sobota, 03 listopad 2018 14:35

Památný strom zasazen

Žáci ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, učitelé a čestní hosté naší školy, představitelé České obce sokolské, společně 26. 10. 2018 zasadili při příležitosti 100. výročí založení naší krásné republiky na školní zahradě lípu - strom, který díky svojí energii a kráse je národním symbolem České republiky. Zlaté lipové ratolesti se nachází na standartě presidenta republiky i na Státní pečeti se státním znakem podloženým lipovými ratolestmi.

Přejeme si, aby naše slavnostně zasazená lípa vyrostla ve statný strom. Určitě nám všem udělá radost, když se schováme pod její korunou, ucítíme jemnou vůni květů, poslechneme si včelky při sběru nektaru a načerpáme energii, kterou tak nutně potřebujeme nejenom při školní práci. Součástí naší úcty ke stoletému výročí vzniku Československa bude i krásná dřevěná lavička pod lípou s označením tak významné události.