^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Třídní konzultace proběhnou v úterý 18. 1. 2022 v čase 16.30-18.00 hodin.

pátek, 14 leden 2022 09:41

PROSINCOVÉ SLAVENÍ

Napsal(a)

Po krásném začátku adventu v Zubrnicích jsme společně ve třídě přivítali Mikuláše, čerty a anděly, vánočně jsme si zasoutěžili a nedočkavě otevřeli dárky od Ježíška a v lednu jsme celé období ukončili svátkem Tří králů.

pondělí, 10 leden 2022 14:40

Předvánoční procházka VII. C s rekordem?

Napsal(a)

Než jsme se na delší dobu rozloučili se školou a šli si užít vánoční prázdniny, ve středu 22. prosince 2021 jsme vyrazili na předvánoční procházku. Sváteční den začal posezením ve třídě, předáním dárečků a ochutnáváním cukroví. Poté jsme vyrazili, nejdříve na nedalekou Stoličnou horu (Kvádrberk), kde už někteří potřebovali doplnit energii svačinou, pak na vyhlídku Labská stráž a naučnou stezkou o kaňonu Labe do Ludvíkovic. Po občerstvení v místní samoobsluze následovala zpáteční cesta, a to po zelené turistické stezce. Přibližně desetikilometrový výlet vcelku náročným terénem jsme si užili. Jedna z nás možná dokonce vytvořila světový rekord v padání na zem, když se jí to za několik málo hodin podařilo přesně dvacetkrát. :-)

pátek, 07 leden 2022 09:01

Jídelníček 10. 1. - 21. 1. 2022

Napsal(a)
úterý, 04 leden 2022 09:45

Vánoce u druháků

Napsal(a)

Tak se děti konečně dočkaly. Do 2.B přiletěl ve středu se svojí nadílkou Ježíšek.

Dárek byl krásný, jak je vidět na fotografiích.

Ochutnali jsme všechno cukroví, zazpívali si koledy a už jen vydržet to čekání do pátku….

středa, 22 prosinec 2021 08:35

Přání

Napsal(a)

zsvrch vanoce 2021

sobota, 18 prosinec 2021 14:56

Je libo animace nebo dabing?

Napsal(a)

Zkusili jste někdy vytvořit vlastní animovaný film? Dokázali byste dabovat kreslenou pohádku z Divokého západu? Přesně to si vyzkoušeli žáci 9.A, 9.B a 8.B při návštěvě Národního filmového muzea v Praze, kam zamířili v pátek 10. 12. 2021. Prošli si všechny expozice věnované historii filmového záběru, omrkli finty původního animovaného studia Disney Brothers Studio, prohlédli si technické „promítačky“ prvních rozpohybovaných obrázků, nasadili si brýle a sluchátka, aby se ponořili do virtuální reality, ale nejvíc je zaujala možnost vytvoření vlastního animovaného příběhu. Pomocí figurek a počítačového programu rozpohybovali minipříběh. V tzv. „ruchárně“ dostali možnost nahrát zvukové efekty a nadabovat kreslený western. Žáci se nejen pobavili, ale poznali i nové profese. Třešničkou na dortu se stala návštěva Národního muzea s možností prohlídky historické budovy, spojovacího tunelu s videoprodukcí a nahlédnutí do expozic Zázraky evoluce, Okna do pravěku a Sálu minerálů. Exkurzi zakončil pohled na Václavské náměstí z ptačí perspektivy kopule Národního muzea.

pátek, 17 prosinec 2021 09:11

Exkurze do IQlandie

Napsal(a)

Dne 16. 12. se žáci 7. A a 7. B zúčastnili exkurze do IQlandie v Liberci. Žáci si v centru prošli všechny expozice a hravou formou se seznámili s vědou a technikou.

pondělí, 13 prosinec 2021 10:16

Druháci na bruslích

Napsal(a)

Tak se nám listopad překulil v prosinec a pro žáky 2. B tak skončily lekce bruslení. Byli skvělí nejen trenéři, ale i všichni, kdo se na brusle postavili. Děti byly nadšené výukou, velmi se snažily a zdokonalily. Rodičům se jistě jejich děti na ledě také moc líbily. Dík patří všem, kteří nám pomohli tuto akci uskutečnit.

Abychom nelenošili, nazdobili jsme hned na začátku prosince perníčky i vánoční stromek. Tím jsme se naladili na blížící se Vánoce. V pátek se objevil Mikuláš s doprovodem, trochu zatrnulo i těm největším hrdinům. Děti mu zazpívaly, zarecitovaly a byly za to odměněny.

Teď už jen dopis Ježíškovi a může to vše vypuknout…

J.N.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 69

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace