sobota, 07 květen 2022 10:08

Chvilková hořkost, ale celková hrdost

Poslední týden patřil florbalovým turnajům chlapců. První byly na řadě turnaje okrskové, které jsme vyhrály jak v kategorii 6. - 7. třída, kde s námi do finálového okresního kola postoupila ZŠ Březová, tak i 8. - 9. třídu, kde s námi postoupila Kamenická. Ve finálového kole jsme tedy byli jedinou školou v celém okrese, která se mohla pyšnit touto vizitkou.

Finálový den se rýsoval také dobře, když jsme si poradili s týmy ze severního okrsku. Poslední zápasy obou kategorií slibovaly souboj o postup na kraj. V mladší kategorii jsme odehráli finále proti Březovce a uhráli remízu, díky více vstřeleným brankám z předešlých zápasů však postoupil soupeř. Ve starší kategorii jsme poměřili síly s Kamenickou. Zápas sliboval vyrovnaný a tuhý boj. Celé finále však rozhodly přesilovky, které byly nabídnuty jen Kamenické. Výhra 3:0 posunula Kamenickou reprezentovat Děčín na kraj.

I přesto, že jsme ve svých hlavách měli vysněný cíl - dvojitý postup, není potřeba nad výsledkovým neúspěchem nikterak věšet hlavu. Naše škola je komplexní, ze všech 15 zápasu prohrála pouze 2x a ve finálovém kole našla v 6 zápasech jen jednoho přemožitele. Navíc oba týmy měly velkou mladší část a naše škola ukázala, že florbal umí dělat. Poděkování a rozloučení patří klukům Vojtovi Dudovi, Péťovi Slánskému a Matymu Bartošovi, kteří dlouhé roky reprezentovali úspěšně naší školu. Kluci, děkujeme.

Velké DĚKUJI patří všem zúčastněným hráčům, kteří tam nechali nohy nebo i hlasivky. Zároveň děkuji skvělé podpoře fanoušků naší školy. My se nevzdáme!

Ing. Tomáš Štěpánek