pátek, 26 listopad 2021 16:43

Podzim v 7. A ve znamení jedniček a nul

7. A na podzim nakoukla do různých zákoutí světa IT. Po oživení některých znalostí a dovedností z nižších ročníků jsme se pustili mimo jiné do oblasti algoritmů a základů programování. Žáci si vyzkoušeli, že se nejedná jen o svět podivínů za počítačem, ale že vyřešit efektivně problém se může hodit prostě komukoliv a kdykoliv.

Zúčastnili jsme se akce Hour of code (Hodina kódu) a pochopili, že podceňovat se je zcela zbytečné.

Na mezinárodní soutěž Bobřík informatiky už tak byli žáci připravení a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Osm žáků pomyslného bobříka ulovilo! Ani zbylí žáci však nedopadli vůbec špatně.

A kdo že byl mezi těmi nejúspěšnějšími? První místo v rámci třídy obsadil „ajťák“ tělem i duší Andrey Polyakov, dále Bobříka informatiky „ulovili“: Natálka Miškovská, Karin Borovičková, Amálka Albrechtová, Péťa Plec, Darina Pytlíková, Honza Jakeš a Stázka Dvořáková.

pondělí, 08 listopad 2021 12:04

Pythagoriáda 2021

Dne 2.11.2021 proběhlo školní kolo matematické soutěže "Pythagoriáda 2021".

Každý rok žáci, kteří se zajímají o dějiny našeho města, mohou naši školu reprezentovat na soutěži „Poznej své město“. Zúčastnili jsme se letos už po osmé a naši školu tentokrát reprezentovaly dva týmy žáků z 8. B, 8. C a 7. B. Během pátku 24. 9. si prošli žáci podmokelskou stranu města a u historických objektů plnili zadané úkoly. Počasí nám přálo, a tak jsme se dozvídali o známé i neznámé historii našeho města, např. o církevních památkách, Ovčím můstku, bývalé tvrzi či zaniklých továrnách na keramiku, cikorku nebo knoflíky. Z třinácti týmů děčínských základních škol získali „sedmáci“ šesté místo a „osmáci“ obhájili loňský bronz. Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

středa, 22 září 2021 12:59

Sokol Raptor 2021

Dne 17. 9. 2021 se konal závod Sokol Raptor, kterého se účastnili i žáci naší školy. Závod dlouhý 3,5 km startoval na nábřeží pod Tyršovým mostem a na jeho trase čekalo na závodníky kolem 20 překážek. V celkovém součtu obsadila naše škola krásné třetí místo a obhájila tak svou loňskou pozici. I v jednotlivých kategoriích dosáhli naši žáci hezkých úspěchů. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

DC OPEN patřil florbalistům od 1. do 9. třídy, dvojité zlato potěšilo!

V týdnu od 14. 6. do 16. 6. se naše škola zúčastnila hned tří akcí v rámci velkoformátové florbalové akce DC OPEN. A naše škola se na ní ukázala ve skvělém světle.

Hned v pondělí florbalovou radost rozdávali ti nejmladší. Pro 1. - 3. třídu byl připraven turnaj florbalových akademií. Na turnaj naše škola dodala nejvíce miniflorbalistů, a to hned 17. Akce byla taková malá náplast na letošní omezený kroužek, který jsme však na přelomu května a června rozběhli. Turnaj byl pojat jako míchačka čtyř florbalových akademií – ZŠ Tyrše, Máchovka, Boletice, Březiny. Děti byly proházeny mezi sebou tak, aby poznaly nové kamarády. Turnaj si i přes teplo hráči i rodiče užili. Nechyběla točená limča, florbalový maskot a doplňkový program.

O den později jsme vyslali na turnaj 3. - 5. tříd hned dvě družstva. Hráči se připravovali na akci na ranních trénincích od konce května. To bylo znát na turnaji. Tým složený ze zkušených páťáků turnaj ovládl a druhý tým složený hlavně ze čtvrťáků posbíral cenné zkušenosti do příštího roku a celkové 4. místo. Nejlepším střelcem turnaje se stal náš Víta Ledvinka z 5. A.

pondělí, 12 duben 2021 15:50

Matematická olympiáda 2021 - 6. - 8. ročníky

Velmi děkuji všem dětem, které naši školu reprezentovaly v okresním kole Matematické olympiády.

pondělí, 29 březen 2021 22:40

MATEMATICKÝ KLOKAN 2021

Milé děti, žáci, studenti,

mám obrovskou radost. V současné době, kdy škola již dlouhou dobu probíhá distančně,v době, kdy spousta z vás bojuje s náročností aktuální situace, v době, kdy denně musíte plnit náročné úkoly a účastnit se on-line výuky, jsem nečekal takovou účast. Soutěže se celkem zúčastnilo 279 žáků (tj. více než polovina všech žáků školy!) ve 4 kategoriích.

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu