foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Jitka Nováková

Jitka Nováková

úterý, 19 prosinec 2023 09:32

Vánoční jarmark

7.prosince se vánočního jarmarku účastnila i celá 4.B. Všechno krásné k vidění i prodeji vznikalo rukama žáků a několika maminek. Přišla adventní nálada, vonělo jehličí, svařák i pečené cukroví i vánočky. Skoro Vánoce! Bylo to krásné odpoledne, které se jistě všichni užili. Naše třída určitě. 

pondělí, 13 listopad 2023 11:56

Výlet do Liberce - 4.třídy

7.listopadu se uskutečnil dlouho očekávaný výlet do Liberce - IQ Parku! Cesta tam i zpět v pohodlném autobuse, počasí nám přálo a co teprve všechny ty krásné atrakce uvnitř parku. Byly to pro všechny 3 krásné hodiny plné radosti, smíchu a nových poznatků. Výlet se moc vydařil. 

čtvrtek, 02 listopad 2023 10:18

Akce ve 4.B

30.října měly děti ze 4. tříd 4.lekci bruslení. Celá akce byla na téma Halloween. Děti měly masky a trenéři připravené zajímavé soutěže. Byla to krásná hodinka na ledě! K tomu jsme si ve třídě dali naše utopence a zabubnovali na bubny. Super začátek listopadu!

úterý, 17 říjen 2023 11:13

Beseda v hájovně

Říjen se přehoupl do své druhé poloviny a žáci 4.B již stihli spoustu aktivit. Skončili jsme s plaváním a začal jsme chodit na bruslit. Ve čtvrtek 12.října jsme besedovali o zvěři i přírodě s lesníkem - panem Pažoutem. Bylo to moc milé. Na závěr ještě opékání buřtíků. Dokonalý servis, moc děkujeme. A když jsme byli u těch buřtů, tak si žáci naložili ve třídě utopence. Teď musí ale všechny děti minimálně 14 dní vydržet, aby byly správně uleželé. Rádi bychom ještě 19.října šli pomoci hrabat spadané listí do ZOO Děčín. Tak hlavně, aby nám nepršelo. Držte palce!

pondělí, 18 září 2023 10:38

Výstava na Libverdě

V pátek 15. září se žáci 4.B vypravili na zemědělskou výstavu na Libverdu. Stroje, zvířata, soutěže, zelenina, ovoce, krámky se zbožím. Slunce svítilo, mnohým chutnalo a krásně prožitý den. Těšíme se na další takové.

pátek, 30 červen 2023 07:43

Krásná Lípa

29. června si třetí třídy vyjely na výlet do Krásné Lípy. Ocitli jsme se tak v srdci národního parku. S dětmi jsme navštívili expozici v Domě Českého Švýcarska, dozvěděli se spoustu nového. Den jsme si osladili zmrzlinou a bylo nám všem moc pěkně! 

úterý, 06 červen 2023 11:54

Škola v přírodě

V červnu vyjely třetí třídy do školy v přírodě- Zvolili jsme již vyzkoušené Heřmanice. Ubytování, strava, počasí - všechno super, a tak nám zbylo spousta času na sport, zábavu, tanec, vše se nám moc líbilo.

čtvrtek, 11 květen 2023 10:08

Plavecký výcvik

Ve středu 10. května skončila žákům 3.B. výuka plavání. Moc jsme si to užili, něco nového se přiučili a všichni si opravdu hodně zaplavali. Podobná akce nás čeká i příští rok. Děti se již těší.

úterý, 02 květen 2023 10:25

Výlet na Karlštejn

V dubnu si žáci 3.B udělali poznávací výlet na krásný Karlštejn. Prošli jsme si jeden z nabízených okruhů, viděli kopii korunovačních klenotů, nakoupili upomínkové předměty. Výlet se vydařil.

čtvrtek, 30 březen 2023 10:15

Malování na obličej

Ve středu 29. března proběhla v aule školy výtvarná soutěž v malování na obličej. I naše třída zde měla své zástupce, nejlépe se umístila Laura a Emilka, vyhrály 1. místo. Gratulujeme

středa, 22 březen 2023 11:55

Pěstitelé ve 3.B

Využili jsme příchodu jara a ve třídě se pokusili ve skupinách vypěstovat řeřichu. Ne vše se zadařilo. Ale jak je vidět na fotografiích, na chleba s máslem a tím pádem zdravou svačinu to třeťákům stačilo. Všichni zájemci si pochutnali.

čtvrtek, 02 únor 2023 11:01

Vysvědčení a divadlo

V úterý 31.ledna se žáci 3.B dočkali vysvědčení za 1.pololetí. Dopadlo to dobře. Za odměnu proto přijelo do školy divadlo, které jim svým představením zpestřilo den. Bylo to vše moc pěkné.

čtvrtek, 22 prosinec 2022 11:00

Vánoční nadílka

Poslední den v tomto roce si žáci 3.B zpříjemnili malou vánoční nadílkou. Za poslechu vánočních koled si děti vypily čaj, ochutnaly cukroví. Na závěr to nejlepší, rozdání vánočních dárků. Bylo to prima zakončení roku 2022.

pondělí, 05 prosinec 2022 11:25

Zámecké Vánoce

Děti ze 3.B využily pozvání pana hraběte Thuna a šly se podívat k němu na zámek. Všechny místnosti byly vánočně vyzdobené, jen pan hrabě nebyl doma - odjel prý do Vídně.

Tak si děti na něho zahrály, prošly si zámek, vžily se do historie, okoukly jiný bydlení.

Hned 5.prosince pak přišel do třídy Mikuláš - moc pěkný. 

Děkujeme !

čtvrtek, 24 listopad 2022 09:04

Končíme s bruslením

Již druhým rokem chodí děti ze 3.B bruslit pod vedením hokejových trenérů. I letos se celá akce vydařila, děti zase bruslí o něco lépe. Veliké díky.

středa, 02 listopad 2022 11:07

Halloween ve 3.B

Halloween ve 3.B jsme oslavili malým projektovým dnem. Děti vyplnily strašidelné pracovní listy, namalovaly krásné výkresy a vyzdobily třídu. Konec korunovala malá dobrá svačinka ze školního baru.

středa, 02 listopad 2022 11:07

Halloween ve 3.B

Halloween ve 3.B jsme oslavili malým projektovým dnem. Děti vyplnily strašidelné pracovní listy, namalovaly krásné výkresy a vyzdobily třídu. Konec korunovala malá dobrá svačinka ze školního baru.

úterý, 11 říjen 2022 10:46

Ploskovice

Žáci 3.tříd využili pěkného podzimu pro výlet do Ploskovic. Děti si v zahradě zahrály na skřítky, kteří museli osvobodit nešťastnou sestru zlého pána snů. Jak jinak, než plněním úkolů. Počasí nám přálo, hra byla pěkná, zámek a park krásný. Tak už jenom ty krásné sny! 

čtvrtek, 22 září 2022 12:54

Libverda

Vvyužili jsmr možnosti navštívit výstavu v Libverdě. Děti viděly nejen ovoce, zeleninu, ale i hospodářská zvířata. Den se vydařil.

čtvrtek, 22 září 2022 12:45

Začátek školního roku

Tak nám po prázdninách zase přišlo září. Abychom si ten nástup do školy trochu odlehčili, zašli jsme si k labutím, pozorovali je i nakrmili. Pak jsme si udělali návštěvu knihovny, setkali se zde s pravou paní spisovatelkou Danielou Krolupperovou, která nám vyprávěla, jak vznikají její knihy. Povídání bylo zajímavé, hned jsme si jednu z jejích knížek společně přečetli. Pokud počasí dovolí, zajdeme ještě na výstavu do Libverdy. Chceme se podívat na zeleninu, ovoce, ale i hospodářská zvířata. A než se nadějeme, září bude za námi. Tak snad nám to všechno vyjde!

čtvrtek, 08 říjen 2020 14:01

Jablíčkový den v 1.B

V úterý 6. října si v 1.B užili všichni JABLÍČKOVÝ DEN. Opravdu nám všem stačilo 1 jablko a s ním jsme zvládli úplně všechno. Český jazyk, matematiku, tělocvik, hudební i výtvarnou výchovu a pracovní vyučování. A protože se dětem den moc líbil a vydařil, brzy si něco podobného zase zopakujeme.

středa, 19 únor 2020 10:05

Natura

V pondělí 17.února vyrazili žáci 5.C do Bělé. Svoji provozovnu Natura zde má pan Grešík a my jsme využili možnosti jít se do výrobních hal a skladů podívat. Byli jsme provedeni moštárnou, balírnou, sklady, palírnou, zkrátka viděli jsme celý provoz a ještě si děti nakoupily zdravé věci, i bonbónky. Celé to bylo moc zajímavé a poděkování patří všem, kteří měli s naší návštěvou trpělivost a odpovídali na dětské zvídavé otázky.

Do školy jsme to vzali přes Červený vrch, obdivovali nádherný pohled na Děčín a trénovali fyzičku.

Cestou si děti nasbíraly mech a borovicovou kůru, hned vše využijí ve výtvarné výchově při tvorbě obrázků. Akce se vydařila, byl to příjemný den.

pátek, 17 leden 2020 08:51

Dětské dopravní hřiště

Ve čtvrtek 16. ledna vyrazili žáci 5.C do Krásného Března na dětské dopravní hřiště. Užili si cestu vlakem, poznali další kout naší země a seznámili se s prací dopravní policie. V učebně jim dopravní policistka ujasnila pozici chodce a cyklisty v dopravě, jejich povinnosti, ale i práva. Děti se v jiném prostředí seznamovaly se základy bezpečnosti na silnici. Bude se jim to v životě jistě hodit.

pondělí, 16 prosinec 2019 14:05

Master Chef

Ve středu 11. prosince si žáci 5.C zasoutěžili. Ve skupinách vařili, pekli a smažili. Začala pro ně soutěž Master Chef, na kterou se skupiny 2 měsíce připravovaly. Svoji těžkou roli plnila i potota, která musela rozhodnout po krátké ochutnávce.

Nakonec vyhráli červení se svojí lívancovou věží, 2. místo obsadili modří s muffiny a bronzoví byli oranžoví, ale i jejich jablečno - hruškový koláč byl velmi dobrý.

Všem patří pochvala za to, jak se s úkoly vypořádali, bylo to super

pondělí, 11 listopad 2019 07:45

Beseda se spisovatelem

V listopadu se žákům 5. C podařilo besedovat se spisovatelem. Šlo o pana Václava Dvořáka a jeho knihu Písečníci a bludný asteroid. Měli jsme k dispozici nahrávku, ukázku z knihy, a tak děti namalovaly své vlastní ilustrace. Pan spisovatel si vybral ty nejhezčí k ofotografování a malíři získali odměnu.

A když už jsme měli takový jiný den, upekli jsme si vánoční perníčky, pěkně ve skupinách a s elánem. Všem se moc povedly. Za 14dní je pěkně nazdobíme a budeme mít malý dárek třeba pro rodiče. Vždyť Vánoce jsou tu hnedle!

pondělí, 11 listopad 2019 07:37

Beseda se spisovatelem

V listopadu se žákům 5. C podařilo besedovat se spisovatelem. Šlo o pana Václava Dvořáka a jeho knihu Písečníci a bludný asteroid. Měli jsme k dispozici nahrávku, ukázku z knihy, a tak děti namalovaly své vlastní ilustrace. Pan spisovatel si vybral ty nejhezčí k ofotografování a malíři získali odměnu.

A když už jsme měli takový jiný den, upekli jsme si vánoční perníčky, pěkně ve skupinách a s elánem. Všem se moc povedly. Za 14dní je pěkně nazdobíme a budeme mít malý dárek třeba pro rodiče. Vždyť Vánoce jsou tu hnedle!

čtvrtek, 17 říjen 2019 14:01

Hrabání listí v zoo

Žáci 5.C se hned v pondělí 14.října zapojili do akce děčínské ZOO. Šli pomáhat uklízet do zahrady, hlavně padající listí potřebovalo shrabat a zamést. Děti přišly vybaveny rukavicemi a dobrou náladou k práci. Na pomoc jim byla určena kolečka, hrábě i lopaty. Děti vyčistily celý parkovací prostor, pracovaly jako draci. Všechno všichni zvládli, dostalo se jim i pochvaly od pracovníků zoo a jako dárek dostali žáci volné vstupenky do zoo, které určitě na jaře využijí. Děkuji všem, kteří mohli přijít a přidali ruku k dílu.

pondělí, 07 říjen 2019 12:03

Rozloučení se spolužákem

Do třídy 5.C se po prázdninách nevrátil náš spolužák Pepa. Přestěhoval se. A tak své bývalé spolužáky pozval 4.října na rozlučku. Místo: hopsárium. Připravili jsme si proto pro něho dárek na památku a užili si s ním krásné páteční odpoledne. Pepovi přejeme, aby se mu v nové škole dařilo a hlavně líbilo, aby si tam našel takové kamarády, jakými jsme se mu snažili být i my všichni ve třídě. Bude se nám stýskat, ale určitě to nebylo poslední setkání. Tak hodně štěstí, Pepo!

