pondělí, 26 září 2022 20:52

Poznej své město

V dalším ročníku historické soutěže „Poznej své město“ naši školu reprezentovalo družstvo 6 žáků z 8. B. Putování za minulostí našeho města je dovedlo do botanické zahrady na Libverdě, v pneuservisu objevili bývalý hřebčín či dohledávali německé názvy obcí na Děčínsku na obelisku v ulici 17. listopadu. Všichni se snažili, a tak náš tým získal krásné páté místo z patnácti soutěžních družstev.

pátek, 17 prosinec 2021 09:11

Exkurze do IQlandie

Dne 16. 12. se žáci 7. A a 7. B zúčastnili exkurze do IQlandie v Liberci. Žáci si v centru prošli všechny expozice a hravou formou se seznámili s vědou a technikou.

pátek, 19 listopad 2021 09:19

7. B pomáhá v ZOO

Dne 18. 11. třída 7. B pomáhala s úklidem spadaného listí v ZOO Děčín. Za necelé dvě hodiny práce jsme vyčistili výběh tapíra a domů odcházeli s pocitem dobře odvedené práce. Odměnou nám byli volné vstupenky do ZOO.

Každý rok žáci, kteří se zajímají o dějiny našeho města, mohou naši školu reprezentovat na soutěži „Poznej své město“. Zúčastnili jsme se letos už po osmé a naši školu tentokrát reprezentovaly dva týmy žáků z 8. B, 8. C a 7. B. Během pátku 24. 9. si prošli žáci podmokelskou stranu města a u historických objektů plnili zadané úkoly. Počasí nám přálo, a tak jsme se dozvídali o známé i neznámé historii našeho města, např. o církevních památkách, Ovčím můstku, bývalé tvrzi či zaniklých továrnách na keramiku, cikorku nebo knoflíky. Z třinácti týmů děčínských základních škol získali „sedmáci“ šesté místo a „osmáci“ obhájili loňský bronz. Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

úterý, 29 červen 2021 15:43

Výlety 6.B

Na konci školního roku podnikli žáci 6.B dva výlety. První z nich byl turistický výlet po hřebenech labského údolí do obce Arnoltice. Zde jsme se vykoupali v přírodním biotopu Nový Svět. Na dalším výletě jsme strávili slunečný den koupáním v aquaparku Staré Splavy.

sobota, 07 březen 2020 07:02

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Zápisové lístky budou vydávány výchovnou poradkyní v následujících termínech, 11. 3. a 18. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00.

Zápisový lístek potřebují všichni uchazeči o studium na střední škole, aby potvrdili střední škole svůj zájem o přijetí v případě, že budou na střední školu přijati. Zápisový lístek musí vyzvednout pouze zákonný zástupce proti podpisu.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)

2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole

3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)

4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)

5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2020.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve středu 4. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve středu 11. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství

Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

středa, 13 listopad 2019 11:21

Přijímací řízení 2019/2020

Vážení zákonní zástupci a žáci,

tak, jak jsem slíbila na včerejších třídních schůzkách, které proběhly od 16 hodin v aule naší školy, vložila jsem do přílohy tohoto článku prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Najdete v ní informace i termíny.

Hezký den.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu