se do výrobních hal a skladů podívat. Byli jsme provedeni moštárnou, balírnou, sklady, palírnou, zkrátka viděli jsme celý provoz a ještě si děti nakoupily zdravé věci, i bonbónky. Celé to bylo moc zajímavé a poděkování patří všem, kteří měli s naší návštěvou trpělivost a odpovídali na dětské zvídavé otázky.

Do školy jsme to vzali přes Červený vrch, obdivovali nádherný pohled na Děčín a trénovali fyzičku.

Cestou si děti nasbíraly mech a borovicovou kůru, hned vše využijí ve výtvarné výchově při tvorbě obrázků. Akce se vydařila, byl to příjemný den.

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)

2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole

3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)

4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)

5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2020.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve středu 4. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve středu 11. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství

Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

pátek, 17 leden 2020 08:51

Dětské dopravní hřiště

Ve čtvrtek 16. ledna vyrazili žáci 5.C do Krásného Března na dětské dopravní hřiště. Užili si cestu vlakem, poznali další kout naší země a seznámili se s prací dopravní policie. V učebně jim dopravní policistka ujasnila pozici chodce a cyklisty v dopravě, jejich povinnosti, ale i práva. Děti se v jiném prostředí seznamovaly se základy bezpečnosti na silnici. Bude se jim to v životě jistě hodit.

úterý, 14 leden 2020 06:39

Vánoční rozloučení s rokem 2019

Dne 20. 12. 2019 jsme s přípravným ročníkem navštívili děčínský zámek, kde probíhá výstava vláčků a modelů železnic. Děti měly možnost pozorovat, jaké druhy lokomotiv a vagónů v dávných dobách jezdily na našich železnicích a jakým způsobem fungují výhybky. Výstava se nám moc líbila a děti si to užily. Těšíme se na další akce, které nám děčínský zámek nabídne.

Mgr. Kamila Broučková Bartůšková

virtuální prohlídka