pondělí, 23 září 2019 07:44

Výuka na louce

V pátek 20. září jsme s žáky 5.C využili přicházejícího babího léta. Šli jsme cvičit na louku, nasvačit se v přírodě, vydovádět se na houpačkách. Trochu jsme se tím vrátili do času nedávných prázdnin. Byly to příjemné hodiny na čerstvém vzduchu, které korunovala báječná zmrzlina do kornoutku. Určitě si to ještě někdy zopakujeme.

pondělí, 29 duben 2019 08:19

Sklárna Nový Bor

Žáci 4.C se vydali ve středu 24. dubna na exkurzi. Byla domluvena návštěva na Střední sklářské škole v Novém Boru a to díky paní Korpošové. Děti poznaly výrobu skla, vyfoukávaly své tvary, setkaly se s malováním, broušením, viděly vitráže, výrobu forem. Celou dobu nás školou provázel pan Tille, který dětem předkládal všechny informace, které by je mohly zajímat. Konec exkurze jsme si zpestřili návštěvou místního sklářského obchůdku. Celý den se vydařil, bylo mnoho zážitků a všem, kteří nám je umožnili, patří naše poděkování.

pondělí, 25 březen 2019 07:29

Březen ve 4.C

Březen vypadá jako dlouhý měsíc a tak se čtvrťáci snažili čas využít. Stihli jsme jít naposledy bruslit, vyrábět a stavět podle fantazie skvosty ze všeho, co nám přišlo pod ruku, sbírat materiál na labbook, ten následně vyrobit a ještě si pořádně zabubnovat s panem Zdeňkem a vnímat i přicházející jaro. Zkrátka prima březen.

neděle, 23 září 2018 10:29

Podzimní výlet

Protože jsme nestihli pravý výlet v červnu, domluvili jsme se, že si uděláme procházku až v září. Čas, počasí i náladu jsme měli v sobotu 22. a tak jsme realizovali společný výlet. Vyrazili žáci 4. C i s rodiči a sourozenci. Zkrátka s těmi, kteří měli chuť a čas. Jeli jsme vláčkem i busem, protože byla výluka, do malé vísky Kytlice. Všichni si zaskotačili na prolejzačkách, zahráli si na hřišti, ušli jsme nějaké ty kilometry kolem rybníka a zpátky do vsi. Zde dobrůtky v místní hospůdce a chvilka oddychu, než nám jel zpáteční spoj na Děčín. Byl to příjemný den a myslím, že si něco podobného rádi zase někdy zopakujeme.

pondělí, 17 září 2018 12:14

Sportujeme v přírodě

Hned na začátku září jsme s žáky 4.C využili krásného slunečného počasí a vyrazili jsme za sportem a přírodou na Mariánskou louku. Děti otestovaly prolejzačky, daly si svačinku v přírodě. S míči, létajícími talíři či skákací gumou jsme si užili krásnou chvilku na louce v centru Děčína. Cestu do školy jsme si osladili výbornou zmrzlinou. Jako vždy, tak i tentokrát, se nám akce podařila.

pondělí, 25 červen 2018 07:40

Pecka 2018

Na začátku června vyjeli žáci do školy v přírodě. Na staré a známé místo, zkrátka do Pecky. Počasí nám přálo, akcí bylo mnoho, všichni jsme si ten týden krásně užili. Koupání, soutěže, výlet na Černou horu. To všechno jsme zvládli a jako vždy, tak s úsměvem. A ten zachytil i karikaturista pan Kovařík, takže jsme si vezli domů i vlastní portrét. Zkrátka, stálo to za to a za rok zase kde? No přece v Pecce!

úterý, 22 květen 2018 15:26

Sportovní dopoledne

Jako odměnu za úspěšné zvládnutí školní akademie si žáci 3. C nadělili sportovní dopoledne. A to hned ve čtvrtek 10. května. Vydali jsme se na Mariánskou louku s míči, obručemi, švihadly, talíři i ringo kroužky. Také se svačinou, samozřejmě. Počasí nám přálo, byl krásný den. Dětské hřiště prázdné, louka posekaná. Nádhera. Celé jsme to zakončili zmrzlinou u Franze Josefa, takže na své si přišly i chuťové buňky, nejen při sportování protažené svalstvo.

Celé dopoledne se vydařilo, všichni byli spokojeni. Také si to za výkon v akademii děti zasloužily.

úterý, 08 květen 2018 19:15

Akademie-finiš

V tomto posledním týdnu celá 3. C finišovala s přípravami na školní akademii. Zkoušeli jsme kostýmy, taneční variace, počítali jsme do rytmu. Času málo a tréma začíná působit. Ale zároveň se všichni těší vystupovat na prknech, která znamenají…..

Tak nám držte palce a případné omyly omluvte!

čtvrtek, 15 březen 2018 13:47

Velikonoce ve skanzenu

Velikonoce jsou již za dveřmi a žákům 3. C se poštěstilo navštívit ve středu 14. března skanzen v Zubrnicích.

Vše byl pro děti zážitek. Cesta autobusem, svačinka v šatničce, ukázky práce v setnici a milé a vstřícné tety, které nás celým dopolednem provedly. Děti si upekly jidáše, upletly pomlázky, vyzdobily kraslice a při tom se dozvěděly spousty novinek o velikonočních tradicích a zvycích.

Nakonec žáci prokázali své znalosti ve vědomostní soutěži a čtyři vítězové si odvezli i zaslouženou výhru. Bylo to příjemné dopoledne, které si všichni jistě užili. Určitě se do skanzenu ještě někdy vrátíme.

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

pondělí, 27 listopad 2017 09:49

Listopad ve znamení kultury i mlsání

V pondělí 13. listopadu měli žáci 3.C možnost zúčastnit se autorského čtení s paní spisovatelkou

Petrou Braunovou. Její knížky pro děti jsme si připomněli před besedou, další jsme hned začali číst formou společné četby. Paní spisovatelka byla skvělá, děkujeme knihovně za pozvání.

Abychom si osladili listopad, pekli jsme linecká kolečka a skládali si na ně papírovou krabičku. Bylo u toho dosti legrace, ale užili jsme si tak 24. listopad a připomněli si, že je už jen měsíc do Vánoc.

pondělí, 30 říjen 2017 10:51

Kultura v říjnu

Celý říjen provázela žáky 3. C kultura. Jako první to bylo hudební představení, hra na bubny. Následovala dvě divadelní představení, nejprve O Plaváčkovi a poté Přijela k nám pouť. Vše završila akce v zoo. Den bílé hole byl jedinečným zážitkem. Žáci se vžili na kratičký okamžik do role nevidomých a využívali svých zbylých smyslů - žádná legrace. Do toho všeho jsme stíhali se učit a užít si ve třídě spoustu smíchu, např. při dlabání obří dýně. Svítila nám ve třídě pak víc než týden.

pondělí, 02 říjen 2017 07:34

Svačinka v parku

Svačinka v parku

Využili jsme příchodu babího léta a udělali si den plný zdraví. Celá třída 3. C si připravila chutnou a jednoduchou svačinku, mrkvový a jablečný salát. Někteří si sice kromě jablek odstrouhli i kousek prstu, ale nevadilo. Trochu jsme si zavýtvarničili, vyrobili jsme figurky zdravé i nezdravé.

Cestou na Mariánskou louku si žáci již užívali hřejícího sluníčka. Svačinka byla v přírodě, hned chutnala jinak. K tomu klouzačky, prolejzačky, houpačky.

Cestu do školy jsme si vylepšili kornoutkem zmrzliny, možná ne zdravým, ale dobrým.

Bylo to pěkné dopoledne.

úterý, 13 červen 2017 08:25

Květen a červen v kostce

Květen i červen v kostce

V květnu si žáci 2.C opravdu užívali. Začalo to ohromnou klouzačkou, společným fotografováním. Pak jsme si během pěti dnů vypěstovali tři misky plné řeřichy. Doma upečený chleba s máslem a na to řeřicha, to byla dobrá svačinka. Dále jsme využili nabídky Jolany Novotné a v knihovně jsme si pohráli s keramikou. Výsledkem byli nádherní barevní ptáčci. Do toho se přehoupl červen, který začal MDD. Ten připravili deváťáci a všichni společně si ho užili, zasportovali si, získali ceny a ještě nám celý den svítilo krásně sluníčko. Vrcholem června byl pobyt ve škole v přírodě. Pecka neměla chybu, ale i návštěva „trubičkárny“ a exkurze ve výrobně foukaných vánočních ozdob. A co teprve ZOO ve Dvoře Králové. Prostě nádhera! Moc se nám líbilo, takže zase za rok nashledanou.

