Andrea Patová

pondělí, 13 listopad 2023 17:30

Halloweenská soutěž

Členové školního parlamentu vyhlásili druhý ročník halloweenské soutěže pro celou školu.

Žáci, kteří měli zájem zúčastnit se soutěže, připravovali nejoriginálnější halloweenský moučník či zákusek. Hodnotila se originalita, nápaditost, halloweenský motiv, vzhled a především chuť. Výherní cena byla pro mnohé žáky velmi lákavá. Vítěz obdržel dárkový poukaz do Cinema City Ústí nad Labem pro dvě osoby.

Naši „parlamenťáci“ to neměli vůbec jednoduché. Do soutěže bylo přihlášeno 53 sladkých, dokonce i slaných výrobků. Přesvědčte se sami v galerii fotografií.

Po dlouhém rozmýšlení, porovnávání a ochutnávání obdržel nejvíce hlasů dort, který přinesl Antonín Šišulák z 2.A. Z prvního stupně porazil 47 výrobků. Toníku, gratulujeme, výborná práce! Halloweenský dort byl originální, hrůzostrašný a chuťově naprosto famózní.

Z druhého stupně se do soutěže přihlásilo 5 výrobků. Nakonec až chuť rozhodla, kdo se stane vítězem. Stala se jím Anežka Belanová ze 6.A. Anežko, gratulujeme, krásná precizní práce a kulinářský zážitek.

Všem ostatním děkujeme za účast. Všichni jste se snažili, byl to skutečně pěkný pohled v naší cvičné kuchyňce plné nádherných halloweenských moučníků a zákusků. Žáci celé školy si na soutěžních výrobcích náramně pochutnali. Budeme se těšit na další společnou školní akci.

Ostatní fotografie halloweenských výrobků jsou k vidění v příloze. Článek je nutné otevřít a soubor stáhnout.

pátek, 30 červen 2023 08:57

Barevný týden

Pojďme se vrátit do posledního květnového týdne. V naší škole to hýřilo barvami a veselím, školní parlament totiž vyhlásil Barevný týden.

Žáci, učitelé a další zaměstnanci školy prohledali své šatníky a každý den vyladili své oblečení do předem daných barev. Nebylo to tak jednoduché, jak by se mohlo na první dojem zdát, členové školního parlamentu zadání barvy pro následující den vždy totiž pečlivě zašifrovali.

Třídy 1. stupně obdržely nápovědu z rukou našich šikovných „parlamenťáku“ v podobě rébusu, puzzle, zjišťování podle hmatu, křížovky a poslechu písničky. Děti zapojily své smysly, logické myšlení i fantazii. Každý den si náramně užily a nemohly se dočkat další nápovědy.

Žáci z 2. stupně museli objevit nápovědu v podobě QR kódu. Pomocí aplikace v chytrém mobilním telefonu na ně vyskočila jednou zeměpisná souřadnice, jindy Morseův kód, RGB kód, rébus založený na skládání slov, dokonce i latina. „Parlamenťáci“ svými nápady nadchli své spolužáky a ukázali jim, jak lze v praxi využít znalosti ze zeměpisu, přírodopisu, českého jazyka, cizího jazyka a informatiky. Ve škole bylo rušno a veselo.

Nešlo však jen o zábavu, ale i o soutěž, a protože výherní cena byla velmi lákavá, všichni žáci bojovali s plným nasazením. Soutěžilo se o voucher do Jump arény v Ústí nad Labem. Členové školního parlamentu Jan Jakeš a Jan Barcal prováděli v průběhu každého dne sčítání žáků, kteří se do soutěže zapojili a oblékli se do dané barvy. Po sečtení bodů a převedení na procenta na konci týdne jsme měli vítěze.

1. místo – třída 8.B (100%)
  2. místo – třída 2.A (99,30%)
  3. místo – třída 3.A (99,10%)

Hlavním cílem tohoto týdne bylo zpestření pobytu ve škole a stmelení třídních kolektivů. Podařilo se nám však ještě něco navíc.

Ve středu byla na výsluní oranžová barva. A to vedlo některé žáky, učitele a asistentky k obléknutí výstražné reflexní vesty. Jan Jakeš přišel s nápadem, že bychom mohli propojit náš oranžový den s celostátní kampaní Vidíme se?, kterou pořádá BESIP. Ve všech třídách 2. stupně byly zveřejněny informace o této kampani a oddělení BESIP bylo s naší akcí též seznámeno.

V pátek byla celá škola laděna pro změnu do zelené barvy. Ano, zapojili se i naše paní kuchařky, pan školník i některé paní uklízečky. Je to nejoblíbenější barva našeho pana ředitele Mgr. Broučka, a tak došlo k propojení našeho zeleného dne s českým fotbalovým klubem Bohemians Praha 1905. Na společné fotografii nechyběl ani klokan, maskot tohoto klubu.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům dodatečně gratulujeme!

středa, 07 prosinec 2022 08:26

Halloweenské soutěže

Členové školního parlamentu vyhlásili dvě halloweenské soutěže pro druhý stupeň.

V první soutěži šlo o nejoriginálnější fotografii s učitelem/učitelkou nebo jiným zaměstnancem školy. Členové parlamentu hodnotili originalitu a nápaditost fotografie, halloweenský motiv a zapojení učitele/učitelky. Výherní cena byla pro mnohé žáky velmi lákavá. Vítěz obdržel dárkový poukaz do Cinema City Ústí nad Labem pro dvě osoby. Do první halloweenské soutěže bylo přihlášeno šest zajímavých a nápaditých fotografií. Přesvědčte se sami.

Členové parlamentu vybrali fotografii s Verčou a Danem z 8. C, kde hlavní roli hrál pan učitel Mgr. Řezníček. Snímek pořídila Magda z 8.C. Výhercům velmi gratulujeme!

V druhé soutěži žáci připravovali nejoriginálnější halloweenský moučník či zákusek. Hodnotila se originalita, nápaditost, halloweenský motiv, vzhled a především chuť. I zde byla výherní cena pro mnohé zajímavá. Vítěz obdržel dárkový poukaz do McDonald´s Děčín v hodnotě 500 Kč. V druhé halloweenské soutěži porotci volili z devíti nádherných i chutných výrobků. Co na ně říkáte vy?

Členové parlamentu to neměli vůbec jednoduché. Nakonec plný počet hlasů získala Zuzka z 8. A. Zuzko, gratulujeme, výborná práce! Halloweenský dort byl ve všech směrech precizně proveden a chuťově naprosto famózní.

středa, 07 prosinec 2022 08:19

pondělí, 05 prosinec 2022 16:35