Oznámení
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/2512
neděle, 12 červen 2022 11:49

Volba povolání

Koncem května proběhly na naší škole projektové dny k tématu Volba povolání v rámci projektu Škola pro všechny II. Žáci 6., 7. a 8. tříd byli rozděleni do skupin. Skupiny během dopoledne navštívily několik ze 17 stanovišť, na kterých jim učitelé 2. stupně a asistentka pedagoga prezentovali různá povolání. Žáci tak poznali práci hasiče, zedníka, zahradníka, bubeníka, chemika, pracovníka informačního centra, veterináře, švadleny, pokojské, dětské zdravotní sestry, barmana, maséra, programátora, kosmetičky, zdravotnice, vědce matematika a instalatéra. Na každém stanovišti žáci dostali teoretické informace, co daná profese obnáší – dovednosti, znalosti, jakou potřebují kvalifikaci (učební obor s výučním listem, maturitní obor, vysokoškolské vzdělání), na jaké škole v okolí se dá na tuto profesi připravit. Potom následovala praktická část, v které měli možnost míchat maltu a natahovat štuk, přesazovat rostliny, hasit hasicím přístrojem, vyzkoušet si chemické pokusy s látkami, bubnovat, vytvořit program pro návštěvníky Děčína, přebalit miminko, poskytnout první pomoc, změřit si krevní tlak, resuscitovat zraněného, obvázat zraněného, svařit plastové trubky, namasírovat druhému záda nebo navrhnout správné krmné dávky pro nemocného psa. Prováděli masáž ruky masážním olejíčkem, vyzkoušeli si šití na šicím stroji, namíchali kamarádům nápoje, v časovém limitu stlali postel. Žáci 9. ročníku pomáhali učitelům a asistentce na stanovištích. Poznali tak nejen danou profesi, ale měli možnost vyzkoušet si i metodu vrstevnického učení, která se nám osvědčila už dříve. Jeden tým žáků 9. ročníku dostal za úkol celý den zmapovat a vytvořit fotografickou dokumentaci a prezentaci na webové stránky školy.

Galerie Obrázků

{gallery}2512{/gallery}