neděle, 19 únor 2023 20:04

Stříbrní záchranáři

Ve středu 15. 2. se žáci z 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže „Děčínský laický záchranář“ pod vedením paní Jany Šmolkové. Získali nádherné stříbro. Na pěti stanovištích předvedli své zkušenosti a dovednosti, ale také schopnost se rychle rozhodnout pro správné řešení a vzájemně spolupracovat. Na prvních třech stanovištích na ně čekali věrohodně namaskovaní „zranění“, kteří krváceli, byli popálení, prožívali šok z otevřené zlomeniny či kvůli bezvědomí se svými záchranáři nekomunikovali. Na dalším stanovišti si naši záchranáři vyzkoušeli resuscitaci na figurínách a na posledním místě čelili záludným otázkám v testu první pomoci. Za svou práci byli pochváleni i skutečnými profesionály. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.