foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Oznámení
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/2509
středa, 01 červen 2022 17:30

Čím budu?

Napsal(a)

V rámci projektu Škola pro všechny II proběhly na naší škole velké projektové dny zaměřené na tématiku volby budoucí profese. Do akce se zapojilo všech 10 tříd prvního stupně. Každá třída si prošla a vyzkoušela několik povolání. Společně s hasičem si žáci prohlédli zásahové vozidlo, zkoušeli uhasit pomyslný požár a vyzkoušeli si ohnivzdorný oblek. Seznámili se s prací včelaře, byl jim vysvětlen životní cyklus včel, vyplňovali kvíz, prohlédli si včelařovy pomůcky a vyzkoušeli si ochranný oblek, v němž včelař navštěvuje úly. U kadeřnice získali cenné informace potřebné k péči o své vlasy, která se liší podle pohlaví. Dívky se nechaly slušivě učesat. S myslivcem poznávali lesní zvěř, dozvěděli se o náplni práce myslivce. Zahradnice jim vysvětlila, jak pečovat o rostliny, a žáci přesazovali školní pokojové rostliny ze svých tříd. Zajímavé informace žáci načerpali i od programátora. Vyzkoušel je z jednoduchých algoritmů. Velkou inspirací pro blízké letní prázdniny jim přinesl cestovatel. Žáci dostali zajímavé tipy na výlety, ale také se seznámili s potřebným vybavením pro outdoorovou turistiku. V tělocvičně pod dozorem fyzioterapeutky probíhal nácvik správného držení těla, vyzkoušeli si koordinaci a další dovednosti důležité pro zdravý tělesný rozvoj. Velmi oblíbeným se stal i policista, který žákům připomněl bezpečné chování a nechal je nasednout do policejního auta. Zjištěné informace a vyzkoušené dovednosti si žáci ověřili v pracovních listech.

Přečtěno: 322 x

Galerie Obrázků

{gallery}2509{/gallery}

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace