foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


ZŠ DR. MIROSLAVA TYRŠE - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
Kroupa Martin

Kroupa Martin

neděle, 19 květen 2024 18:56

Atletický čtyřboj

V úterý 14. 5. se naši žáci zúčastnili atletického čtyřboje, který se konal ve Varnsdorfu. Na žáky čekal běh na 60 m, skok do výšky nebo dálky, hod míčkem nebo vrh koulí a závěrečný vytrvalostní běh. Všichni žáci dosáhli výborných výsledků. V kategorii mladších dívek naše družstvo zvítězilo a obdrželo zlaté medaile. V kategorii starších dívek jsme brali bronz a starší kluci získali stříbrné medaile. Absolutními vítězi ve svých kategoriích byli Jan Sobíšek, Eliška Vlčková a Franceska Adamsonová.

úterý, 12 březen 2024 14:12

Lyžařský kurz Harrachov

V posledním únorovém týdnu se žáci devátých ročníků zúčastnili lyžařského kurzu, který se konal v Harrachově. I přes teplé počasí jsme si užili celý týden lyžování. Večery jsme trávili při zábavných společenských hrách a soutěžích. V odpočinkový den jsme vyrazili na výlet k Mumlavskému vodopádu. Začátečníci po týdnu na lyžích již bez problémů sjeli červenou sjezdovku a všichni účastníci si kurz užili.

pátek, 10 listopad 2023 11:54

Basketbal žáků 6. a 7. tříd

V pondělí 6. 11. se chlapci z šestých a sedmých tříd zúčastnili turnaje v basketbalu. Ve skupině náš tým obsadil druhé místo a postoupil do semifinále. Nakonec jsme po vyrovnaných výsledcích obsadili celkově čtvrté místo. Děkujeme za reprezentaci školy.

úterý, 17 říjen 2023 14:16

Malá kopaná 2023

Ve čtvrtek 12. 10. se naši žáci zúčastnili turnaje v malé kopané. V konkurenci dalších 7 základních škol, si naši žáci vedli velmi dobře. