foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Upozornění
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
pátek, 06 listopad 2009 01:00

Jsme zapojeni do projektu Ekologie dopravy

Napsal(a)

Jako jediná základní škola v Děčíně se naše ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín zapojila do projektu společnosti Auto*Mat (iniciativa pro lepší kvalitu života ve městě).

V červenci 2009 začal tým Auto*Matu pracovat na novém projektu, který je zaměřen na vzdělávání žáků o udržitelné dopravě. V rámci projektu vznikne výukový program, který poskytne školám a výukovým institucím různorodé a diferencované (podle věku a potřeb dětí) nástroje pro předávání znalostí z oblasti ekologické dopravy.

Výukový program je rozdělen do tří částí, kde se žáci postupně seznamují s problematikou ekologické dopravy. Projektová výuka je určena pro žáky prvního a druhého stupně ZŠ a pro studenty SŠ. V rámci projektu se žáci a studenti naučí rozlišovat jednotlivé formy dopravy, budou umět popsat jejich silné a slabé stránky z hlediska uživatelů i prostředí. Dále se interaktivní formou naučí rozumět vlivu jednotlivých druhů dopravy na životní prostředí. V rámci projektu se také naučí relevantní informace vyhledávat a dále s nimi pracovat.

V zimě a na jaře 2009 - 2010 bude probíhat pilotní realizace výukového programu na třech školách v kraji Severozápad, během které žáci a pedagogové námi vytvořený program otestují. Na každé zapojené škole pak projekt vyvrcholí uspořádáním celoškolního Dne bez aut, kdy žáci představí výsledky projektové výuky. Součástí Dne bez aut může výt také organizovaná dojížďka dětí do školy na kole a promítání filmu s dopravně-ekologickou tématikou.

Po pilotní realizaci výukového programu budou na jaře a v létě následovat školení učitelů v Praze a v kraji Severozápad. Projekt vyvrcholí vytvořením interaktivního DVD, které bude obsahovat jednak samotný program, jednak přehledné informace o metodách vzdělávání o ekologické dopravě v jiných zemích a odkazy na užitečné webové stránky k dané problematice. Toto DVD zdarma získá 500 škol po celé republice.

Přečtěno: 1770 x

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace