^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


neděle, 26 březen 2023 17:58

Městské divadlo Děčín

Napsal(a)
středa, 22 březen 2023 11:55

Pěstitelé ve 3.B

Napsal(a)

Využili jsme příchodu jara a ve třídě se pokusili ve skupinách vypěstovat řeřichu. Ne vše se zadařilo. Ale jak je vidět na fotografiích, na chleba s máslem a tím pádem zdravou svačinu to třeťákům stačilo. Všichni zájemci si pochutnali.

pondělí, 06 březen 2023 17:35

Třídíme odpad

Napsal(a)

V pondělí 6. března se třeťáci zúčastnili vzdělávacího programu Tonda Obal. Hravou formou si zopakovali, kam který odpad patří, proč je důležité odpad třídit, jak nebezpečná může být skládka, co se děje ve spalovně a co znamená slovo recyklace.

sobota, 04 březen 2023 08:35

Masopustní dopoledne

Napsal(a)

V úterý 21. února jsme ve třídě tak jako každý rok slavili Masopust. Vyrobili jsme si masky, zatancovali jsme si, připomněli si tradice, ochutnali boží milosti.

pátek, 03 březen 2023 13:40

Škola hrou v 1 . B

Napsal(a)
pátek, 03 březen 2023 10:41

Masopust v 1. B

Napsal(a)

Ve středu 22. 3. se vypravili žáci 9. A v rámci výuky dějepisu za zmizelými židovskými sousedy. Kde jinde nasát atmosféru druhé světové války než v bývalé věznici a ghettu? Žáci si prošli objektem Malé pevnosti, vybudované Josefem II. na konci 18. století, která za druhé světové války sloužila jako věznice pro politické odpůrce nacismu z protektorátu Čechy a Morava. Měli možnost vcítit se do uvězněné Milady Horákové, v 50. letech popravené komunisty, či příbuzných atentátníků na Reinharda Heydricha, Jana Kubiše a Josefa Valčíka. Informace o životě v ghettu, získané při návštěvě Muzea ghetta v Terezíně, porovnávali s fragmentem propagačního filmu, který nechali vytvořit nacisté za války, aby prezentovali Terezín jako lázeňské město, které vůdce Hitler daroval za odměnu židovské populaci.

neděle, 19 únor 2023 20:04

Stříbrní záchranáři

Napsal(a)

Ve středu 15. 2. se žáci z 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže „Děčínský laický záchranář“ pod vedením paní Jany Šmolkové. Získali nádherné stříbro. Na pěti stanovištích předvedli své zkušenosti a dovednosti, ale také schopnost se rychle rozhodnout pro správné řešení a vzájemně spolupracovat. Na prvních třech stanovištích na ně čekali věrohodně namaskovaní „zranění“, kteří krváceli, byli popálení, prožívali šok z otevřené zlomeniny či kvůli bezvědomí se svými záchranáři nekomunikovali. Na dalším stanovišti si naši záchranáři vyzkoušeli resuscitaci na figurínách a na posledním místě čelili záludným otázkám v testu první pomoci. Za svou práci byli pochváleni i skutečnými profesionály. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace