úterý, 29 červen 2021 15:43

Výlety 6.B

Na konci školního roku podnikli žáci 6.B dva výlety. První z nich byl turistický výlet po hřebenech labského údolí do obce Arnoltice. Zde jsme se vykoupali v přírodním biotopu Nový Svět. Na dalším výletě jsme strávili slunečný den koupáním v aquaparku Staré Splavy.

úterý, 29 červen 2021 15:40

DEN DĚTÍ

Den dětí jsme letos slavili jen spolu ve třídě. Vyučovací hodiny se nám změnily na pohádkovou, bonbónovou, popcornovou a dárečkovou. I přes všechny coronavirové překážky jsme si den užili! Když se zmírnila hygienická opatření dostaly děti ještě jeden dárek-nafukovací hrad.

úterý, 29 červen 2021 15:38

VÝLET DO MÝDLÁRNY v RŮŽOVÉ

10. června se prvňáčci vydali na svůj první společný výlet. Cestu linkovým autobusem a návštěvu mýdlárny s výrobou dárečků zvládli na 1 !!

úterý, 29 červen 2021 15:35

MOJE MAMINKA

V pátek 6. května jsme si připomněli, že budou mít maminky svátek. Povídali jsme si o tom, jaké naše maminky jsou, co mají rády, co rády dělají a vyrobili jsme jim malý dáreček.

úterý, 29 červen 2021 15:31

JÍME ZDRAVĚ

Celé jedno dopoledne jsme věnovali zdravé stravě. Žáci se seznámili se zásadami správné životosprávy , osvojili si zásady zdravé stravy a pitného režimu.

úterý, 20 duben 2021 11:26

Testování uchazečů o studium na SŠ

Vážení rodiče a uchazeči o středoškolské studium,

podmínkou pro umožnění účasti žáka na přijímacích zkouškách je negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID19, který není starší 7 dní.

Testování na onemocnění COVID-19 uchazečům o vzdělávání ve střední škole (SŠ), kteří jsou žáky základní školy (ZŠ), má povinnost umožnit ZŠ, ve které se vzdělávají, a to i v případně situace, kdy výuka probíhá distančně. Příslušná ZŠ vydá potvrzení, které bude dokladem o provedení testu.

Testování proběhne na naší škole v tyto dny:

pro 9.A, 9.B ve středu 28. 4. 2021 od 9.00 do 12.00 v učebně 6.C,

Žáci 5.A budou testováni společně s celou třídou v pondělí 3. 5. 2021 (pouze si vyzvednou potvrzení).

Žáci 5. B budou testováni společně s celou třídou ve čtvrtek 29. 4. 2021 (pouze si vyzvednou potvrzení).

Více informací naleznete v příloze článku.

Svůj zájem o studium žák potvrdí tak, že řediteli střední školy odevzdá zápisový lístek. Jde o povinný krok, který je nutné udělat nejpozději do 10 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých. Když lístek nepředá, vzdává se svého práva přijetí, např. nastupuje do druhé školy a lístek odevzdal tam.

Platný je pouze originál tiskopisu s příslušnými znaky. Při jeho ztrátě nebo poškození musí zákonný zástupce požádat o vydání duplikátu na základě čestného prohlášení.

Zapsaný uchazeč již své rozhodnutí nemůže změnit. Výjimkou je situace, kdy byl přijat do druhé školy na základě odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí. Zápisový lístek je mu vrácen po předložení výsledku odvolání a není rozhodující, ve kterém kole řízení úspěšné odvolání proběhlo.

Na zápisovém lístku jsem při vydávání malými tečkami označila kolonky, které je nutné před odevzdáním na zvolenou střední školu vyplnit:

1. Název střední školy
  2. Kód a název oboru vzdělání
  3. Datum (odevzdání)
  4. Podpis zákonného zástupce uchazeče (měl by se shodovat se jménem zákonného zástupce v hlavičce tiskopisu)
  5. Podpis uchazeče (žáka)

Pokud by Vám bylo cokoli nejasné, neváhejte a kontaktujte mě.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

čtvrtek, 11 březen 2021 09:08

Posun termínu přijímacích zkoušek na SŠ

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy byly (zatím bez bližšího komentáře) ministerstvem školství posunuty.

Čtyřletá gymnázia a ostatní SŠ (týká se žáků 9. ročníku):

1. termín 3. 5. 2021
  2. termín 4. 5. 2021

Víceletá gymnázia (týká se žáků 5. ročníku):

1. termín 5. 5. 2021
  2. termín 6. 5. 2021