zapis skola

úterý, 21 srpen 2018 13:41

Je libo sladoled? aneb Deváťáci doporučují Biograd na Moru

Přežili jste devět let povinné školní docházky? Chcete si parádně užít s kamarády ze školních lavic poslední dny na základce? Stačí sbalit letní oblečení a vyrazit na jih tak jako my. Zhruba před rokem jsme přesvědčili naše třídní učitelky, že když to s námi vydržely v Krásném Buku, na Klínech, na Blaníku, ve Štědroníně i na Pálavě, že vycestovat do slunné Dalmácie bude perfektní tečkou za naším školním dobrodružstvím. V červnu jsme tedy opustili naši drahou vlast a vydali se za hranice, abychom ochutnali jihoslovanský koktejl zábavy. Noční jízda autobusem, slaná příchuť Jaderského moře, ohromné porce zmrzliny, trocha historie v Zadaru, sportování na písečné pláži i ve vodě, lahodné pochoutky chorvatské kuchyně, výlet na ostrov Pašman, trocha věštění z karet, špetka nočního života v Biogradu na Moru, pár tajných ingrediencí, o kterých by učitelky raději neměly vědět, ale hlavně pohoda a zábava s kamarády, tak to je část ingrediencí pro bláznivou jízdu deváťáků v Chorvatsku. Vřele doporučujeme.