úterý, 24 březen 2020 08:07

Přijímací řízení na SŠ

Vážení rodiče a žáci,

Z informací, které zveřejnilo Ministerstvo školství a tělovýchovy ČR, vyplývá:

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 by měla proběhnout nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních a základních školách. Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, a stejně tak by zůstala beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem střední školy. Stále tak platí, že by zkouška proběhla i ve společné části – tedy jednotná zkouška - z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky. „Oproti minulým letům budou zkráceny termíny pro vyhodnocení výsledků zkoušky, aby se uchazeči o studium dozvěděli vzhledem k okolnostem výsledek co možná nejdříve.“ vysvětluje ministr školství Robert Plaga. Ředitelé, kteří se rozhodli dělat i školní část přijímací zkoušky, stanoví jejich nové termíny v souladu s harmonogramem, který určí MŠMT.

Zdroje pro přípravu na přijímací zkoušky:

O dalších změnách Vás budu průběžně informovat.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

Vážení rodiče, ve středu 18. 3. 2020 se zápisové lístky vydávat nebudou. Pokud jste si je nestihli vyzvednout minulou středu, vydržte, až se situace uklidní. Z důvodů bezpečnosti Vaší i mojí vydávání zbylých zápisových lístků odkládám na dobu, kdy bude možné se bezpečně stýkat a vrátíme se do školy. Potřebovat je Vaše děti budou nejdříve na konci dubna (v případě, že se přijímací zkoušky uskuteční v řádném termínu), do té doby najdeme optimální řešení. Děkuji za pochopení.

úterý, 10 březen 2020 15:19

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

naše škola zůstává uzavřena pro žáky školy, ale zápisové lístky budou ve středu 11. 3. 2020 vydávány dle předešlé zprávy, tedy od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00. Budu se na Vás těšit.

sobota, 07 březen 2020 07:02

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Zápisové lístky budou vydávány výchovnou poradkyní v následujících termínech, 11. 3. a 18. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00.

Zápisový lístek potřebují všichni uchazeči o studium na střední škole, aby potvrdili střední škole svůj zájem o přijetí v případě, že budou na střední školu přijati. Zápisový lístek musí vyzvednout pouze zákonný zástupce proti podpisu.

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)

2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole

3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)

4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)

5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2020.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve středu 4. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve středu 11. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství

Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

pátek, 17 leden 2020 08:51

Dětské dopravní hřiště

Ve čtvrtek 16. ledna vyrazili žáci 5.C do Krásného Března na dětské dopravní hřiště. Užili si cestu vlakem, poznali další kout naší země a seznámili se s prací dopravní policie. V učebně jim dopravní policistka ujasnila pozici chodce a cyklisty v dopravě, jejich povinnosti, ale i práva. Děti se v jiném prostředí seznamovaly se základy bezpečnosti na silnici. Bude se jim to v životě jistě hodit.

pátek, 10 leden 2020 18:46

Exkurze v děčínské firmě RYKO

19 žáků 9. ročníku, kteří uvažují o technickém vzdělání, se zúčastnilo exkurze ve firmě RYKO a. s. Děčín. Žáci byli poučeni o bezpečnosti, obdrželi ochranné přilby a prošli si jednotlivá stanoviště této firmy. Dozvěděli se, že firma funguje od roku 1871. Orientuje se na opravy nákladních železničních vagónů. Během prohlídky žáci viděli, jak zaměstnanci prováděli údržbu odstavených vozů, prohlídku a úpravu dvojkolí, podvozků. Byli svědkem měření a čištění jednotlivých částí nákladních vagónů. Dozvěděli se, že ve firmě pracuje přes tři sta zaměstnanců v Děčíně i na odloučených pracovištích, že firma je schopna opravu i údržbu zajistit i mimo areál. Dále žáci získali informace o možném uplatnění technických učebních oborů, že práci ve firmě RYKO mohou najít i dívky, které by našly uplatnění v ekonomickém či obchodním úseku.

Ve čtvrtek 19. 12. jsme navštívili firmu Rautis v Poniklé v Krkonoších, která vyrábí vánoční ozdoby z ručně foukaných skleněných perel už od počátku 20. století. Prošli jsme celou výrobou. Viděli jsme foukání skla do různě velkých forem, jejich vnitřní stříbření roztokem, vnější barvení a ruční domalovávání a zdobení třpytkami. Na závěr jsme měli možnost spatřit tvorbu různých tvarů ozdob pomocí drátků. Abychom však jen nepozorovali, ve vánoční dílně si každý z nás vyrobil dle své fantazie vánoční hvězdu, která rozsvítila vánoční stromečky u nás doma.

do 1. tříd
virtuální prohlídka