středa, 24 květen 2023 09:37

Ohlédnutí za matematickými soutěžemi

Rád bych se s blížícím se koncem školního roku ohlédnul za letošními matematickými soutěžemi.

Během roku se konaly tři velké soutěže národního a nadnárodního formátu a dvakrát MASO – celorepubliková matematická soutěž týmů. Mám radost, že jsme se všech soutěží zúčastnili. Řešení Matematického klokana se zúčastnilo 322 žáků školy. Velmi pěkný výsledek měl J. Rokos z 5. A. Menší účast byla v Pythagoriádě, kde nejlepšího výsledku ve škole dosáhl Matěj Čvančara z 9. B. Nejmenší účast byla letos v Matematického olympiádě. Z nižších ročníků se nezúčastnil nikdo, mezi deváťáky vyniká Jan Belan z 9. B, který nakonec na okresním kole získal 2. místo. Bohužel, žádný z účastníků okresního kola nepostoupil do krajského, neboť nikdo z účastníků nebyl úspěšným řešitelem. MASO – soutěž týmů se v podzimním termínu nevydařila, v květnu však děti (M. Čvančara, J. Belan, J. Křesálek) zazářily a v České Lípě vyhrály – i když na republikové prvenství to nestačilo.

Byl bych moc rád, kdybychom v příštím roce mimo sportovních úspěchů získali i další mozky na matematické soutěže tak, aby úspěchů bylo co nejvíce.