^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


pátek, 10 březen 2023 07:03

Zeměpisná olympiáda 2023

Napsal(a)

Ve středu 22. února 2023 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnili i žáci naší školy.

Výborného úspěchu dosáhl Honza Belan z 9. B, který ve své kategorii, ve velké konkurenci 40 žáků, obsadil 1. místo.

Minulý týden patřil krajským finále prvostupňového florbalového turnaje ČEPS cup v Chomutově. Ve středu jako první vyrazila reprezentovat naší školu děvčata. Skupinu ovládla na jedničku (12:0, 7:0). V semifinále pak přehrála Ústí 5:2. Finále se pro naše děvčata začalo lámat v polovině zápasu, kdy bojovnější holky z Podbořan odskočily o 2 branky. Konečné druhé místo však bylo super a nechyběl ani přípitek dětským šampusem, který si pro holky připravili fanoušci z řad rodičů. Holky vylepšily poslední dívčí krajské vystoupení (3. místo) z před 5 let.

Ve čtvrtek na stejné místo dorazili i chlapci ze 4. - 5. tříd. Na rozdíl od děvčat na turnaj dorazily všechny týmy, a tak chlapce čekala čtyřčlenná skupina se třemi zápasy. První dva týmy pak měly nárok na postup do zápasů o medaile. V prvním (Bílina) a druhém zápase (Štětí) jsme se radovali z výhry. V posledním zápase jsme bojovali s hokejovou školou z Litoměřic o to, kdo půjde do semifinále z lepší pozice. Zaslouženě pak naší skupinu vyhrál poslední zmiňovaný soupeř. Do semifinále jsme šli proti další hokejové škole z Klášterce, která nás po boji porazila a zároveň ovládla celý turnaj a postoupila do republikového finále. V zápase o 3. místo nás čekala do třetice hokejová škola z Loun. Zápas se po infarktovém závěru dostal až do nájezdů, které jsme zvládli 2:1 s Matym Štroblem v bráně. Konečné 3. místo plné emocí tak bylo velmi cenné, protože turnaj byl letos velmi kvalitní a je potřeba si uvědomit, že je to 3. místo z více jako 100 zúčastněných škol z celého Ústeckého kraje.

Za zmínku stojí dvě fakta. Zaprvé - během letošních krajských finále Čeps cupu jsme jako jediná škola měli na medailových pozicích oba zástupce. Což je unikátní a žádná jiná škola se tímto v celém Ústeckém kraji nemůže pochlubit. Za druhé - každý postup na kraj pro naší školu vždy dopadne plackou. Je tomu už popáté v řadě. V nepolední řadě bych rád poděkoval rodičům za pomoc při dopravě. V následujících dnech se chystá akce pro 1. stupně ZŠ v podobě turnaje florbalových akademií 26. 1.

Sestava:

Dívky: Burešová, Uhrová, Stará, Drobková, Šklíbová, Fujerová, Žáková

Chlapci: Štrobl, Kanich, Vohradník, Nádvorník, Sajdl, Kuchař, Svoboda, Mališ, Bláha, Kremla

úterý, 20 prosinec 2022 12:40

Stříbrný pohár z přehazované

Napsal(a)

V prosinci se družstvo mladších dívek zúčastnilo okresního finále v přehazované dívek. Ve velké konkurenci dalších dvanácti škol dívky vybojovaly krásné druhé místo dělené se ZŠ Komenského. Zajímavé je, že vítězné družstvo dívky ve vzájemném duelu porazily. Vzhledem k tomu, že jsme první zápas velmi těsně prohrály, byl další úspěšný postup v soutěži o to radostnější. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Málková Anastázie 7. A

Divišová Adéla 7. A

Kolibová Natálie 7. A

Trabalková Karin 7. B

Adamsonová Francesca 6. A

Mocová Aneta 6. A

Králová Kateřina 6. A

úterý, 20 prosinec 2022 10:22

Florbal si splnil své cíle

Napsal(a)

Minulý pátek se uskutečnilo florbalové okresní finále chlapců pro kategorii 6. - 7. tříd a 8. - 9. tříd. Naše škola do ní šla s oběma kategoriemi, což už samo o sobě je super vizitka. Cílem bylo zvládnout mladší kategorii, protože právě tato kategorie dotáhla do finále tu starší. Minulý rok jsme měli stejný úspěch, když obě kategorie postoupily do finále, ale ukázalo se, že nejde odehrát obě kategorie s jednou top sestavou. Letos jsme šli tedy cestou výběru a rozhodli se, že mladší skupina má i větší šanci na kraji. Dle předpokladu svou finálovou skupinu zvládla bez ztráty bodů, když porazila Kamenickou, Varnsdorf i Českou Kamenici.

