^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Vítězstvím v okresním kole v přespolním běhu si družstva mladších žákyň a mladších žáků vybojovala účast v krajském kole, které se konalo 13. října v Ústí nad Labem. Dívky obsadily páté místo a chlapci v konkurenci dalších sedmi škol vybojovali stříbrné medaile. K tomuto velkému úspěchu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Michaela Drmlová, Rozálie Bromová, Natálie Kolibová, Aneta Mocová, Franceska Adamsonová

Vojtěch Forró, Jakub Svoboda, Radek Böhme, Lukáš Malát, František Málek, Jáchym Libich

pondělí, 26 září 2022 20:52

Poznej své město

Napsal(a)

V dalším ročníku historické soutěže „Poznej své město“ naši školu reprezentovalo družstvo 6 žáků z 8. B. Putování za minulostí našeho města je dovedlo do botanické zahrady na Libverdě, v pneuservisu objevili bývalý hřebčín či dohledávali německé názvy obcí na Děčínsku na obelisku v ulici 17. listopadu. Všichni se snažili, a tak náš tým získal krásné páté místo z patnácti soutěžních družstev.

čtvrtek, 22 září 2022 08:01

Sokol Raptor 2022

Napsal(a)

Dne 16. 9. se naši žáci zúčastnili překážkového závodu Sokol Raptor. Na trati dlouhé 2,7 kilometru na ně čekalo 14 překážek. Všichni naši žáci si s tratí poradili velmi dobře a vzorně reprezentovali naší školu. Individuálního úspěchu dosáhli chlapci. Vojta Forró byl ve své kategorii druhý a Antonín Kugler třetí. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

pátek, 01 červenec 2022 12:20

První místo ve sběrové soutěži

Napsal(a)
Naše škola se každoročně zapojuje do soutěže ve sběru druhotných surovin. Letos proběhl její již 21. ročník. Zásluhou našich žáků a jejich rodičů se podařilo naší škole potvrdit loňské prvenství a znovu jsme ve sběru druhotných surovin zvítězili, tentokrát s téměř dvojnásobným množstvím odevzdaných kilogramů starého papíru proti druhému místu v pořadí. Velký dík patří Vám všem, kteří jste se do sběru aktivně zapojili   a přispěli tak k tomuto vynikajícímu výsledku.
Nejlepší sběrači budou odměněni zástupci společnosti KOVOŠROT GROUP CZ, která soutěž pořádá. Zároveň škola obdržela dárkový poukaz, který škola použije k nákupu drobných dárků a potřeb pro žáky.
 
úterý, 14 červen 2022 09:32

Přátelský florbalový turnaj

Napsal(a)

V rámci florbalové akce DC OPEN se odehrál na naší škole turnaj pro 4. - 6. třídu. Na turnaj se přihlásily pouze dvě školy – ZŠ Březová a naše ZŠ Tyrše. Školy však vytvořily po dvou týmech. ZŠ Březová přivedla šikovné mladé hokejisty. Naše škola dala šanci 16 klukům, kteří na sobě usilovně pracují na florbalovém tělocviku a ranním kroužku. V naší sestavě byla z 16 hráčů pouze trojice, která reprezentuje děčínský florbal. Favoritem tak byli mladí hokejisté z Březovky, ale turnaj nabídl všechny zápasy velmi vyrovnané a splnil svůj účel. Jeden náš tým vyhrál zápas o 3. místo a jeden tým prohrál ve finále. ZŠ Tyrše získala tedy celkové 2. místo a 3. místo. Kluci se ukázali a turnaj si užili.

Ing. Tomáš Štěpánek

sobota, 07 květen 2022 10:08

Chvilková hořkost, ale celková hrdost

Napsal(a)

Poslední týden patřil florbalovým turnajům chlapců. První byly na řadě turnaje okrskové, které jsme vyhrály jak v kategorii 6. - 7. třída, kde s námi do finálového okresního kola postoupila ZŠ Březová, tak i 8. - 9. třídu, kde s námi postoupila Kamenická. Ve finálového kole jsme tedy byli jedinou školou v celém okrese, která se mohla pyšnit touto vizitkou.

