neděle, 19 únor 2023 20:04

Stříbrní záchranáři

Ve středu 15. 2. se žáci z 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže „Děčínský laický záchranář“ pod vedením paní Jany Šmolkové. Získali nádherné stříbro. Na pěti stanovištích předvedli své zkušenosti a dovednosti, ale také schopnost se rychle rozhodnout pro správné řešení a vzájemně spolupracovat. Na prvních třech stanovištích na ně čekali věrohodně namaskovaní „zranění“, kteří krváceli, byli popálení, prožívali šok z otevřené zlomeniny či kvůli bezvědomí se svými záchranáři nekomunikovali. Na dalším stanovišti si naši záchranáři vyzkoušeli resuscitaci na figurínách a na posledním místě čelili záludným otázkám v testu první pomoci. Za svou práci byli pochváleni i skutečnými profesionály. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

pátek, 17 prosinec 2021 09:11

Exkurze do IQlandie

Dne 16. 12. se žáci 7. A a 7. B zúčastnili exkurze do IQlandie v Liberci. Žáci si v centru prošli všechny expozice a hravou formou se seznámili s vědou a technikou.

pondělí, 20 září 2021 13:50

Zářijový výjezd 7. A a 8. C – Velká Úpa

Ve dnech 13. – 17. září 2021 se třídy 7. A a 8. C vydaly na horský pobyt do Krkonoš. Ubytovali jsme se v penzionu Mileta ve Velké Úpě. Každý den nás čekal nabitý program plný her, zábavy a turistiky. Naše škola v přírodě začínala obědem, po kterém se žáci věnovali soutěžním aktivitám. Před večeří jsme měli možnost vyslechnout zajímavou přednášku o Krkonoších od KRNAPu.

pátek, 10 září 2021 10:43

Letní kurz 7. A

Ve dnech 16.-20. 8. 2021 jsme se po dlouhé době setkali tváří tvář a užili si týden plný znalostí a zážitků. V průběhu celého týdne nás provázela různá botanická terénní cvičení, kde jsme si opakovali jména stromů a bylin a seznámili se s účinky různých léčivek. Na odreagování jsme hráli míčové hry, při kterých se někteří výkonnostně překonali a překvapili nejen sebe. V úterý jsme zavítali do ústecké zoologické zahrady, kde pro nás byla připravena komentovaná prohlídka. Byli jsme zasvěceni do tajů živočišné říše aneb co se jen tak nedočteme. Ve středu jsme se vrhli na základy zlomků a přenesli je i do praxe. Odpoledne jsme si zpříjemnili turnajem v bowlingu. Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu v Labských pískovcích, kde jsme si řekli něco málo o geologickém vývoji. Trasa vedla přes Sněžník, kde někteří museli překonat svůj strach z výšek, do Tiských skal – lepší než hřiště… Poslední den jsme zakončili několika anglickými scénkami, kde hlavní roli hráli právě děti, přednáškou ze zdravovědy, kterou si vyzkoušely i na sobě. Odpoledne jsme navštívili děčínskou Nerv arénu.

Skvěle strávený čas, takže, doufejme, za rok zase!

úterý, 15 září 2020 14:07

Sportovní kurz Staré Splavy 2020

Od pondělí 7. 9. do pátku 11. 9. 2020 se žáci 6.A, 7.A a 7.C zúčastnili cyklo-turistického sportovního kurzu v malebném prostředí Máchova kraje a jeho okolí. V jednotlivých skupinách děti navštívily ať už po svých, nebo na kolech, spoustu krásných míst. Na programu nesměl chybět samozřejmě hrad Bezděz jakožto tyčící se strážce nad snad nejznámějším českým rybníkem - Máchovým jezerem. Dále také zřícenina u nedalekého Jestřebí a místní výborná zmrzlina jako sladká tečka. V plánu byl také hrad Houska, ovšem kvůli technické závadě na jednom z našich jízdních kol jsme až k hradu nedojeli, a zajeli jsme se tedy alespoň podívat na švestkovou alej nějaký ten kilometr pod hradem. Žáci se také vydali do lanového centra v kempu Borný, kde si alespoň ti odvážnější z nich mohli otestovat své dovednosti. Na závěr naše sportovní žactvo zavítalo do muzea Čtyřlístku v nedalekých Doksech a cestou zpět se svezlo na parníku podél břehu Máchova jezera. Během jednom z cyklovýletů jsme museli čelit velmi nepříjemnému momentu, když si jeden z našich malých parťáků přivodil vážné zranění nohy, ale to bohužel někdy ke sportu patří. Věříme, že se dá brzy do kupy! V rámci celého pobytu nás provázelo krásné počasí, což jen přispělo k tomu, že jsme si celých 5 dní velmi užili a těšíme se na další společný výlet.

Odkaz na další fotky: Klikněte zde

sobota, 07 březen 2020 07:02

Vydávání zápisových lístků

Vážení rodiče,

Zápisové lístky budou vydávány výchovnou poradkyní v následujících termínech, 11. 3. a 18. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00.

Zápisový lístek potřebují všichni uchazeči o studium na střední škole, aby potvrdili střední škole svůj zájem o přijetí v případě, že budou na střední školu přijati. Zápisový lístek musí vyzvednout pouze zákonný zástupce proti podpisu.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)

2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole

3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)

4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)

5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2020.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům žáků ve středu 4. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 a ve středu 11. 3. 2020 od 9.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 v kabinetě výchovného poradce v 1. patře hlavní budovy školy.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství

Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

středa, 13 listopad 2019 11:21

Přijímací řízení 2019/2020

Vážení zákonní zástupci a žáci,

tak, jak jsem slíbila na včerejších třídních schůzkách, které proběhly od 16 hodin v aule naší školy, vložila jsem do přílohy tohoto článku prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Najdete v ní informace i termíny.

Hezký den.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně