• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín otevřela ve spolupráci s Magistrátem města Děčín v dubnu 2009 Naučnou stezku pod Kvádrberkem, která se stala vítaným obohacením lesního parku. Za dobu její existence prošla stezku dlouhá řada návštěvníku nejen z Děčína, ale i širokého okolí. Tím ale projekt naučné stezky zdaleka neskončil. ZŠ Dr. Miroslava Tyrše ve spolupráci s Ekocentrem Magistrátu města Děčín připravila pracovní listy, které se přímo vztahují k naučné stezce. Ostatní školy a široká veřejnost tak mohou zpestřit svou návštěvu naučné stezky zpracováváním pracovních listů. Vedle příjemně stráveného času v lesním parku si tak mohou zároveň ověřit své znalosti z oblasti flory, fauny a historie Naučné stezky pod Kvádrberkem.  Pracovní listy připravil kolektiv pedagogů ZŠ Dr. Miroslava Tyrše v čele s paní učitelkou Mgr. Ludmilou Svobodovou, která byla i hlavní organizátorkou vzniku Naučné stezky pod Kvádrberkem. Pracovní listy jsou volně ke stažení na webových stránkách ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín www.zstyrs.cz, případně je lze získat přímo v ZŠ Dr. Miroslava Tyrše.

V přílohách článku naleznete pracovní listy, které jsou ve formátu pro tisk (vysoké rozlišení) a pro rychlejší otevření na webu (menší rozlišení).

středa, 02 únor 2011 01:00

Lesopark a naučná stezka v zimě 2011

Naučnou stezku pod Kvádrberkem znáte v každou roční dobu. Na jaře vás přivítá svěží vůní, zpěvem ptáků a příjemnými odstíny jarní zeleně. V horkých letních měsících je stinným místem, kdy posezením pod stromy zapomenete na rozpálené město. Podzimní barvy se zlatavými odstíny potěší smysly a teplé sluneční paprsky? Nádherný pocit, že ještě není zima, která stejně nakonec přijde. Ani v zimě však lesopark pod Kvádrberkem neztratí nic ze svých půvabů. Nádherné bílé scenérie jsou kontrastem sytě zelené barvy jehličnanů odrážející se od bělostného sněhu. Ze sněhové přikrývky na svazích vystupují hrdé stříbrné kmeny bukového porostu a pravá česká zima poprvé testuje nově vysazené stromky a keře. Určitě budete souhlasit, že lesopark je nádherným místem v každou roční dobu. Pokud nemáte zrovna čas na zimní procházku v lesoparku, chceme vám jej přiblížit několika aktuálními fotografiemi v galerii.

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín otevřela ve spolupráci s Magistrátem města Děčín loni v dubnu Naučnou stezku pod Kvádrberkem, která se stala vítaným obohacením lesního parku a za dobu její existence prošla stezku dlouhá řada návštěvníku nejen z Děčína a okolí. Tím ale projekt naučné stezky zdaleka nekončí. ZŠ Dr. Miroslava Tyrše ve spolupráci s Ekocentrem Magistrátu města Děčín připravuje pracovní listy, které se přímo vztahují k naučné stezce. Ostatní školy a široká veřejnost tak budou moci zpestřit svou návštěvu naučné stezky zpracováváním pracovních listů. Vedle příjemně stráveného času v lesním parku si tak mohou zároveň ověřit své znalosti z oblasti flory, fauny a historie Naučné stezky pod Kvádrberkem.

Pracovní listy budou vydány v průběhu podzimu a najdete je na webových stránkách ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín.

Naše Naučná stezka pod Kvádrberkem si za rok své existence našla pevné místo v povědomí děčínských občanů a často se o ní píše i v médiích. Na ukázku přinášíme v příloze novinový článek z děčínského Zpravodaje.

22. květen je Den evropských parků, proto Vám představujeme Naučnou stezku pod Kvádrberkem, kterou připravila a slavnostně otevřela 22. 4. 2009 při příležitosti mezinárodního Dne Země ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín. Jsme potěšeni Vašimi příznivými ohlasy, se kterými se první naučná stezka v Děčíně setkala.

Trasa naučné stezky se nachází pod pískovcovou stolovou horou, která se nazývá Kvádrberk. Cesta parkem s mírným převýšením je doplněna čtyřmi velkými informačními tabulemi. Dvě historické jsou u dolního vchodu a u vyhlídkové terasy, botanická ve střední části a zoologická u většího rybníčku. Dvacet stromů je označeno menšími tabulkami, které uvádějí podrobnosti o jejich způsobu života. Část informací zjistíte studiem naučných tabulí, mnoho dalších zajímavostí objevíte sami. Stačí se posadit a vnímat úžasnou atmosféru parku, který byl založen z iniciativy děčínského zkrášlovacího spolku postupně v letech 1890 – 1902. Přejeme Vám příjemné poznávání druhů rostlin a živočichů, s nimiž se v různou roční dobu můžete setkat. Věříme, že Vás zaujme i historická část s vysvětlením původu a zajímavých proměn historických objektů.

úterý, 15 září 2009 02:00

Projekt Naučná stezka pod Kvádrberkem

Hlavní nositel projektu:

logo ZS Vrchlicak

sobota, 25 duben 2009 02:00

Naučná stezka pod Kvádrberkem slavnostně otevřena

Dne 22.dubna roku 2009 jsme se zúčastnili slavnostního otevření Naučné stezky pod Kvadrberkem.

Po příchodu zástupců školníto parlamentu pod Kvadrberk jsme se seznámili s historií Henryovy lípy, která bude slavnostně zasazena při otevření naučné stezky.

Jedná se o lípu z Číny a jméno ji dali Irové ,kteří ji přivezli do Evropy. Před slavnostním otevřením byly provedeny poslední úpravy lesoparku.

15 minut před zahájením byl lesopark připraven k slavnostnímu otevření.

Učitelský sbor i žáci netrpělivě čekali na příchod pana primátora a dalších zastupců města,kteří přijeli 5 minut před plánovaným otevřením naučné stezky.