Finálový den se rýsoval také dobře, když jsme si poradili s týmy ze severního okrsku. Poslední zápasy obou kategorií slibovaly souboj o postup na kraj. V mladší kategorii jsme odehráli finále proti Březovce a uhráli remízu, díky více vstřeleným brankám z předešlých zápasů však postoupil soupeř. Ve starší kategorii jsme poměřili síly s Kamenickou. Zápas sliboval vyrovnaný a tuhý boj. Celé finále však rozhodly přesilovky, které byly nabídnuty jen Kamenické. Výhra 3:0 posunula Kamenickou reprezentovat Děčín na kraj.

I přesto, že jsme ve svých hlavách měli vysněný cíl - dvojitý postup, není potřeba nad výsledkovým neúspěchem nikterak věšet hlavu. Naše škola je komplexní, ze všech 15 zápasu prohrála pouze 2x a ve finálovém kole našla v 6 zápasech jen jednoho přemožitele. Navíc oba týmy měly velkou mladší část a naše škola ukázala, že florbal umí dělat. Poděkování a rozloučení patří klukům Vojtovi Dudovi, Péťovi Slánskému a Matymu Bartošovi, kteří dlouhé roky reprezentovali úspěšně naší školu. Kluci, děkujeme.  

Velké DĚKUJI patří všem zúčastněným hráčům, kteří tam nechali nohy nebo i hlasivky. Zároveň děkuji skvělé podpoře fanoušků naší školy. My se nevzdáme!

Ing. Tomáš Štěpánek

čtvrtek, 05 květen 2022 12:29

Sedm výher přineslo zlato v přehazované

Napsal(a)

Na začátku turnaje jsme si vylosovaly šťastnou sedmičku a ta nás dovedla až ke zlatu. Ve velké konkurenci jedenácti týmů vybojovalo družstvo mladších žákyň ve složení Anežka Žáčková, Viktorie Šímová, Adéla Divišová, Amálie Albrechtová, Laura Prachová, Karin Borovičková a Lada Dropková zlaté medaile v okresním turnaji v přehazované, který proběhl ve čtvrtek 21. dubna na ZŠ Březová.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po šesti. Všech pět týmů ze skupiny naše dívky porazily a postoupily z prvního místa do finálových bojů nejlepších čtyř týmů turnaje. V boji o finále se utkaly se ZŠ Varnsdorf. K naší obrovské radosti jsme tento obávaný tým porazily a čekaly, kdo bude druhým finalistou. Čekal na nás tým ze ZŠ Komenského. Ze začátku jsme se přetahovaly o každý bod, ale potom naše dívky předvedly neskutečnou bojovnost a zároveň zachovaly klid, nezalekly se velmi silného soupeře a jednoznačně vyhrály.

Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Již dva roky neprobíhají žádné mezi školní turnaje, ale v minulém týdnu se to pro naši školu změnilo. Naši chlapci 4. - 5. třída postoupili na kraj administrativně, protože jako jediný tým se neodhlásil z prosincového okresního kola. O to víc jsme se těšili na kraj. Nebrali jsme ho jako soutěž, ale jako svátek a odměnu za ranní kroužek. I kraj se však musel vypořádat s covid problémy. Z původních 8 týmů se krajské kolo konalo se čtyřmi. Na místě se však sešly jen 3 týmy, bez omluvy chyběl litoměřický zástupce. Naše škola v prvním zápase porazila ústeckého šampiona 3:0, stejně úspěšný byl i náš soupeř z Bíliny, který ústeckého soka porazil 6:1. Vzájemný zápas Děčín vs Bílina tak byl finále o postup na republiku. Zápas došel do nerozhodnutého stavu 3:3, který posouval díky lepšímu skóre ze zápasů s Ústím Bílinu. Druhé místo bylo pro kluky po remíze zklamáním, které vyprchalo až při cestě domů. Kluci se na turnaji neztratili, zúročili tréninky a hlavně si konečně zahráli školní turnaj.

Sestava:

Štrobl, Kanich, Kuchař, Mališ, Podzimek, Dzuba, Libich

ZačátekPředchozí1234567DalšíKonec

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace