Vážení rodiče!

Pro malý počet přihlášených dětí nebude o vánočních prázdninách Školní družina Vojanova ul., Děčín VIII v provozu.

středa, 13 prosinec 2017 13:06

Jídelníček 18. 12. 2017 - 5. 1. 2018

18. 12. 2017 - 5. 1. 2018

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

V úterý 28. 11. se družstvo žákyň naší školy ve složení Kristýna Škodová, Anna Libichová, Ema Mlatečková, Klára Tupcová, Nikola  Rusnáková, Viktorie Špringerová, Barbora Zelená a Anička Procházková zúčastnilo okresního kola v přehazované dívek, které se konalo na ZŠ  Březová. Jedenáct přihlášených družstev bylo rozděleno do tří skupin. Dívky postoupily po třech vyhraných zápasech ve své skupině z prvního místa do finálové skupiny společně se ZŠ Želenice a ZŠ Boletice. Poté, co porazily oba týmy, získaly zcela zaslouženě zlaté medaile a postup do krajského kola.

Dívkám patří velké poděkování za bojovnost, velké nasazení při hře a výbornou reprezentaci školy!

Každý rok 5. prosince se žáci devátého ročníku promění ve vousaté Mikuláše, líbezné anděly a umouněné čerty. V mateřské školce v Tylově ulici si čerti, Mikuláš i andělé s dětmi zatančí, zacvičí a zazpívají. Do přípravného ročníku, prvních, druhých a třetích tříd přicházejí s vánoční náladou. Čerti dychtivě podávají Mikuláši knihu hříchů a už se rozhlížejí po těch, kteří je doprovodí do pekla. Na štěstí hříchů není mnoho a vše se dá přeci napravit, proto je potřeba slíbit Mikuláši nápravu či polepšení a podat na to čertům ruku. Přicházejí andělé a spolu s Mikulášem roznášejí sladké balíčky, v první třídě dokonce i s pery pro nejlepší „písaře“. Sem tam se z balíčku vykutálí brambora a někde se dokonce černá uhlík, ale na tvářích nejmenších i nejstarších září úsměvy, což je nejdůležitější, neboť dětský úsměv má kouzelnou moc a obměkčí i toho nejzarputilejšího čerta.

Ve čtvrtek 7. prosince se florbalistky ZŠ Tyrše představily v domácím prostředí haly ZŠ Tyrše v okresním finále ve florbalu kategorie 8. – 9. třídy. Do turnaje se probojovalo z okrskových finále celkem 6 týmů, které hrály systémem každý s každým. Naše zelenobílá děvčata po výborných výkonech (tři vítězství, dvě remízy) vyhrála celý turnaj.
Florbalistky ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín se tak již POPÁTÉ v řadě staly mistryněmi okresu a zajistily si účast v krajském finále!!!
K tomuto cennému úspěchu velmi rádi gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a držíme palce v krajském finále!
Ema Mlatečková byla navíc vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.
Krajské finále proběhne v lednu v teplické sportovní hale.
Sestava:
Mrázková Linda
Mlatečková Ema
Toncarová Barbora
Škodová Kristýna
Mazačová Michaela
Seilerová Eliška
Dvořáková Kristýna
Tupcová Klára

Ve čtvrtek 30. listopadu se tým starších žáků ve složení Havriljak Adam, Vrátil Vladislav, Martinec Zdeněk, Bošek Tomáš, Weis Viktor, Čermák Jáchym, Petr Lehký, Kunta Pavel a Čermák Zdeněk zúčastnil okrskového finále ve florbalu v naší sportovní hale.
Turnaje se zúčastnilo osm týmů, z nichž postupovaly jen dva do okresního finále, které proběhne 15. prosince opět v naší hale.
Naši florbalisté těžký úkol zvládli, šestkrát vyhráli, jen jednou prohráli, což jim vyneslo celkově výborné druhé místo a zajistili si postup do okresního finále.
K postupu gratulujeme a držíme palce v okresním finále!

pátek, 08 prosinec 2017 09:57

Stavba domečků v lesním parku

Poslední listopadové pondělí se druháci se školní družinou vydali na pravidelnou vycházku do lesního parku, kde paní vychovatelky vyhlásily soutěž o nejhezčí domeček z přírodnin. Protože se zapojily opravdu všechny děti a jejich stavby byly úžasné, nezbývalo nic jiného, než dát zaslouženou odměnu všem malým stavitelům. Po shlédnutí nám dáte jistě zapravdu.