foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


neděle, 14 červen 2015 02:00

Máme další důkaz, opravdu jsme Zelená škola! Celkově jsme sebrali 202,6 kg elektroodpadu!

Napsal(a)

V průběhu měsíce května jsme v rámci projektu Zelená škola chtěli dokázat, že víme, co je ekologie.

Neučíme se ji zbytečně, víme, co je separace odpadu, která směřuje k efektivní recyklaci mnohdy již nepotřebných předmětů v domácnosti. Naše pozornost se zaměřila na tužkové baterie, tonery, mobily, žehličky, domácí elektroniku i kancelářskou techniku. Na samotném začátku jsme si stanovili cíl - přispět k ochraně životního prostředí a přihlásit se do soutěže ve sběru elektroodpadu. Věřili jsme, že stanovené minimum 25 kg se nám podaří splnit. K naší velké radosti začali malí i velcí žáci pomalu plnit první kontejner. S pomocí rodičů vyhledali v domácnostech a přinesli do školy nefunkční elektrospotřebiče. Koncem prvního týdne byla krabice v kontejneru po okraj plná. Rychle jsme objednali 8 dalších velkých krabic a všechny se nám podařilo naplnit. Koncem května jsme zabalili poslední elektrospotřebiče a začalo vážení. Nejtěžší byly tužkové baterie. Děkujeme všem rodičům, bez kterých by se nám to nepodařilo, a všem dětem, které dokázaly sebrat neskutečných 202, 6 kilogramů elektroodpadu!

Přečtěno: 2010 x

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace