foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


úterý, 31 říjen 2023 19:22

Projekt „Spolu to dokážeme OP JAK“

Napsal(a)
úterý, 31 říjen 2023 14:44

Projekt Průša pro školy

Napsal(a)

Ve školním roce 2021/2022 jsme se přihlásili do projektu Průša pro školy. Jeden zástupce pedagogů za první a jeden zástupce za druhý stupeň prošli proškolením na 3D tiskárnu Prusa Mini+ a navštívili sídlo Prusa Research, což byl obrovský zážitek. 3D tiskárnu máme nyní zapůjčenou a pokračujeme v projektu, aby tiskárna mohla i dále sloužit žákům naší školy.

středa, 18 říjen 2023 09:11

Projekt Euro region Elbe Labe

Napsal(a)

Vzdělávání žáků v oblasti vzájemných vztahů, kultury a historie příhraničních oblastí.

ZŠ Tyrše se účastní pilotního projektu „Mít kuráž“, testování v programu pro získávání občanské odvahy.

Financováno EU. Partneři projektu jsou UJEP UL a TU Dresden. Projekt je zaměřen na podporu přeshraniční spolupráce mezi Saskem a ČR.

středa, 18 říjen 2023 08:58

Projekt O2 Chytrá škola

Napsal(a)

O2 Chytrá škola je projekt Nadace O2, který si klade za cíl naučit děti, rodiče a učitele jak správně využívat technologie a být přitom v bezpečí na internetu.                            

Nadační příspěvek 68 600 Kč může škola využít:

(a) na tvorbu nových předmětů/kurzů zaměřených na podporu e-bezpečí a digitální gramotnosti, na inovaci předmětů/kurzů stávajících nebo na zavádění a rozvoj online výuky,

(b) na realizaci projektů využívajících IT nástroje, tj. realizaci dlouhodobých či krátkodobých projektů a projektových dnů a aktivit využívajících projektovou metodu,

(c) na tvorbu publikací, aplikací, videí nebo jiných nástrojů dalšího vzdělávání,

(d) odměny pedagogů, kteří se naplňováním účelu aktivně zabývají,

(e) na nákup technologického zařízení.

pondělí, 16 říjen 2023 09:19

Projekt "Obědy školákům"

Napsal(a)
sobota, 02 červenec 2022 18:19

Cyklojízda se znovu povedla

Napsal(a)
ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již posedmé, zorganizovala 28. 6. 2022 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.
Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.
Letošní cyklojízda byla věnována 190. výročí narození významného děčínského rodáka Dr. Miroslava Tyrše. Každý účastník cyklojízdy obdržel tričko věnované tomuto jubileu.
Trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.
Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 251 žáků.
čtvrtek, 12 květen 2022 07:08

Zdraví pro Elí

Napsal(a)

Vážení rodiče, prarodiče, žáci, přátelé a ostatní lidé dobré vůle,

Zdraví je nejcennější věc, kterou máme a poznáme to až ve chvíli, kdy nám začne chybět. Nemoc bohužel nechodí po horách, ale po lidech. Zákeřná „potvora“ se nevyhnula ani žákyni naší školy. Z toho důvodu jsme si dovolili uspořádat dobročinný bazárek věnovaný naší Elišce s názvem:

„Zdraví pro Elí.“

Rádi bychom pozvali širokou veřejnost před naší školou, kde bude celý bazárek probíhat. Výdělek půjde na zdravotní doplňky pro naší bojovnici, která se bije se zákeřnou nemocí jako lvice.

Proto Vás všechny tímto zveme dne 25.5.2022 od 14 hod. k nám ke škole.

Prodej bude probíhat v rámci uzavřených kasiček, prosím raději o drobné částky, nebude možné Vám vracet drobné mince za zakoupené předměty. Součástí celé akce bude dražba motokárky a pěvecké i hudební vystoupení našich žáků a žákyň.

Na Vaši účast se moc těšíme. Pojďte s námi podpořit dobrou věc.

Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem a neziskovými organizacemi spustilo Národní plán doučování. Jde o dlouhodobý program, jehož cílem je pomoci zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19. Proč?
 Pandemie COVID-19 zasahuje do režimu vzdělávání na českých školách již bezmála jeden a půl roku.
 Výluka prezenční výuky nejen že negativně zasáhla do dosavadních studijních návyků a vzdělávání všech žáků, ale zvýšila rozdíly mezi školami a jednotlivými žáky, zatímco jedněm prospěla nebo je alespoň příliš nezasáhla, u jiných se vzdělávací výsledky zhoršily.
 Ne všechny děti také měly dostatečné zázemí a podmínky pro plnohodnotné zapojení: Dle šetření České školní inspekce bylo žáků, kteří se do výuky nezapojili téměř nebo vůbec, okolo 10 000.
 Podle dalších studií (CERGE-EI) se studijní výpadky vedle prohlubování nerovností promítnou i do budoucích výdělků dotčených žáků a tím i do vysokých ztrát veřejných rozpočtů.
 Plán doučování je pomocnou rukou pro žáky, které neměli dostatečné podmínky, chyběla jim technika, podpora.
 
Jak je to financováno?
 Celkem bude rozděleno cca 250 milionů Kč na období září–prosinec 2021 a další 1 mld. Kč z Národního plánu obnovy pro období 01/2022 až 06/2023.
ZačátekPředchozí123456789DalšíKonec

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace