úterý, 04 červenec 2023 11:46

8.B na Malé Skále

V posledním týdnu navštívila třída 8.B Malou Skálu. Po stavbě stanů v Kempu Ostrov, jsme vyrazili na plavbu na raftech a kánoích do Dolánek. Zpět do kempu jsme se vraceli na koloběžkách. Druhý den jsme navštívili zříceninu hradu Frýdštejn a Pantheon na Malé Skále. Výlet a závěr školního roku se vydařil.

středa, 28 červen 2023 16:19

8.B v Jump Aréně

Vítězem školní soutěže Barevný týden se stala 8. B. A odměnou jí byl výlet do Jump Arény. Hodinu volného skákání na trampolínách a překážkách, si všichni žáci moc užili.

neděle, 19 únor 2023 20:04

Stříbrní záchranáři

Ve středu 15. 2. se žáci z 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže „Děčínský laický záchranář“ pod vedením paní Jany Šmolkové. Získali nádherné stříbro. Na pěti stanovištích předvedli své zkušenosti a dovednosti, ale také schopnost se rychle rozhodnout pro správné řešení a vzájemně spolupracovat. Na prvních třech stanovištích na ně čekali věrohodně namaskovaní „zranění“, kteří krváceli, byli popálení, prožívali šok z otevřené zlomeniny či kvůli bezvědomí se svými záchranáři nekomunikovali. Na dalším stanovišti si naši záchranáři vyzkoušeli resuscitaci na figurínách a na posledním místě čelili záludným otázkám v testu první pomoci. Za svou práci byli pochváleni i skutečnými profesionály. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

pondělí, 26 září 2022 20:52

Poznej své město

V dalším ročníku historické soutěže „Poznej své město“ naši školu reprezentovalo družstvo 6 žáků z 8. B. Putování za minulostí našeho města je dovedlo do botanické zahrady na Libverdě, v pneuservisu objevili bývalý hřebčín či dohledávali německé názvy obcí na Děčínsku na obelisku v ulici 17. listopadu. Všichni se snažili, a tak náš tým získal krásné páté místo z patnácti soutěžních družstev.

pátek, 17 prosinec 2021 09:11

Exkurze do IQlandie

Dne 16. 12. se žáci 7. A a 7. B zúčastnili exkurze do IQlandie v Liberci. Žáci si v centru prošli všechny expozice a hravou formou se seznámili s vědou a technikou.

pátek, 19 listopad 2021 09:19

7. B pomáhá v ZOO

Dne 18. 11. třída 7. B pomáhala s úklidem spadaného listí v ZOO Děčín. Za necelé dvě hodiny práce jsme vyčistili výběh tapíra a domů odcházeli s pocitem dobře odvedené práce. Odměnou nám byli volné vstupenky do ZOO.

Každý rok žáci, kteří se zajímají o dějiny našeho města, mohou naši školu reprezentovat na soutěži „Poznej své město“. Zúčastnili jsme se letos už po osmé a naši školu tentokrát reprezentovaly dva týmy žáků z 8. B, 8. C a 7. B. Během pátku 24. 9. si prošli žáci podmokelskou stranu města a u historických objektů plnili zadané úkoly. Počasí nám přálo, a tak jsme se dozvídali o známé i neznámé historii našeho města, např. o církevních památkách, Ovčím můstku, bývalé tvrzi či zaniklých továrnách na keramiku, cikorku nebo knoflíky. Z třinácti týmů děčínských základních škol získali „sedmáci“ šesté místo a „osmáci“ obhájili loňský bronz. Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

úterý, 29 červen 2021 15:43

Výlety 6.B

Na konci školního roku podnikli žáci 6.B dva výlety. První z nich byl turistický výlet po hřebenech labského údolí do obce Arnoltice. Zde jsme se vykoupali v přírodním biotopu Nový Svět. Na dalším výletě jsme strávili slunečný den koupáním v aquaparku Staré Splavy.