čtvrtek, 12 leden 2017 14:05

Naši florbalisté jsou krajskými šampióny!!!

11. ledna se naši florbaloví reprezentanti z 6. - 8. tříd vydali na krajské kolo. To se odehrálo v krásné hale v Teplicích. Na krajském kole se sešlo 8 nejlepších škol z celého Ústeckého kraje. Ty byly rozděleny do dvou skupin. Do semifinále postupovaly vždy první dva týmy z každé skupiny. Naše škola měla ve skupině zástupce z Podbořan, Teplic a Ústí. V prvním zápase jsme se postavili Podbořanům. Během zápasu jsme byli lepším týmem, ale ne a ne se gólově prosadit. Lekci z efektivity nám nakonec ukázal soupeř, z první střely hned vstřelil vedoucí branku. Na tu jsme do minuty dokázali odpovědět, ale pak zase ne a ne z převahy vytěžit vedoucí branku. Na to zareagoval soupeř a druhou střelou v zápase strhnul vedení na svou stranu, to se nám již do konce zápasu nepovedlo smazat a tak pro nestranného diváka bylo překvapení, že lepší tým prohrál. Ve sportu se však takové věci stávají. Po úvodní porážce to pro nás znamenalo jediné. UKÁZAT CHARAKTER a vyhrát oba zbylé zápasy ve skupině. Jak jsme si řekli, tak jsme také udělali a zbylé dva zápasy vyhráli 1:0 díky odpovědné a týmové práci. Šest bodů nám zajistilo druhé místo, ze kterého jsme šli do semifinále na lídra z druhé skupiny, kterým byl tým Litvínova. Ten svou skupinu ovládnul beze ztráty bodů a měl i velice děsivé skóre. Před semifinále však z kluků už byla cítit velká chuť a sebedůvěra ve svou vlastní sílu. V sílu týmu a důvěru v to, co jsme natrénovali na ranních trénincích a plánu do zápasu. Do zápasu s Litvínovem jsme vstoupili velice aktivně a omezili jejich silnou stránku – výhozy a protiútoky. Z předešlých zápasů jsme si také všimli, že litvínovští hokejisti nejsou obdařeni kázní a disciplínou. Proto jsme jim nastavili zrcadlo odpovědnou hrou dozadu. Zápas proti favoritovi jsme nakonec zvládli 2:1. Ve finále na nás čekal Chomutov. Naši borci však už byli ve florbalovém rauši a finále bylo v naší jasné režii. Finálová výhra 4:0 jen potvrdila, že nám špatný start do turnaje otevřel oči a týmovým výkonem jsme si dokráčeli pro vítězství v celém turnaji.(ve zbylých 4 zápasech 1 inkasovaná branka). Zápas od zápasu jsme se zlepšovali a učili z chyb. Teď hráče čeká 13 denní volno s jedním ranním tréninkem, kdy se k nám doufám připojí chybějící hráči David Čermák a Kryštof Bouša. Kvalifikace o republikové finále nás čeká 24. 1. v Praze. Zde se utkáme s nejlepší školou z celé Prahy a zástupcem Karlovarského kraje.

Sestava: Brankáři: Havriljak, Lacina Hráči: Bräuer, Dej, Martinec, Sochor, Weis, Chovanec, Bošek, Kvíz Trenér: Štěpánek