foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

První účast na Mistrovství České republiky ve florbalu v podání dívek na naší škole byla jízda. Skupinu jsme začali vítězně, ale další dvě utkání jsme již nezvládli. Proti Novému Strašecí jsme se nedokázali vyrovnat s nasazením a s Žarošicemi nás popravila jedna z top hráček turnaje, která sama vstřelila v zápase 12 branek. Konečné 3. místo ve skupině nás nakonec poslalo do bojů třetích týmů o konečné 9. -12. místo. Do nich jsme nevkročili nejlépe, a tak nastalo energetické nastartování, které nám pomohlo otočit bilanci ze skupiny - dvakrát jsme v zápasech o konečném umístění vyhráli a jednou prohráli. Na skóre jsme tak skončili na konečném 10. místě, které bylo pohledem na kvalitu republikového finále 16 nejlepších celků odpovídající. Je potřeba dodat, že celého letošního dívčího turnaje se zúčastnilo přes 1000 družstev a být mezi 10 nejlepšími je skvělá vizitka.

Ing. Tomáš Štěpánek

úterý, 26 březen 2024 10:48

Matematický klokan 2024

Napsal(a)

Dne 22. 3. 2024 proběhlo školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan.

Malé házenkářky a malí házenkáři se v naší "zelené" hale zúčastnili druhého turnaje okresního kola v miniházené druhých a třetích tříd. Před bouřlivým "domácím" publikem vybojovali po výborných výkonech krásné 2. místo.

K úspěchu velmi blahopřejeme!!!

čtvrtek, 29 únor 2024 12:11

Zeměpisná olympiáda 2024

Napsal(a)

Ve středu 21. února 2024 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnili i žáci naší školy.

Výborného úspěchu dosáhl Matyáš Mataj z 9. B, který ve své kategorii, ve velké konkurenci 30 žáků, obsadil 2. místo.

Matyášovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole 27. března 2024 v Ústí nad Labem.

Poslední lednový týden patřil florbalovému turnaji ČEPS cup. Naše škola postoupila na turnaji pro florbalisty z 1. stupně základních škol z okresního finále do krajského finále v obou kategoriích.

úterý, 06 únor 2024 12:46

Naši futsalisté třetí v kraji

Napsal(a)

Pod hlavičkou Futsal Děčín nastoupili naši futsalisté v neděli v Krásném Březně do krajského finále kategorie U15 a po výborných výkonech vybojovali 3. místo!!!

Celému týmu patří zaslouženě velká gratulace.

čtvrtek, 01 únor 2024 10:26

Florbalový potěr v akci

Napsal(a)

V polovině ledna se roztrhl pytel s florbalovými akcemi pro ty nejmladší 1. - 3. třídu. Tradičně první měsíc v roce jsme si pro naše nejmenší florbalisty a florbalistky připravili turnaj florbalových akademií na Vojanovce. Té se zúčastnily všechny spolupracující školní florbalové akademie – ZŠ Máchovo náměstí, ZŠ Bynov, ZŠ Boletice, ZŠ Březiny a hlavně naše škola ZŠ Tyrše, která dodala nejvíce malých šikulů.

Turnaj je veden stylem míchačky, tedy tak, že se všechny děti zamíchají a vytváří tým, který je mixem všech škol. Hlavním cílem je si užít akci, ale musíme říci, že letošní ročník nás překvapil i svou florbalovostí. Je potřeba říci, že se děti na hodinách florbalu poctivě zlepšují.

Akci pořádal florbalový klub pod DDM Děčín, který si pro děti připravil i doprovodný program a rodičům zpříjemnil sportovní podívanou například kávou. Akce se povedla a těšíme se na další díl, který se bude konat v květnu v rámci DC OPEN pod širým nebem.

Druhou akcí byl přátelský turnaj mezi družinami, který se odehrál přímo u nás na škole. Příjemná akce tří školních družin (Komenského, Malšovice a Tyrše) dopadla na jedničku. Nechyběl doprovodný program a novinkou stejně jako na florbalových akademiích byla vlastní výroba florbalových kartiček na místě. I zde se bude konat minimálně ještě jedno setkání. Naši malí florbalisté se tak mají na co těšit do dalších měsíců.

Fotogalerie.

Máme za sebou povedená okresní finále florbalových turnajů chlapců. V tom posledním se povedlo infarktově na kraj postoupit kategorii 6. - 7. tříd. A to když honila zdánlivě nedohonitelné skóre proti ZŠ Březová. To se povedlo 20 sekund před koncem. S velkou oslavou a náskokem jedné branky na druhou Kamenickou jsme brali první místo a postup. Starší kategorie 8. - 9. třída si svůj postup vybojovala bez většího stresu nad ZŠ Březová a ZŠ Kamenická.