středa, 17 říjen 2018 10:33

Inzerát: učitel/ka anglického jazyka

Základní škola Dr. M. Tyrše Děčín přijme od prosince 2018 kvalifikovaného/ou učitele/ku anglického jazyka (může být i bez příslušné aprobace). Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 777621949.

čtvrtek, 08 listopad 2018 18:24

Jídelníček 12. 11. - 23. 11. 2018

úterý, 06 listopad 2018 12:17

100. výročí vzniku Československa

V letošním roce jsme oslavili 100 let od vzniku samostatného Československa. Toto slavné výročí si připomněli i žáci 6. B v úterý 23. 10. 2018. Společně s dalšími spolužáky z naší školy odjeli do Prahy. Na naši třídu čekal interaktivní program na téma Pražské pověstiMuzeu hlavního města Prahy. Prostřednictvím loutkového představení a interaktivních prvků se žáci seznámili s pěti pověstmi. Krátké příběhy děti provedly po mapě Prahy a seznámily je se slavnou historií. V druhé části dne jsme se prošli po Starém Městě pražském a prohlédli si památky, ke kterým se váží příběhy nejen pražských pověstí, ale také slavné minulosti českého národa.

úterý, 06 listopad 2018 07:05

Halloween 9.A

Dne 26. 10. 2018 přespávali deváťáci ve škole. Přišli takřka všichni a myslím, že jsme se dobře bavili.

pondělí, 05 listopad 2018 13:07

Čtvrtek 1. 11. patřil tradiční akci Halloween, kterou připravili žáci sedmých tříd pro své mladší spolužáky z 2. tříd. Školní budovu se proháněla nejrůznější strašidla jako kostlivci, duchové, čarodějnice nebo upíři. Na trasu temnými chodbami a kouty se vydalo kolem třiceti dětí, které plnily na stanovištích různé úkoly. Odměnou v cíli jim byla sladká odměna. Na památku se všichni mohli vyfotit. Ti, co se nebáli, si společně se strašidly zatancovali na závěrečné diskotéce.

pondělí, 05 listopad 2018 12:17

7.B na univerzitě

Dne 26. října 2018 se třída 7.B  vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Celé vyučování vládla velmi příjemná nálada a rozhodně se těšíme na další návštěvu, kdy si projektové vyučování opět zopakujeme.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

sobota, 03 listopad 2018 14:35

Památný strom zasazen

Žáci ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, učitelé a čestní hosté naší školy, představitelé České obce sokolské, společně 26. 10. 2018 zasadili při příležitosti 100. výročí založení naší krásné republiky na školní zahradě lípu - strom, který díky svojí energii a kráse je národním symbolem České republiky. Zlaté lipové ratolesti se nachází na standartě presidenta republiky i na Státní pečeti se státním znakem podloženým lipovými ratolestmi.

Přejeme si, aby naše slavnostně zasazená lípa vyrostla ve statný strom. Určitě nám všem udělá radost, když se schováme pod její korunou, ucítíme jemnou vůni květů, poslechneme si včelky při sběru nektaru a načerpáme energii, kterou tak nutně potřebujeme nejenom při školní práci. Součástí naší úcty ke stoletému výročí vzniku Československa bude i krásná dřevěná lavička pod lípou s označením tak významné události.

Ve dnech od 17. 10. 2018 – 21. 10. 2018 se zúčastnila žákyně 4. C Andělka Niklová Mistrovství Evropy 2018 plemene koní Appaloosa, které bylo pořádáno na území České republiky již podruhé. Každá země Unie může pořádat tento velkolepý závod na svém území dva roky po sobě. U nás se konal v jezdeckém centru ve Zduchovicích okres Příbram. Účastníci závodu soutěží v různých disciplínách westernového sportu, mezi ně patří i anglické disciplíny tzv. Huntery, jak v sedle, tak i z ruky. Tento závod hostí čtyři rozhodčí, dvě dámy z USA, jedna z Rakouska a čtvrtý rozhodčí z Francie. Andělka soutěžila v pátek 19. 10. 2018 v disciplínách: Hunter in hand 18 under youth, což je disciplína z ruky, kde soutěžící předvádí koně na ruce ve dvou chodech, kde vynikne pohyb koně. Andělka obsadila v této soutěži pro mládež do 18 let druhé místo a vybojovala stříbrnou medaili. Ve večerních hodinách poté soutěžila tuto disciplínu v sedle pro mládež do 10 let, kterou suverénně vyhrála. Následující den probíhaly opět disciplíny z ruky a to Showmanship at halter 13 under youth, což je opět předvedení koně z ruky a samotná prezentace i předvádějícího, kdy kůň za pomoci vodiče předvádí obraty, couvání, správné chody a postoje. V této disciplíně pro mládež do 13 let obsadila třetí místo. Odpoledne následovaly hojně obsazené Haltery, což jsou chovatelské disciplíny, kde rozhodčí posuzují celkový fundament koně, a proto ho předvádějící musí předvést v předepsaném postoji co nejlépe. Zde Andělka obsadila také nádherné třetí místo v mládeži do 18 let. Poslední třídu, v které závodila, proběhla v neděli, byla to disciplína v sedle Western pleasure 10 under youth (mládež do 10 let), kde jezdec svého koně předvádí v různých chodech na přání rozhodčích. Tuto poslední disciplínu vyhrála.

Andělka Niklová se stala několikanásobným šampionem Evropy 2018 Appaloosa