foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Upozornění
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
středa, 18 únor 2015 01:00

My v chemické laboratoři poprvé

Napsal(a)

V rámci projektu „Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“, jehož je naše škola účastníkem, si dvacet žáků osmých tříd vyzkoušelo chemická praktika.

U laboratorních stolů v bílých pláštích testovali svoji schopnost učit se chemii nejenom teoreticky. Po nezbytném školení bezpečnosti práce v laboratoři následovalo řezání skleněných trubic a jejich zahřívání v plamenu Bunsenova kahanu. Ohýbáním si žáci tvořili libovolné tvary a vyrobili skleněná kapátka. Zapálili kov hořčík, který shořel oslnivým bílým plamenem. Reakcí zinku a kyseliny sírové připravili vodík, následná reakce vodíku a kyslíku byla provázena „štěknutím“. Zahříváním manganistanu draselného vznikl kyslík, důkazem bylo rozhoření žhnoucí třísky. Indikátorová barviva měnila zbarvení v kyselém a zásaditém roztoku do škály barev. Na závěr podpisy neviditelným inkoustem, který se reakcí s další chemickou látkou objevil. Nečekaně rychle uběhly dvě hodiny pilné práce, ověřování teoretických poznatků v praxi a získání nových dovedností. Zaujetí mladých chemiků můžete sledovat ve fotogalerii.

Přečtěno: 1621 x

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace