středa, 29 červen 2022 12:57

Výjezd tříd 7. A a 8. C

Na konci června se třídy 7. A a 8. C vydali do Západních Čech – do obce Plánice, která je nedaleko Klatov.

Hned první den jsem navštívili soutěžní centrum TEP Faktor, kde děti překonávaly překážky a získávaly indicie v týmech ve stylu pevnosti Boayard. Večer jsme dorazili do penzionu Jez & Spi. Výborné jídlo a krásné ubytování s bazénem na terase nás těšily po celý pobyt. V úterý jsme se vydali do Sušice, kde jsme na raftech zdolali několik kilometrů řeky Otavy. I když byla většina z nás vodáčtí začátečníci, všichni jsme se dopravili pod zříceninu hradu Rabí, na kterou jsme vystoupali a čekala nás zde prohlídka. Ve středu jsme absolvovali menší pěší túru, která byla zakončena koupáním v rybníce Hnačov. Odpoledne jsme navštívili Klatovské katakomby a prohlídli si centrum města. Čtvrteční program byl trochu adrenalinový, protože jsme překonávaly lanové překážky ve výšce 3 až 7 metrů. Někteří jedinci předvedli neuvěřitelné výkony. Poslední den jsme po snídani už sbalení vypravili směr Plzeňská ZOO. Tady nás bohužel zradilo počasí, tak jsme si zvířata neužili naplno. Byl to naštěstí jediný den, kdy nám pršelo. Zbytek pobytu bylo slunečno doprovázeno vysokými teplotami, tak jsme každou volnou chvíli využili k hraní her a ke koupání v bazénu. Byla to moc povedená škola v přírodě a těšíme se na příště.