pátek, 17 leden 2020 08:51

Dětské dopravní hřiště

Ve čtvrtek 16. ledna vyrazili žáci 5.C do Krásného Března na dětské dopravní hřiště. Užili si cestu vlakem, poznali další kout naší země a seznámili se s prací dopravní policie. V učebně jim dopravní policistka ujasnila pozici chodce a cyklisty v dopravě, jejich povinnosti, ale i práva. Děti se v jiném prostředí seznamovaly se základy bezpečnosti na silnici. Bude se jim to v životě jistě hodit.

pondělí, 16 prosinec 2019 14:05

Master Chef

Ve středu 11. prosince si žáci 5.C zasoutěžili. Ve skupinách vařili, pekli a smažili. Začala pro ně soutěž Master Chef, na kterou se skupiny 2 měsíce připravovaly. Svoji těžkou roli plnila i potota, která musela rozhodnout po krátké ochutnávce.

Nakonec vyhráli červení se svojí lívancovou věží, 2. místo obsadili modří s muffiny a bronzoví byli oranžoví, ale i jejich jablečno - hruškový koláč byl velmi dobrý.

Všem patří pochvala za to, jak se s úkoly vypořádali, bylo to super

neděle, 24 listopad 2019 09:01

Podzim v 5.A

Tak už jsme páťáci!!!!!

A podzim jsme si užili. Školní rok jsme  zahájili výletem na nedalekou rozhlednu RŮŽENKU. Byli jsme v ZOO, tentokrát pracovat- zapojili jsme se do projektu "NAHRABEJ  SI " a pomohli jsme naší ZOO zbavit se  spadaného listí. Za odměnu jsme dostali volnou vstupenku,kterou jsme ale věnovali našim novým spolužákům v 1.A. Přihlásili jsme se totiž do celorepublikového projektu " JSEM LASKAVEC" a chtěli bychom během školního roku ( a naše paní učitelka doufá, že i v dalších letech) udělat několik dobrých skutků.V rámci tohoto projektu jsme zašli i do útulku pro opuštěná zvířata na Starém Městě s hromadou dobrůtek pro pejsky a kočičky. Do školy za námi přijel spisovatel Václav Dvořák a seznámil nás se svojí knihou Písečníci a bludný asteroid a v neposlední řadě jsme si připomněli výročí Sametové revoluce -celoškolním projektem .

středa, 13 listopad 2019 11:21

Přijímací řízení 2019/2020

Vážení zákonní zástupci a žáci,

tak, jak jsem slíbila na včerejších třídních schůzkách, které proběhly od 16 hodin v aule naší školy, vložila jsem do přílohy tohoto článku prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Najdete v ní informace i termíny.

Hezký den.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

pondělí, 11 listopad 2019 07:45

Beseda se spisovatelem

V listopadu se žákům 5. C podařilo besedovat se spisovatelem. Šlo o pana Václava Dvořáka a jeho knihu Písečníci a bludný asteroid. Měli jsme k dispozici nahrávku, ukázku z knihy, a tak děti namalovaly své vlastní ilustrace. Pan spisovatel si vybral ty nejhezčí k ofotografování a malíři získali odměnu.

A když už jsme měli takový jiný den, upekli jsme si vánoční perníčky, pěkně ve skupinách a s elánem. Všem se moc povedly. Za 14dní je pěkně nazdobíme a budeme mít malý dárek třeba pro rodiče. Vždyť Vánoce jsou tu hnedle!

čtvrtek, 17 říjen 2019 14:01

Hrabání listí v zoo

Žáci 5.C se hned v pondělí 14.října zapojili do akce děčínské ZOO. Šli pomáhat uklízet do zahrady, hlavně padající listí potřebovalo shrabat a zamést. Děti přišly vybaveny rukavicemi a dobrou náladou k práci. Na pomoc jim byla určena kolečka, hrábě i lopaty. Děti vyčistily celý parkovací prostor, pracovaly jako draci. Všechno všichni zvládli, dostalo se jim i pochvaly od pracovníků zoo a jako dárek dostali žáci volné vstupenky do zoo, které určitě na jaře využijí. Děkuji všem, kteří mohli přijít a přidali ruku k dílu.

pondělí, 07 říjen 2019 12:03

Rozloučení se spolužákem

Do třídy 5.C se po prázdninách nevrátil náš spolužák Pepa. Přestěhoval se. A tak své bývalé spolužáky pozval 4.října na rozlučku. Místo: hopsárium. Připravili jsme si proto pro něho dárek na památku a užili si s ním krásné páteční odpoledne. Pepovi přejeme, aby se mu v nové škole dařilo a hlavně líbilo, aby si tam našel takové kamarády, jakými jsme se mu snažili být i my všichni ve třídě. Bude se nám stýskat, ale určitě to nebylo poslední setkání. Tak hodně štěstí, Pepo!

pondělí, 23 září 2019 07:44

Výuka na louce

V pátek 20. září jsme s žáky 5.C využili přicházejícího babího léta. Šli jsme cvičit na louku, nasvačit se v přírodě, vydovádět se na houpačkách. Trochu jsme se tím vrátili do času nedávných prázdnin. Byly to příjemné hodiny na čerstvém vzduchu, které korunovala báječná zmrzlina do kornoutku. Určitě si to ještě někdy zopakujeme.

pátek, 14 červen 2019 08:20

Splněný sen třídy 4. B

V lednu jsme vstoupili do projektu České spořitelny Abeceda peněz. Za vydělané peníze na jarmarku v dubnu jsme si 12. června splnili svůj sen. Navštívili jsme Jump arénu v Ústí nad Labem. Užili jsme si pod vedením trenérů všechny dostupné atrakce. Mnozí z nás se naučili nové triky a moc se nám tam líbilo.

Žáci 4. B

pondělí, 13 květen 2019 10:21

ABECEDA PENĚZ

V minulém pololetí se žáci tříd 4. B a 5. C zapojili do projektu České spořitelny ABECEDA PENĚZ, který je zaměřený na finanční gramotnost. V lednu se žáci seznámili s obecnými pojmy a vyzkoušeli si, při návštěvě místní pobočky, řadu praktických věcí.

Projekt pro čtvrťáky a páťáky vyvrcholil v dubnu, kdy obě třídy měly JARMARK. Na jarmarku žáci prodávali výrobky, které jejich „firma“ vyrobila v průběhu tří měsíců. Přípravy byly opravdu svědomité. Žáci se hravou formou seznámili s fungováním společnosti a hlavně pracovali s penězi. Snažení se oběma třídám vyplatilo, protože si vydělaly na zasloužený výlet v červnu.

virtuální prohlídka