V pátek navečer 7. 6. 2019 ZOO Děčín patřila handicapovaným a dlouhodobě nemocným lidem. Večer plný úžasných zážitků a splněných přání, který se koná ve stejný okamžik po celém světě téměř v 300 zoologických zahradách světa. V letošním roce proběhla Noc snů za aktivní účasti žáků naší školy. Připravili jsme tři stanoviště: smyslové vnímání hmatem a skládání kostek, florbalové aktivity s nácvikem střelby na branku a malování na obličej. Náš tým deseti dívek rozdával radost na všech stanovištích. Pro všechny malé i velké návštěvníky si připravily sladkou odměnu (bonbony i lízátka), malou hračku pro štěstí i samolepky zvířat z Ledového království. Nejrušněji po celý večer probíhalo malování na obličej. Naštěstí všechny naše dívky jsou dokonalé malířky, splnily každé přání od namalování tygra, jezevce, králíčka, berušky i něžných motýlků na ruku nebo na obličej. Krásné povídání s návštěvníky, navázání kontaktů a mnoho úsměvů. Odcházeli jsme s pocity, že příští rok se opět setkáme na Noci snů v ZOO Děčín.

sobota, 25 květen 2019 19:40

„Vítejte v Krakonošově království“

Žáci 3. B se v posledním dubnovém týdnu vydali na expedici do našich nejvyšších hor. V termínu od 23. 4. do 29. 4. 2019 pobývali v oblasti s vyhovující kvalitou ovzduší, v lokalitě Horní Maršov, okres Trutnov. V rámci pobytu došlo k realizaci environmentálně zaměřeného programu, který probíhal ve výukovém středisku DOTEK i v terénu KRNAP a jeho ochranném pásmu.

středa, 22 květen 2019 10:43

Cyklojízda již pošesté a znovu úspěšná

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již pošesté, zorganizovala 20. 5. 2019 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.

Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.

Letošní trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.

Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 172 žáků.

Fotografie najdete zde.

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:36

Měření kvality ovzduší u naší školy

Na naši školu bylo v rámci projektu Výuka přírodních věd nově nainstalováno čidlo pro měření kvality ovzduší, konkrétně množství polétavého prachu. Čidlo je nastaveno směrem na školní dvůr. Naměřené hodnoty můžete sledovat v odkazu v pravém sloupci dole na našich webových stránkách. Hodnoty se však nezobrazují v Internet Exploreru, musíte použít jiný prohlížeč.

pondělí, 29 říjen 2018 14:35

Projekt Škola pro všechny

Název projektu                                   Škola pro všechny

Registrační číslo projektu                 CZ.02.3.61/0.0/0.0/17_051/0008814

Webové stránky projektu                 www.inkluzedecin.cz

Obsah projektu                                  Projekt Škola pro všechny síťuje všechny základní a mateřské školy zřizované statutárním městem Děčín, tedy celkem 15 organizací. V návaznosti na akci KLIMA je cílem projektu snižovat nerovnosti ve vzdělávání a školní neúspěšnost dětí prostřednictvím systematického vedení škol a pedagogů, stejně jako zvýšení kvality vzdělávání dětí a žáků na území sociálně vyloučených lokalit. Podpora je směřována pedagogickým pracovníkům, úředníkům samosprávy i dětem a žákům.

Cíl projektu                                        Cílem projektu je udržet a rozšířit systematický a koordinovaný přístup k základnímu vzdělávání ve školách zřizovaných městem Děčín, celkem 11 ZŠ. Jedná se o upevnění a systematické rozšíření proinkluzivních opatření a rozšíření o kariérové poradenství, které bude úzce pracovat právě s inkluzivními nástroji. Dalším cílem projektu je nově se v oblasti inkluze zaměřit i na mateřské školy. Projekt opět síťuje všechny mateřské školy zřizované městem Děčín, celkem 10 MŠ. Zde usilujeme o zlepšení práce s dětmi, které pocházejí ze sociálně, kulturně či ekonomicky znevýhodněného prostředí, též o zlepšení práce s rodiči dětí jak z takto znevýhodněného prostředí, tak i s rodiči majority, u nichž je potřeba pracovat s jejich předsudky. Projekt cílí na děti a žáky všech zúčastněných škol a jejich pedagogický personál.

Rozpočet                                              Celkové náklady: 18 292 980,16 Kč

(podíl města Děčín – 914 649,01 Kč)

Termín realizace                                01. 09. 2018 – 31. 08. 2020

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín se podařilo zapojit do projektu "Výuka přírodních věd nově".
Více informací naleznete v příloze článku.

úterý, 24 říjen 2017 16:16

Projekt "Spolu to dokážeme"

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín II, Vrchlického 630/5, p. o. je realizátorem projektu „Spolu to dokážeme“.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.