foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Malé házenkářky a malí házenkáři se v naší "zelené" hale zúčastnili druhého turnaje okresního kola v miniházené druhých a třetích tříd. Před bouřlivým "domácím" publikem vybojovali po výborných výkonech krásné 2. místo.

K úspěchu velmi blahopřejeme!!!

čtvrtek, 29 únor 2024 12:11

Zeměpisná olympiáda 2024

Napsal(a)

Ve středu 21. února 2024 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnili i žáci naší školy.

Výborného úspěchu dosáhl Matyáš Mataj z 9. B, který ve své kategorii, ve velké konkurenci 30 žáků, obsadil 2. místo.

Matyášovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole 27. března 2024 v Ústí nad Labem.

Poslední lednový týden patřil florbalovému turnaji ČEPS cup. Naše škola postoupila na turnaji pro florbalisty z 1. stupně základních škol z okresního finále do krajského finále v obou kategoriích.

úterý, 06 únor 2024 12:46

Naši futsalisté třetí v kraji

Napsal(a)

Pod hlavičkou Futsal Děčín nastoupili naši futsalisté v neděli v Krásném Březně do krajského finále kategorie U15 a po výborných výkonech vybojovali 3. místo!!!

Celému týmu patří zaslouženě velká gratulace.

čtvrtek, 01 únor 2024 10:26

Florbalový potěr v akci

Napsal(a)

V polovině ledna se roztrhl pytel s florbalovými akcemi pro ty nejmladší 1. - 3. třídu. Tradičně první měsíc v roce jsme si pro naše nejmenší florbalisty a florbalistky připravili turnaj florbalových akademií na Vojanovce. Té se zúčastnily všechny spolupracující školní florbalové akademie – ZŠ Máchovo náměstí, ZŠ Bynov, ZŠ Boletice, ZŠ Březiny a hlavně naše škola ZŠ Tyrše, která dodala nejvíce malých šikulů.

Turnaj je veden stylem míchačky, tedy tak, že se všechny děti zamíchají a vytváří tým, který je mixem všech škol. Hlavním cílem je si užít akci, ale musíme říci, že letošní ročník nás překvapil i svou florbalovostí. Je potřeba říci, že se děti na hodinách florbalu poctivě zlepšují.

Akci pořádal florbalový klub pod DDM Děčín, který si pro děti připravil i doprovodný program a rodičům zpříjemnil sportovní podívanou například kávou. Akce se povedla a těšíme se na další díl, který se bude konat v květnu v rámci DC OPEN pod širým nebem.

Druhou akcí byl přátelský turnaj mezi družinami, který se odehrál přímo u nás na škole. Příjemná akce tří školních družin (Komenského, Malšovice a Tyrše) dopadla na jedničku. Nechyběl doprovodný program a novinkou stejně jako na florbalových akademiích byla vlastní výroba florbalových kartiček na místě. I zde se bude konat minimálně ještě jedno setkání. Naši malí florbalisté se tak mají na co těšit do dalších měsíců.

Ing. Tomáš Štěpánek

Fotogalerie.

Máme za sebou povedená okresní finále florbalových turnajů chlapců. V tom posledním se povedlo infarktově na kraj postoupit kategorii 6. - 7. tříd. A to když honila zdánlivě nedohonitelné skóre proti ZŠ Březová. To se povedlo 20 sekund před koncem. S velkou oslavou a náskokem jedné branky na druhou Kamenickou jsme brali první místo a postup. Starší kategorie 8. - 9. třída si svůj postup vybojovala bez většího stresu nad ZŠ Březová a ZŠ Kamenická.

pátek, 15 prosinec 2023 12:52

Mladší futsalisté druzí, starší třetí

Napsal(a)
ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín zorganizovala první kolo Školní futsalové ligy 6. – 7. a 8. – 9. tříd. Hrálo se v naší krásné hale s umělým povrchem.
Do turnaje kategorie 8. – 9. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Kamenická, ZŠ Edisonova Teplice a ZŠ Želenice. Naši kluci jednou vyhráli, jednou remizovali, jednou prohráli a skončili na třetím místě.
Do turnaje kategorie 6. – 7. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Kamenická, ZŠ Horní Police a ZŠ Benešov.
Naši mladší futsalisté dvakrát vyhráli, jednou remizovali a zajistili si postup do druhého kola, které proběhne v lednu opět v naší hale.

K úspěchu moc gratulujeme a držíme palce v dalším kole!!!
čtvrtek, 14 prosinec 2023 14:26

Tak jsme 2x první, no a cóóó!!!!

Napsal(a)

Naše mladší (6. - 7. třída) i starší florbalistky (8. – 9. třída) se staly okresními šampionkami!!! Po výborných výkonech v nádherné fanouškovské kulise získala děvčata dvě 1. místa a postup do krajského kola.

Po postupech ze skupiny, čtvrtfinále a semifinále narazily naše výborné florbalistky v obou finálových zápasech na ZŠ Máchovo nám. a v obou po napínavých soubojích zvítězily. Odměnou jim byly ovace zaplněné haly, zelenobílý „déšť“ a medaile s pohárem.

Gratulujeme a těšíme se na krajská finále.