čtvrtek, 21 duben 2022 09:35

Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí na SŠ

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutíLhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou.

Odvolání by mělo obsahovat:

• Označení správního orgánu, jemuž je určeno

• Jméno, příjmení, datum a místo narození a adresu trvalého bydliště uchazeče

• Název školy, kód a název oboru vzdělání, formu vzdělání

• Důvod nepřijetí uvedený ředitelem školy

• Důvody odvolání

• Jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště zákonného zástupce nezletilého uchazeče, popř. jinou adresu pro doručování

• Datum a podpis nezletilého uchazeče a jeho zákonného zástupce

Mgr. L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně