• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
úterý, 11 listopad 2014 01:00

Elektrárna Tušimice

11.11.2014 jsme v rámci projektu InformACE bez legrACE navštívili zajímavé místo, kam se člověk běžně nemá šanci podívat - uhelnou elektrárnu. Naším cílem byla cca dvě hodiny cesty vzdálená elektrárna v Tušimicích.

Náš tříhodinový pobyt začal školením o bezpečnosti, kdy jsme kromě potřebných informací dostali přilby a reflexní vesty. Poté jsme si vyslechli přednášku o historii elektrárny a o jejích jednotlivých částech. Po teorii následovala část praktická - procházka po samotné elektrárně. Naživo jsme tak viděli, jak elektrárna funguje. Nejzajímavější pro nás byla návštěva chladící věže, odkud jsme odcházeli mokří, ale o zážitek bohatší. Po návratu do učebny nás čekal interaktivní film. Zodpovězením několika otázek jsme zakončili dnešní zajímavý výlet.

pondělí, 03 únor 2014 01:00

Projektový den - volba povolání

V pondělí  3.2,2014 mezi žáky 9. B zavítaly zástupkyně firmy AC Education s. r. o. z Mostu, aby v rámci projektu InformACE bez legrACE pohovořily s žáky na téma volba povolání. Formou vyprávění a dialogu byly probrány jednotlivé kroky, které musí podniknout uchazeč o zaměstnání. Co je to motivační dopis, jaké údaje uvést v životopise, který inzerát mohu považovat za bezpečný? Na tyto otázky žákům zástupkyně firmy odpovídaly na základě zkušeností ze své praxe. Žáci se také dozvěděli, jak je důležité se připravit na osobní pohovor, co si obléknout na sebe, jak vystupovat, na jaké otázky není nutné odpovědět a spoustu dalších užitečných informací.

pátek, 17 leden 2014 01:00

9.B v Karnedu

Žáci devátých ročníků zanedlouho začnou vyplňovat přihlášky na střední školy. Protože střední školy by neměly být cílem, ale cestou k budoucímu zaměstnání, je nezbytně nutné, aby se žáci seznámili také s praxí některých profesí. Dnes tedy navštívili děčínskou firmu Karned Tools s. r. o., která se zabývá výrobou nástrojů na obrábění dřeva a kovů, dřevozpracujících srojů a specializovaných nástrojů. Nejprve žáci dostali základní informace o historii a současnosti této děčínské firmy, potom se dozvěděli, jaké profese v tomto podniku našly uplatnění. Na závěr diskuse obdrželi žáci informace o podmínkách, za jakých jsou přijímáni potenciální uchazeči o zdejší práci, o učebních oborech, středních a vysokých školách zaměřených na strojírenství, znalostech cizích jazyků, morálně volních vlastnostech apod. Po teorii pak mohli žáci v provozu sledovat technologické postupy výroby jednotlivých nástrojů od materiálu až po hotový výrobek. Rádi bychom poděkovali Ing. Milanu Vrbovi, který nám exkurzi zprostředkoval.

úterý, 25 červen 2013 02:00

Projekt "InformACE bez legrACE"

Místo realizace: Ústecký kraj

Období realizace projektu: 1. 1. 2013 – 31. 12. 2014

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je vytvoření sítě a následná odborná i metodická podpora sítě spolupracujících kariérových a výchovných poradců na základních školách a zaměstnavatelů v Ústeckém kraji.