PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA (beze změn)

V případě víceletých gymnázií předpokládáme standardní průběh přijímacího řízení, a to jak, co se týče termínů pro podání přihlášek, tak konání jednotné přijímací zkoušky a zachování dvou termínů zkoušky.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA ČTYŘLETÉ MATURITNÍ OBORY (změny)

V případě čtyřletých oborů vzdělání s maturitní zkouškou uchazeč podává přihlášku na dvě školy, ředitel školy však bude mít možnost rozhodnout, zda se v případě jeho školy bude konat v rámci přijímacího řízení jednotná přijímací zkouška nebo školní příjímací zkouška, či od obou zkoušek za stanovených podmínek posléze ustoupí. „V případě čtyřletých maturitních oborů bude mít každý ředitel školy možnost rozhodnout, zda v rámci přijímacího řízení uplatní či neuplatní jednotnou přijímací zkoušku a využít tak pro přijímací řízení služby CERMATu, a to včetně logistické podpory s tím, že by tato zkouška proběhla standardně ve dvou termínech. MŠMT tedy v tomto školním roce nebude trvat na zahrnutí jednotné přijímací zkoušky do přijímacího řízení a umožní ředitelům škol nahradit jí školní přijímací zkouškou, a doplňuji, že tato podoba přijímacího řízení ke vzdělávání v maturitních oborech je zamýšlena pouze pro školní rok 2020/21, vysvětluje ministr školství Robert Plaga.

V případě, že počet podaných přihlášek nebude převyšovat předpokládaný počet přijímaných uchazečů, bude moci ředitel školy následně sám rozhodnout, zda bude jakoukoliv formu přijímací zkoušky na své škole vůbec konat či rozhodne o přijetí uchazečů bez konání zkoušky. Střední školy pak budou moci také rozšířit okruh vysvědčení, která budou v rámci přijímacího řízení zohledněna. Kritéria u jednotlivých škol vyhlásí ředitelé škol ve standardním termínu do 31. ledna 2021 s tím, že školní přijímací zkouška může proběhnout také distančním způsobem. Termín pro podání přihlášky pro první kolo zůstává zachován na 1. března 2021.

talentových zkoušek u uměleckých oborů (konzervatoří), je hlavní změnou prodloužení období konání tohoto typu zkoušky, a to od 4. až 31. ledna 2021. Původní termíny byly u těchto oborů vzdělávání zhruba o polovinu kratší. U oborů gymnázií se sportovní přípravou se pak budou talentové zkoušky konat v termínu do 2. ledna do 31. března s tím, že původně byl termín jen do poloviny února. „Předpokládáme, že to těmto školám umožní dostatečný prostor pro hodnocení práce či výkonu uchazečů s tím, že budou zkoušky rozloženy v čase do delšího období,“ doplňuje Robert Plaga.

V příloze najdete časový harmonogram.

čtvrtek, 19 listopad 2020 22:12

Přijímací řízení 2020-2021

Vážení rodiče, milí žáci devátého ročníku a zájemci o studium na osmiletém gymnáziu z pátého ročníku,

protože mi současná situace neumožnila se s Vámi dnes setkat na původně naplánovaných třídních schůzkách, ráda bych Vás informovala o přijímací řízení na střední školy touto cestou. V příloze naleznete informace o průběhu, podmínkách a termínech přijímacích zkoušek na střední školy. Žáky devátých ročníků budu informovat také po jejich návratu do školy, s Vámi rodiči se doufám uvidím na lednových třídních schůzkách.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

čtvrtek, 21 leden 2021 12:09

Jídelníček 25. 1. - 29. 1. 2021

V Pedagogicko-psychologické poradně Děčín se uvolnily kapacity poradny, je tedy možné přistoupit k poskytnutí služby vycházejícím žákům a jejich rodičům – pomoc při profesní orientaci.

V případě, že máte o tuto službu zájem, můžete podat požadavek na vyšetření přes stránky PPP Děčín. Žádost o vyšetření najdete na tomto odkaze: https://www.pppuk.cz/poradny/decin/vychovne-poradenstvi

Samozřejmě ale nebude možné uspokojit velké množství žáků.

PŘIJÍMAČKY NANEČISTO ONLINE

KDY:  2. 2. 2021

ČAS:   24 hodin dostupný test  (realizace možná kdykoliv)

POZOR – vyplňování testů je časově omezené dle pravidel CERMATU.

KDE:   registrace na www.skolaekonom.cz v sekci Střední škola ZDE

Registraci je nutné provést nejpozději den předem. Na základě registrace budou uchazečům zaslány bližší informace pro spuštění testu.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – ONLINE

Dále bychom rádi pozvali Vaše žáky na Den otevřených dveří ONLINE.

KDY:  21. 1. 2021

KDE:   MS Teams ZDE

ČAS:   16:00 – 18:00 hod

Uchazeči zde mají možnost shlédnout prezentaci s potřebnými informacemi, mluvit s pracovníkem školy Ekonom a ptát se na to, co je zajímá.

Další informace najdete v příloze.

Vážení rodiče a deváťáci,

dne 21. 1. 2021 proběhne od 16,00 do 18,00 akce Den otevřených dveří na VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní Děčín (vše online). Více najdete v letáku.

pátek, 15 leden 2021 09:55

Jídelníček 18. 1. - 22. 1. 2021