Třídní konzultace proběhnou v úterý 18. 1. 2022 v čase 16.30-18.00 hodin.

pátek, 14 leden 2022 09:41

PROSINCOVÉ SLAVENÍ

Po krásném začátku adventu v Zubrnicích jsme společně ve třídě přivítali Mikuláše, čerty a anděly, vánočně jsme si zasoutěžili a nedočkavě otevřeli dárky od Ježíška a v lednu jsme celé období ukončili svátkem Tří králů.

pondělí, 10 leden 2022 14:40

Předvánoční procházka VII. C s rekordem?

Než jsme se na delší dobu rozloučili se školou a šli si užít vánoční prázdniny, ve středu 22. prosince 2021 jsme vyrazili na předvánoční procházku. Sváteční den začal posezením ve třídě, předáním dárečků a ochutnáváním cukroví. Poté jsme vyrazili, nejdříve na nedalekou Stoličnou horu (Kvádrberk), kde už někteří potřebovali doplnit energii svačinou, pak na vyhlídku Labská stráž a naučnou stezkou o kaňonu Labe do Ludvíkovic. Po občerstvení v místní samoobsluze následovala zpáteční cesta, a to po zelené turistické stezce. Přibližně desetikilometrový výlet vcelku náročným terénem jsme si užili. Jedna z nás možná dokonce vytvořila světový rekord v padání na zem, když se jí to za několik málo hodin podařilo přesně dvacetkrát. :-)

pátek, 07 leden 2022 09:01

Jídelníček 10. 1. - 21. 1. 2022

úterý, 04 leden 2022 09:45

Vánoce u druháků

Tak se děti konečně dočkaly. Do 2.B přiletěl ve středu se svojí nadílkou Ježíšek.

Dárek byl krásný, jak je vidět na fotografiích.

Ochutnali jsme všechno cukroví, zazpívali si koledy a už jen vydržet to čekání do pátku….

středa, 22 prosinec 2021 08:35

Přání

zsvrch vanoce 2021

sobota, 18 prosinec 2021 14:56

Je libo animace nebo dabing?

Zkusili jste někdy vytvořit vlastní animovaný film? Dokázali byste dabovat kreslenou pohádku z Divokého západu? Přesně to si vyzkoušeli žáci 9.A, 9.B a 8.B při návštěvě Národního filmového muzea v Praze, kam zamířili v pátek 10. 12. 2021. Prošli si všechny expozice věnované historii filmového záběru, omrkli finty původního animovaného studia Disney Brothers Studio, prohlédli si technické „promítačky“ prvních rozpohybovaných obrázků, nasadili si brýle a sluchátka, aby se ponořili do virtuální reality, ale nejvíc je zaujala možnost vytvoření vlastního animovaného příběhu. Pomocí figurek a počítačového programu rozpohybovali minipříběh. V tzv. „ruchárně“ dostali možnost nahrát zvukové efekty a nadabovat kreslený western. Žáci se nejen pobavili, ale poznali i nové profese. Třešničkou na dortu se stala návštěva Národního muzea s možností prohlídky historické budovy, spojovacího tunelu s videoprodukcí a nahlédnutí do expozic Zázraky evoluce, Okna do pravěku a Sálu minerálů. Exkurzi zakončil pohled na Václavské náměstí z ptačí perspektivy kopule Národního muzea.

pátek, 17 prosinec 2021 09:11

Exkurze do IQlandie

Dne 16. 12. se žáci 7. A a 7. B zúčastnili exkurze do IQlandie v Liberci. Žáci si v centru prošli všechny expozice a hravou formou se seznámili s vědou a technikou.

pondělí, 13 prosinec 2021 10:16

Druháci na bruslích

Tak se nám listopad překulil v prosinec a pro žáky 2. B tak skončily lekce bruslení. Byli skvělí nejen trenéři, ale i všichni, kdo se na brusle postavili. Děti byly nadšené výukou, velmi se snažily a zdokonalily. Rodičům se jistě jejich děti na ledě také moc líbily. Dík patří všem, kteří nám pomohli tuto akci uskutečnit.

Abychom nelenošili, nazdobili jsme hned na začátku prosince perníčky i vánoční stromek. Tím jsme se naladili na blížící se Vánoce. V pátek se objevil Mikuláš s doprovodem, trochu zatrnulo i těm největším hrdinům. Děti mu zazpívaly, zarecitovaly a byly za to odměněny.

Teď už jen dopis Ježíškovi a může to vše vypuknout…

J.N.

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu