pondělí, 12 září 2022 11:40

Výjezd 8. A a 9. C pod stany

S třídami 8. A a 9. C jsme chtěli využít posledních teplých letních dní a proto jsme vyrazili na Malou Skálu. Rozhodli jsme se pro nás výjimečně pro variantu spaní v kempu ve stanech.

A aby to bylo dobrodružnější, tak jsme jako dopravní prostředek zvolili vlak. Na nádraží jsme se sešli s krosnami na zádech ve středu ráno a těšili se do kempu. Po příjezdu děti během chvíle jako zkušení trampové postavily stany a šly prozkoumat zázemí kempu. Někteří rovnou využili kuchyňky a uvařili si těstoviny. Jiní dojídali zásoby z domova. Po obědě jsme měli zajištěné rafty a vrhli jsme se na 8 km dlouhý sjezd Jizery. Bohužel neteklo tolik vody, tak jsme v některých úsecích byli spíše ve vodě, než v raftu. Sluníčko nám svítilo a my si to užili i tak. Po příjezdu do kempu v Dolánkách a občerstvení v místním stánku se nám spět nechtělo pěšky, proto jsme využili zapůjčení koloběžek a na Malou Skálu jsme se projeli na nich. Večer se už jen relaxovalo a opékaly buřty. Druhý den byl věnován turistice. Během dopolední a odpolední procházky jsme celkem nachodili skoro 14 km a shlédli krásy Českého ráje (zřícenina Zbirohy, několik vyhlídek, Pantheon nebo zřícenina hradu Frýdštejn). Večer jsme si opět rozdělali oheň a hřáli se u něj. Jelikož jsme se vydali jen na dvě noci, tak v pátek dopoledne se už jen balilo a jelo domů. Všichni jsme se shodli, že bychom si rádi podobnou akci zopakovali na konci školního roku.

.