• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
pátek, 17 leden 2014 01:00

9.B v Karnedu

Žáci devátých ročníků zanedlouho začnou vyplňovat přihlášky na střední školy. Protože střední školy by neměly být cílem, ale cestou k budoucímu zaměstnání, je nezbytně nutné, aby se žáci seznámili také s praxí některých profesí. Dnes tedy navštívili děčínskou firmu Karned Tools s. r. o., která se zabývá výrobou nástrojů na obrábění dřeva a kovů, dřevozpracujících srojů a specializovaných nástrojů. Nejprve žáci dostali základní informace o historii a současnosti této děčínské firmy, potom se dozvěděli, jaké profese v tomto podniku našly uplatnění. Na závěr diskuse obdrželi žáci informace o podmínkách, za jakých jsou přijímáni potenciální uchazeči o zdejší práci, o učebních oborech, středních a vysokých školách zaměřených na strojírenství, znalostech cizích jazyků, morálně volních vlastnostech apod. Po teorii pak mohli žáci v provozu sledovat technologické postupy výroby jednotlivých nástrojů od materiálu až po hotový výrobek. Rádi bychom poděkovali Ing. Milanu Vrbovi, který nám exkurzi zprostředkoval.