úterý, 08 listopad 2016 14:22

LOGOPEDICKÁ PREVENCE

Letos do naší přípravné třídy chodí 11 dětí. Už jsme se stačili seznámit a zjistit, co bude potřeba zlepšit a zdokonalit, ještě než půjdeme do 1. třídy. Velké problémy nám dělá správná výslovnost a tak jsem se zaměřila na logopedickou prevenci, kterou provádím každý den po vyučování individuálně. Je nutné se správné výslovnosti věnovat nyní intezivně, protože pokud jde dítě do první třídy a neumí správně vyslovovat, mívá častěji problémy se čtením a následně s psaním. Každý den proto začínáme den s logoped. chvilkou, kdy se snažíme rozdýchat a rozhýbat mluvidla. Správně nahlas vyslovujeme říkanky, zaměřené na určitou hlásku a zpíváme. Děti zpívají velmi rády a proto se mnohdy odstraní stud a aniž by si uvědomovaly, tak hravou formou správně vyslovují. Často se doprovázíme na hud. nástroje a děti si tak rozvíjejí fonematický sluch. Děti se už naučily spoustu nových písniček a tanečků.