Starší skupina mohla ve tříčlenné finálové skupině jen překvapit. Vzhledem k neflorbalové sestavě se však za výkon, který byl postaven hlavně na bojovnosti, stydět nemusí a bere pěkné 3. místo z celého děčínského okresu.

Suma sumárum byl letošek zatím povedený. Stejně jako 6. - 7. třída postupuje na kraj i kategorie 4. - 5. třída chlapci i dívky. Úspěšné byly i dívky z druhé stupně.   

Ing. Tomáš Štěpánek

8. listopadu se družstvo mladších žákyň zúčastnilo okresního finále ve florbalu v Markvarticích.
Na turnaji startovalo pět týmů, které se utkaly systémem každý s každým.
Naše florbalistky jednou vyhrály, jednou remizovaly, dvakrát prohrály a obsadily krásné 3. místo.
14. listopadu se družstvo starších žákyň zúčastnilo okresního finále ve florbalu v naší sportovní hale.
Počet týmů i hrací systém byl stejný.
Naše dívky tři utkání s přehledem vyhrály, jen jednou odešly poraženy. Vybojovaly tak výborné 2. místo a získaly stříbrné medaile.
Oběma týmům našich florbalistek patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy!!!
 
neděle, 04 prosinec 2022 19:07

Florbalový týden s nazelenalým úsměvem

Napsal(a)

V minulých dvou týdnech se během 6 dnů odehrály dva florbalové turnaje. Prvním turnajem byla kvalifikace na finálové kolo pro 6. - 7. třídy. To jsme zvládli (5 výher z 5 zápasů) a ze 7 týmů jsme byli nejlepší tým a zaslouženě postoupili společně s Kamenickou do final four. Tam se 16. 12. potkáme se zmiňovanou Kamenickou, Gymnáziem Česká Kamenice a Gymnáziem Rumburk.

Druhou akcí byl ČEPS cup pro 4. - 5. třídu. Tam jsme jako škola přihlásili chlapce i dívky. Oběma kategoriím se povedl postup na kraj. Dívky měly tříčlenou skupinu, kterou ovládly se skóre 16:0. Chlapci zvládli čtyřčlennou skupinu a s Kamenickou si o postup do kraje zahráli finále. Po skupinové, velmi napínavé remíze, jsme finále ovládli 5:1 a radovali se z postupu.

V příštích dnech nás čekají další turnaje:

7. 12. kvalifikace o finále v kategorii 8. - 9. třída

16. 12. finále 6. - 7. třída a 8. - 9. třída (pokud starší kategorie postoupí z kvalifikace 7. 12.)

Konají se i dívčí turnaje 6. - 7. třída a 8. - 9. třída

Všem reprezentantům/kám gratulujeme a držíme palce v dalších bojích

4. - 5. třída

Chlapci: Kuchař, Nádvorník, Svoboda, Mališ, Sajdl, Vohradník, Kanich, Kremla, Štrobl

Dívky: Burešová, Nováková, Uhrová, Drobková, Šklíbová, Weiglová, Fujerová, Stará, Žáková

6. - 7. třída

Böhme, Braüer, Dzuba, Forr, Kanich, Fujera, Nádvorník, Bartůšek, Podzimek, Vachel, Štrobl

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín zorganizovala první kolo Školní futsalové ligy 6. – 7. a 8. – 9. tříd.

Do turnaje kategorie 6. – 7. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Kamenická, ZŠ Edisonova Teplice a ZŠ Benešov. Hrálo se v naší krásné hale s umělým povrchem.

Naši kluci jednou vyhráli, dvakrát prohráli a skončili na třetím místě.

Do turnaje kategorie 8. – 9. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Kamenická, ZŠ Horní Police a ZŠ Benešov.

Naši starší futsalisté jednou vyhráli, jednou remizovali, jednou prohráli a zajistili si postup do druhého kola, které proběhne v lednu opět v naší hale.

K úspěchu moc gratulujeme a držíme palce v dalším kole!!!

Vítězstvím v okresním kole v přespolním běhu si družstva mladších žákyň a mladších žáků vybojovala účast v krajském kole, které se konalo 13. října v Ústí nad Labem. Dívky obsadily páté místo a chlapci v konkurenci dalších sedmi škol vybojovali stříbrné medaile. K tomuto velkému úspěchu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Michaela Drmlová, Rozálie Bromová, Natálie Kolibová, Aneta Mocová, Franceska Adamsonová

Vojtěch Forró, Jakub Svoboda, Radek Böhme, Lukáš Malát, František Málek, Jáchym Libich

ZačátekPředchozí1234567DalšíKonec

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace