foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


sobota, 22 červenec 2017 20:27

Sportovní kurz - Itálie - 7. ročníky

Napsal(a)

Vyrazili jsme od školy a bez větších problémů, i když s bolavými zád(k)y, jsme dorazili na místo určení v Itálii – kemp Mare Pineta ve vesnici Lido di Spina nedaleko Ravenny. Zde jsme vystřídali předchozí kurz a vyzvěděli od nich důležité informace o kempu. Po krátké informační schůzce jsme se vydali poprvé na pláž. Voda byla velmi příjemná, lehké vlnky smyly únavu a sluníčko nás nabilo energií.

Pohodový rytmus sportovního kurzu byl tak nastartován. Děti byly z moře nesmírně nadšené, dobře přijímaly všechny nabízené hry a soutěže – fotbal, baseball, brenbal, ringo a zejména přehazovanou. Byla pro nás radost pozorovat děti, jak se během týdne dokázaly zlepšit ve všech dovednostech, které jsou s tímto sportem spojené. Zábavu si děti užily také při plavecké štafetě a orientačně-naučných bězích, kde si mohly rozšířit své znalosti o Itálii.

Celý kurz spolu děti dováděly, chodily na pláž, hrály hry, spořádaly obrovské množství pizzy a zmrzliny (i když dámy kuchařky v polních podmínkách vařily výborně). Každý den přinesl něco nového a zajímavého. Velkým zážitkem pak pro většinu dětí byla návštěva zábavního parku Mirabilandia. Zde se na všech možných horských drahách, kolotočích a desítkách dalších atrakcí děti vyřádily. Pro mnohé to byl vrcholný zážitek celého kurzu.

Poslední dny uplynuly rychle a cesta domů nás vrátila zpět do Česka, ke konci školního roku … Mimo spousty zážitků jsme si domů přivezli několik věcí, které jsou nezaplatitelné. Upevnila se stará přátelství a vznikla nová, poznali jsme, že každý má co nabídnout – pomocnou ruku, porozumění, nadhled, sílu, kreativitu. Poznali jsme se vzájemně v jiných rolích, než v jakých se stýkáme ve škole a to obohatilo všechny – děti i učitele. Věřím, že děti si sportovní kurz užily. A protože byly skvělé, respektovaly dohodnutá pravidla, byly aktivní a nadšeně se účastnily všech soutěží, tak jsme si kurz užili i my – učitelé. A za to všem dětem děkujeme!

Přečtěno: 2330 x

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace