foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

neděle, 19 květen 2024 18:56

Atletický čtyřboj

Napsal(a)

V úterý 14. 5. se naši žáci zúčastnili atletického čtyřboje, který se konal ve Varnsdorfu. Na žáky čekal běh na 60 m, skok do výšky nebo dálky, hod míčkem nebo vrh koulí a závěrečný vytrvalostní běh. Všichni žáci dosáhli výborných výsledků. V kategorii mladších dívek naše družstvo zvítězilo a obdrželo zlaté medaile. V kategorii starších dívek jsme brali bronz a starší kluci získali stříbrné medaile. Absolutními vítězi ve svých kategoriích byli Jan Sobíšek, Eliška Vlčková a Franceska Adamsonová.

středa, 06 březen 2024 10:37

Florbalový stars projekt za námi

Napsal(a)

V tomto týdnu se ve florbalových třídách uskutečnilo vyhlášení projektu Stars. Děti se po každé hodině tělocviku navzájem hodnotily a dávaly si hvězdičky. Celý sebehodnotící projekt trval cca 2,5 měsíce a tento týden došlo k vyhodnocení. Prvních 5 nejlépe hodnocených žáků si mohlo vybrat z cen, ale ani ostatní žáci nakonec neodešli s prázdnou a i malou drobností si udělali radost.  Další projekt se jmenuje měšec zlaťáků a v něm bude kladen důraz hlavně na disciplínu celé třídy. Pokud se bude třídě dařit, může si jako skupina vysloužit v rámci odměn od pizzy do třídy až po Jump arénu.

Ing. Tomáš Štěpánek

neděle, 21 leden 2024 19:39

Aerobiková soutěž

Napsal(a)

Ještě v prosinci jsme se s žáky z prvního i druhého stupně zúčastnili soutěže v aerobiku ve sportovní hale v Děčíně. Soutěž probíhala tak, že na přistaveném pódiu předcvičovala lektorka, podle které se cvičící snažili co nejlépe naučit choreografii. Porota hodnotila provedení pohybu (techniku), schopnost zachycení předvedeného a také výraz v obličeji.

V tomto estetickém sportu reprezentoval naši školu jediný zástupce z řad kluků, Ondra Veselý, který svým provedením okouzlil porotu a obsadil první místo v nejmladší kategorii.

Prvenství získala také Eliška Pešková v kategorii 7. tříd, na 4. místě byla Nina Hajná v kategorii 6. tříd. Dále se soutěže účastnily: Sára Danitová, Patricie Pokludová, Aneta Drahoňovská, Kristýna Michálková, Sára Domecká, Naneta Ludvíková, Tereza Tesárková, Anna Mrvová, Franceska Adamsonová, Zuzana Francová a Aneta Šumpichová.

Všechny chválíme a těšíme se na další akce.

pondělí, 27 listopad 2023 09:58

Šachové turnaje

Napsal(a)

V říjnu proběhlo školní kolo  a 7. 11. 2023 okresní kolo Šachového turnaje.

pátek, 24 listopad 2023 09:21

Lvíčkyjáda

Napsal(a)

Listopadová Lvíčkyjáda za účasti osmi týmů z šesti různých školek je za námi. Téměř 80 dětí si užilo florbalové dopoledne plné sportu a her. Kromě florbalu si zde děti vyzkoušely drobné hry na jemnou motoriku, puzzle, soutěž v házení. Odměnou za snahu byla všem parádní medaile a každý tým si odvezl fantastický lvíčkový dort a šampaňské.  Na akci ve spolupráci DDM, ZŠ Tyrše a florbalového klubu se ukázal i florbalový lví maskot, kterého děti pomazlily do aleluja. Další kolo se pro školky uskuteční tentokrát outdorovou formou v rámci DC OPENU v květnu roku 2024.

pátek, 20 říjen 2023 09:13

Podzimní turnaj v šachu

Napsal(a)

Ve dnech 5.10. a 19.10.2023 se uskutečnil pro přihlášené žáky šachový turnaj.  Cílem bylo vybrat 4 nejlepší šachisty do okresního kola. Za první stupeň uspěli: Viktor Kratochvíl (5.B), Zíval Vratislav (2.A), Kirsch Vilém (2.A) a Medková Klára (5.A). Za druhý stupeň budou v okresním kole reprezentovat: Kanich Jaromír (6.B), Drmla Jakub (9.B), Kučera Filip (9.B) a Koldová Monika (7.A). Vítězům gratulujeme a mohou se těšit na sladkou odměnu!

pondělí, 02 říjen 2023 09:28

Přespolní běh 2023

Napsal(a)

V pondělí 25. 9. pořádala naše škola tradiční závod v přespolním běhu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 škol z okresu Děčín. Na trati na Mariánské Louce se závodilo ve 4 kategoriích. Nejlepšího výsledku z našich žáků dosáhlo družstvo straších žákyň, které svou kategorii vyhrálo a postoupilo do krajského finále.

neděle, 02 červenec 2023 11:37

Cyklojízda i poosmé bavila!!! (video)

Napsal(a)
Cyklojízda pro velký zájem znovu zorganizována a úspěšná!!!

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již poosmé, zorganizovala 23. 6. 2023 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.
Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.
Trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.
Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 242 žáků.