 

pondělí, 10 duben 2017 07:15

Velikonoční dílničky ve 2.C

Ve čtvrtek 6. dubna jsme se sešli s rodiči a vyráběli jsme společně velikonoční výrobky. Rodiče se snažili, děti pomáhaly a všichni jsme si odpoledne užili. Domů si všichni spokojeně odnášeli to, co jejich šikovné ruce zvládly vyrobit. Byla to chvilka relaxace v předvelikonočním shonu. Chceme také poděkovat všem, kteří naši třídu navštívili, něco pěkného si vytvořili a do pokladniček vhodili nějaký ten penízek. Přejeme příjemné Velikonoce!

neděle, 26 únor 2017 19:28

Únor u druháčků

I když byl únor krátký, stihli žáci ve 2. C kromě klasické výuky i spoustu akcí okolo. V hodinách dramatické výchovy si děti zahrály na zmrzlého krále, byla to opravdu zábava. Hned nato jsme začali chodit bruslit, takže k ledu to nyní máme blízko. Spíše než zmrzlí, jsou ale žáci po hodině bruslení pěkně rozehřátí. Stihli jsme i projektový den Masopust, kde si děti upekly koláč s jablíčky, ale i vyrobily vlastní klauny. A nakonec si v maskách všichni žáci zatančili ve velké tělocvičně s ostatními druháky. Masky byly krásné, děkujeme všem šikovným maminkám.

neděle, 12 únor 2017 17:48

Vysvědčení ve 2.C

V lednu pro nás bylo nejdůležitější vysvědčení. U druháků to bylo teprve potřetí, tak se čekalo s velkým napětím. Aby nám ten slavnostní den něco připomínalo, namalovaly si děti svůj vlastní obrázek na malé plátno. Obrázky se vydařily. Také ta vysvědčení dopadla vcelku slušně, takže nyní už jen hurá na prázdniny!

středa, 28 prosinec 2016 12:58

Ježíšek

Na čtvrtek všichni nedočkavě čekali. Byl to poslední den školy v tomto roce, ale hlavně - do třídy měl přinést dárky Ježíšek. Děti se bály, aby třídu 2. C neminul, aby nezabloudil. Trefil se. A tak jsme si mohli rozdat vánoční dárky, poslechnout koledy, ochutnat si navzájem cukroví a zapít to vše horkým čajem. Bylo to krásné. Všem přejeme pokojné Vánoce!

úterý, 25 říjen 2016 16:27

Bramborování

Brambora – taková obyčejná věc. A přitom tak užitečná, zajímavá, se svojí vlastní historií. A tak jsme ji využili. Nejprve se ve velké tělocvičně setkala 2. A se třídou 2. C a společně s bramborami si zasoutěžili a zatancovali. Bylo to báječné. S bramborami jsme počítali, kreslili, vařili, pekli. Děti se v průběhu dne dozvěděly i to, odkud se tu brambora vůbec vzala, jak se pěstuje, co vše z ní můžeme uvařit. I ty nezdravé slané brambůrky tu byly! Podle množství smajlíků, které jsme použili k hodnocení celého dne, se bramborování opravdu vydařilo.

středa, 12 říjen 2016 08:23

Podzimní tvoření

Udeřil podzim, dozrály dýně. A tak hlavně díky rodičům Hanzákovým, kteří nám malinké krásné dýně dodali, jsme si s nimi ve 2. C mohli pohrát. Děti je nádherně nazdobily, oblékly, zkrátka z nich vyrobily roztomilé postavičky. Z papírových talířů jsme si vyrobili dýně papírové, trochu strašidelné. I ty nám zdobí třídu. A protože máme tento školní rok ve znamení usměvavého sluníčka, slunce si děti namalovaly vodovými barvami a nyní nás z nástěnky hřejí i v podzimním nečase. Zkoušíme sluníčka i vyšívat, ale to dá dětem ještě hodně práce. Jehly jsou malé, ale ostré a nitě se zašmodrchávají. Ale určitě se zadaří!

pondělí, 05 září 2016 15:17

Tak už nám to začalo

1. září jsme přišli do školy již jako druháci, do své staré třídy, jen cedulka hlásala 2. C. V prvních dnech jsme razítkovali sešity, obalovali novými obaly učebnice, kreslili obrázky z prázdnin, hráli si, vyzkoušeli jsme tělocvičnu a hlavně si vyprávěli. O všem, co se událo o prázdninách, o zajímavých místech, o nových zážitcích. Ve druhé třídě nás čeká hodně práce, tak jsme snad nabrali hodně sil. Z přiložených fotografií je vidět, že stále umíme výborně svačit, takže nám půjde určitě i to ostatní. Držte nám palce!

 

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace