úterý, 06 listopad 2018 12:17

100. výročí vzniku Československa

V letošním roce jsme oslavili 100 let od vzniku samostatného Československa. Toto slavné výročí si připomněli i žáci 6. B v úterý 23. 10. 2018. Společně s dalšími spolužáky z naší školy odjeli do Prahy. Na naši třídu čekal interaktivní program na téma Pražské pověstiMuzeu hlavního města Prahy. Prostřednictvím loutkového představení a interaktivních prvků se žáci seznámili s pěti pověstmi. Krátké příběhy děti provedly po mapě Prahy a seznámily je se slavnou historií. V druhé části dne jsme se prošli po Starém Městě pražském a prohlédli si památky, ke kterým se váží příběhy nejen pražských pověstí, ale také slavné minulosti českého národa.

čtvrtek, 20 září 2018 20:32

PKTR aneb Šestky na adaptačním kurzu

Přechod na druhý stupeň je pro mnohé šesťáky velkou zátěží, čeká je celá řada novot - učitelé, spolužáci i neznámé předměty. Aby se lépe poznali mezi sebou i s třídními učitelkami a asistentkami pedagoga, odjeli na pár dní do přírody na adaptační kurz do penzionu Relax v Rybništi. Obklopeni lesy Lužických hor a zaliti sluncem babího léta sportovali na hřišti, zvyšovali svou kondičku v týmových závodech, luštili šifry, poznávali stromy, stavěli lesní domky, hráli si na archeology, buldoky, kapitány, rosnatky a hmyz, procházeli evolucí, sváděli dračí zápasy, rozšiřovali si slovní zásobu, poznávali kouzlo geocachingu apod. Při hrách se smazaly rozdíly mezi „áčkem“ a „béčkem“. Šlo přece o to, aby se naučili vzájemně si pomáhat, komunikovat mezi sebou, tolerovat se a respektovat jeden druhého.

Přestože se může zdát, že návštěva Prahy za účelem rozšíření školní výuky bude nuda, přesvědčili jsme se na vlastní kůži, že to tak vůbec nemusí být. Poté co jsme absolvovali prohlídku expozice v prostorách kláštera Řádu křížovníků s červenou hvězdou u Karlova mostu, nasedli jsme na krásnou loď, která nás svezla po Vltavě kolem Karlova mostu a Pražskými Benátkami (Čertovkou). Během plavby jsme dostali i nápoj a nanuk, což bylo velmi příjemné překvapení.

neděle, 26 srpen 2018 15:01

Minigolf a výlet do Jánské (6. A)

Poslední dva dny školy před vysvědčením jsme strávili mimo školní lavice. Ve středu jsme si zašli zahrát minigolf do S-centra v Děčíně a ve čtvrtek jsme se vydali vlakem do Jánské, kde jsme si prošli prostory bývalé podzemní továrny Rabštejn, které byly používány nacistickým Německem k výrobě válečných letadel. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, prohlédli si dochované materiály a používané nástroje. Na závěr pro nás pan průvodce připravil hru v temných chodbách továrny, takže jsme končili s úsměvem.

pondělí, 18 červen 2018 09:35

Hudební festival

Páťáci se v pátek 15.. 6. zašli podívat do společenského domu Střelnice na Hudební festival. Akci podpořili svým potleskem již druhým rokem. Byl to již XIX. ročník.

úterý, 05 červen 2018 10:43

Páťáci na pobytu v přírodě

5. A a B prožili minulý týden v Jiřetíně pod Jedlovou na chatě Vilda. S partou prima vedoucích zažívali již naposledy společný týden. Byl ve znamení rytířského zápolení. Snažili se v rúzných turnajích (soutéžích) získat zlaté valouny a usednout spolu s “králem Artušem” ke kulatému stolu.

čtvrtek, 22 únor 2018 07:45

Exotické ovoce v 5.B

Žáci V. B si ve středu ochutnali různé druhy ovoce a zeleniny, které u nás nerostou. Názvy hledali na internetu nebo některé již znali.
Takto to ve třídě vypadalo.

Páťáci poslední lednový den dostali hned dvě vysvědčení. Jedno za úspěšné ukončení kurzu plavání a to druhé za chování a prospěch ve škole. A nyní se začít snažit dobře pracovat na další pololetí.

Ve středu 31. 1. spolu s vysvědčením obdrží žáci 9. ročníku a vybraní žáci 5. ročníku Dotazník k vyplnění přihlášek na střední školy (týká se páťáků, kteří uvažují o osmiletém gymnáziu). Prosím zákonné zástupce o jeho vyplnění a navrácení výchovné poradkyni do pondělí 5. 2. 2018. Na základě vyplněného dotazníku vytisknu uchazečům o studium na SŠ přihlášky, které uchazeči nebo jejich zákonní zástupci musí odevzdat na zvolené střední škole nejpozději do čtvrtka 1. 3. 2018. Připomínám, že u některých oborů je nutné doplnit na přihlášku i vyjádření lékaře. Děčínská zdravotní škola navíc vyžaduje vyplnění a potvrzení od lékaře na speciálním tiskopise, který si uchazeč může stáhnout na webových stránkách této školy.

Zápisové lístky si mohou vyzvednout zákonní zástupci u výchovné poradkyně (1. patro kabinet výchovné poradkyně) ve středu 7. 3. 2018 od 13.00 do 16.30 nebo v úterý 13. 3. 2018 od 14.00 do 16.30.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

sobota, 23 prosinec 2017 21:30

Vánoce 2017 v 5.A a 5.B

A takhle jsme slavili Vánoce 2017 ve škole. Pro nás, páťáky, to bylo již naposledy společně.

do 1. tříd
virtuální prohlídka