^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


úterý, 14 červen 2022 09:32

Přátelský florbalový turnaj

Napsal(a)

V rámci florbalové akce DC OPEN se odehrál na naší škole turnaj pro 4. - 6. třídu. Na turnaj se přihlásily pouze dvě školy – ZŠ Březová a naše ZŠ Tyrše. Školy však vytvořily po dvou týmech. ZŠ Březová přivedla šikovné mladé hokejisty. Naše škola dala šanci 16 klukům, kteří na sobě usilovně pracují na florbalovém tělocviku a ranním kroužku. V naší sestavě byla z 16 hráčů pouze trojice, která reprezentuje děčínský florbal. Favoritem tak byli mladí hokejisté z Březovky, ale turnaj nabídl všechny zápasy velmi vyrovnané a splnil svůj účel. Jeden náš tým vyhrál zápas o 3. místo a jeden tým prohrál ve finále. ZŠ Tyrše získala tedy celkové 2. místo a 3. místo. Kluci se ukázali a turnaj si užili.

Ing. Tomáš Štěpánek

sobota, 07 květen 2022 10:08

Chvilková hořkost, ale celková hrdost

Napsal(a)

Poslední týden patřil florbalovým turnajům chlapců. První byly na řadě turnaje okrskové, které jsme vyhrály jak v kategorii 6. - 7. třída, kde s námi do finálového okresního kola postoupila ZŠ Březová, tak i 8. - 9. třídu, kde s námi postoupila Kamenická. Ve finálového kole jsme tedy byli jedinou školou v celém okrese, která se mohla pyšnit touto vizitkou.

Finálový den se rýsoval také dobře, když jsme si poradili s týmy ze severního okrsku. Poslední zápasy obou kategorií slibovaly souboj o postup na kraj. V mladší kategorii jsme odehráli finále proti Březovce a uhráli remízu, díky více vstřeleným brankám z předešlých zápasů však postoupil soupeř. Ve starší kategorii jsme poměřili síly s Kamenickou. Zápas sliboval vyrovnaný a tuhý boj. Celé finále však rozhodly přesilovky, které byly nabídnuty jen Kamenické. Výhra 3:0 posunula Kamenickou reprezentovat Děčín na kraj.

I přesto, že jsme ve svých hlavách měli vysněný cíl - dvojitý postup, není potřeba nad výsledkovým neúspěchem nikterak věšet hlavu. Naše škola je komplexní, ze všech 15 zápasu prohrála pouze 2x a ve finálovém kole našla v 6 zápasech jen jednoho přemožitele. Navíc oba týmy měly velkou mladší část a naše škola ukázala, že florbal umí dělat. Poděkování a rozloučení patří klukům Vojtovi Dudovi, Péťovi Slánskému a Matymu Bartošovi, kteří dlouhé roky reprezentovali úspěšně naší školu. Kluci, děkujeme.  

Velké DĚKUJI patří všem zúčastněným hráčům, kteří tam nechali nohy nebo i hlasivky. Zároveň děkuji skvělé podpoře fanoušků naší školy. My se nevzdáme!

Ing. Tomáš Štěpánek

čtvrtek, 05 květen 2022 12:29

Sedm výher přineslo zlato v přehazované

Napsal(a)

Na začátku turnaje jsme si vylosovaly šťastnou sedmičku a ta nás dovedla až ke zlatu. Ve velké konkurenci jedenácti týmů vybojovalo družstvo mladších žákyň ve složení Anežka Žáčková, Viktorie Šímová, Adéla Divišová, Amálie Albrechtová, Laura Prachová, Karin Borovičková a Lada Dropková zlaté medaile v okresním turnaji v přehazované, který proběhl ve čtvrtek 21. dubna na ZŠ Březová.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po šesti. Všech pět týmů ze skupiny naše dívky porazily a postoupily z prvního místa do finálových bojů nejlepších čtyř týmů turnaje. V boji o finále se utkaly se ZŠ Varnsdorf. K naší obrovské radosti jsme tento obávaný tým porazily a čekaly, kdo bude druhým finalistou. Čekal na nás tým ze ZŠ Komenského. Ze začátku jsme se přetahovaly o každý bod, ale potom naše dívky předvedly neskutečnou bojovnost a zároveň zachovaly klid, nezalekly se velmi silného soupeře a jednoznačně vyhrály.

Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Již dva roky neprobíhají žádné mezi školní turnaje, ale v minulém týdnu se to pro naši školu změnilo. Naši chlapci 4. - 5. třída postoupili na kraj administrativně, protože jako jediný tým se neodhlásil z prosincového okresního kola. O to víc jsme se těšili na kraj. Nebrali jsme ho jako soutěž, ale jako svátek a odměnu za ranní kroužek. I kraj se však musel vypořádat s covid problémy. Z původních 8 týmů se krajské kolo konalo se čtyřmi. Na místě se však sešly jen 3 týmy, bez omluvy chyběl litoměřický zástupce. Naše škola v prvním zápase porazila ústeckého šampiona 3:0, stejně úspěšný byl i náš soupeř z Bíliny, který ústeckého soka porazil 6:1. Vzájemný zápas Děčín vs Bílina tak byl finále o postup na republiku. Zápas došel do nerozhodnutého stavu 3:3, který posouval díky lepšímu skóre ze zápasů s Ústím Bílinu. Druhé místo bylo pro kluky po remíze zklamáním, které vyprchalo až při cestě domů. Kluci se na turnaji neztratili, zúročili tréninky a hlavně si konečně zahráli školní turnaj.

Sestava:

Štrobl, Kanich, Kuchař, Mališ, Podzimek, Dzuba, Libich

pátek, 26 listopad 2021 16:43

Podzim v 7. A ve znamení jedniček a nul

Napsal(a)

7. A na podzim nakoukla do různých zákoutí světa IT. Po oživení některých znalostí a dovedností z nižších ročníků jsme se pustili mimo jiné do oblasti algoritmů a základů programování. Žáci si vyzkoušeli, že se nejedná jen o svět podivínů za počítačem, ale že vyřešit efektivně problém se může hodit prostě komukoliv a kdykoliv.

Zúčastnili jsme se akce Hour of code (Hodina kódu) a pochopili, že podceňovat se je zcela zbytečné.

Na mezinárodní soutěž Bobřík informatiky už tak byli žáci připravení a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Osm žáků pomyslného bobříka ulovilo! Ani zbylí žáci však nedopadli vůbec špatně.

A kdo že byl mezi těmi nejúspěšnějšími? První místo v rámci třídy obsadil „ajťák“ tělem i duší Andrey Polyakov, dále Bobříka informatiky „ulovili“: Natálka Miškovská, Karin Borovičková, Amálka Albrechtová, Péťa Plec, Darina Pytlíková, Honza Jakeš a Stázka Dvořáková.

 

pondělí, 08 listopad 2021 12:04

Pythagoriáda 2021

Napsal(a)

Dne 2.11.2021 proběhlo školní kolo matematické soutěže "Pythagoriáda 2021".

Každý rok žáci, kteří se zajímají o dějiny našeho města, mohou naši školu reprezentovat na soutěži „Poznej své město“. Zúčastnili jsme se letos už po osmé a naši školu tentokrát reprezentovaly dva týmy žáků z 8. B, 8. C a 7. B. Během pátku 24. 9. si prošli žáci podmokelskou stranu města a u historických objektů plnili zadané úkoly. Počasí nám přálo, a tak jsme se dozvídali o známé i neznámé historii našeho města, např. o církevních památkách, Ovčím můstku, bývalé tvrzi či zaniklých továrnách na keramiku, cikorku nebo knoflíky. Z třinácti týmů děčínských základních škol získali „sedmáci“ šesté místo a „osmáci“ obhájili loňský bronz. Všem žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

ZačátekPředchozí123456DalšíKonec

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace