pondělí, 21 říjen 2024 09:33

Přípravka v městském útulku

Dne 14.10. jsme s dětmi z přípravné třídy šly navštívit pejsky do městského útulku. Cestu tam i zpátky jsme zvládli po svých. Přinesli jsme jim pamlsky: sušené uši, pařátky, piškoty, zkrátka vše, co pejsci mají rádi. Za zakoupení pamlsků děkujeme rodičům. Paní Evelína Jahelková si s námi povídala, jak to v útulku chodí, kdo má doma zvířátko, jak se o něj stará. Nakonec jsme si všechny pejsky prohlédli. Bylo to moc krásné dopoledne. A rádi se zase přijdeme podívat.

úterý, 15 říjen 2024 12:35

8. B na návštěvě u Pražského Jezulátka

Ve středu 9. 10. žáci 8. B využili slunečného dne a vyrazili do Prahy. Prošli jsme se po Malé Straně, v terénu jsme si ověřovali znalosti o barokním stylu a plnili zadané úkoly. Prošli jsme si Valdštejnskou zahradu s barokními sochami. Nakoukli jsme do chrámu Panny Marie Vítězné pod Petřínem k Pražskému Jezulátku, kde jsme obdivovali jeho garderobu a tiše záviděli množství šatiček. V Nerudově ulici jsme vyhledávali domovní znamení. Na některé otázky jsme dostali odpovědi z výkladu paní učitelky, u jiných jsme museli zapojit svůj důvtip. Na závěr jsme si zasportovali při útěku na vlak do Děčína.

pátek, 11 říjen 2024 08:53

Beseda o knize „Pohádky na houby“

Ve středu 9.10. jsme v naší přípravné třídě přivítali manžele Skřivánkovi, kteří nám představili svou knihu „ Pohádky na houby“. Vyprávěli, jak knížka vznikla. Vysvětlili dětem, kdo je spisovatel, ilustrátor. Ukázali, jak obrázky vznikají. Poznávali jsme houby. A nakonec jsme si zasoutěžili ve skládání puzzle. Děkujeme za krásné povídání.

Už jedenáctkrát žáci naší školy poznávali dávnou historii rodného města. 12 žáků z osmého ročníku se v pátek 27. 9. 2024 utkalo ve vědomostní a poznávací soutěži Poznej své město, kterou každoročně pořádají děčínské skauti. Letos nás otázky a úkoly zavedly na pravý břeh, do míst, kde vznikalo nejprve královské, později i poddanské město Děčín. Zkoumali jsme zbytky hradebních zdí, barokní sochy i domy všech kulturních epoch. Mezi 14 týmy z děčínských základních škol nás reprezentovali žáci z 8. A (Nina Mašinová, Vítek Bartůšek, David Podzimek, Nikol Hornová, Bára Hyklová a Berta Banduričová) a žáci z 8. B (Bára Klierová, Sára Horáková, Viky Tschakertová, Kuba Eidrna, Matěj Mansfeld a Michal Florián). Díky dobré náladě, skvělé spolupráci a vědomostem získali reprezentanti z 8. A páté místo a účastníci z 8. B zlato. Obhájíme ho i příští rok? Budeme si držet palce.

čtvrtek, 03 říjen 2024 10:48

Adaptační pobyt šestých tříd

V termínu od 23. do 26. září jsme se s žáky šestých tříd vydali na adaptační kurz k Máchovu jezeru. Ubytovaní jsme byli v Penzionu Nový mlýn. Kurz jsme ještě před obědem zahájili procházkou k jezeru a stavěním domků v lese.

První odpoledne byli žáci náhodným výběrem rozděleni do týmů, ve kterých po dobu kurzu sbírali body v různých hrách a soutěžích. Ty měly prověřit schopnost spolupráce a komunikace, ale také fyzickou zdatnost a vědomosti dětí. Na konci dne si děti vytvořily týmové vlajky a pokřiky, hrála se pantomima.

Druhý den jsme odstartovali rozcvičkou s výběhem i tanečkem, poté snídaní a hrami. Odpoledne jsme se vydali na fotbalgolf do Doks. Cesta tam a zpět se stala pro některé túrou, kterou jsme si raději zkrátili rychlíkem. Večer nás čekala stezka odvahy v přilehlém lese, která většinu dětí snad ani nevyděsila.

Další den se opět nesl v duchu her. Odpoledne jsme prověřili orientaci dětí v terénu prací s mapou a hledáním deseti kontrol po okolí penzionu. Nikdo se neztratil! Večer jsme kurz ukončili diskotékou a vyhlášením výsledků. Pak už jsme se jen vyspali a vyrazili zpátky domů.

Až na rozbitý lustr, pár nevolností, několik bolavých nohou a kotníků se nikomu nic vážného nestalo.

Věříme, že si všichni kurz naplno užili a budeme se těšit na další! :-)

úterý, 19 prosinec 2023 09:32

Vánoční jarmark

7.prosince se vánočního jarmarku účastnila i celá 4.B. Všechno krásné k vidění i prodeji vznikalo rukama žáků a několika maminek. Přišla adventní nálada, vonělo jehličí, svařák i pečené cukroví i vánočky. Skoro Vánoce! Bylo to krásné odpoledne, které se jistě všichni užili. Naše třída určitě.

neděle, 19 listopad 2023 16:39

Podzim v naší třídě

Letos jsme si podzimní čas a učení zpříjemnili několika povedenými akcemi - poprvé jsme se společně vypravili na výstavu do Libverdy, zdokonalili jsme si plavecké umění, Hallowen jsme oslavili na ledě, vypravili jsme se do IQ parku v Liberci, ve třídě jsme si užili dušičkové dopoledne a v rámci ekologické výchovy jsme si  připomněli  Den stromů.

pondělí, 13 listopad 2023 11:56

Výlet do Liberce - 4.třídy

7.listopadu se uskutečnil dlouho očekávaný výlet do Liberce - IQ Parku! Cesta tam i zpět v pohodlném autobuse, počasí nám přálo a co teprve všechny ty krásné atrakce uvnitř parku. Byly to pro všechny 3 krásné hodiny plné radosti, smíchu a nových poznatků. Výlet se moc vydařil.

OBJEKT MONITOROVÁN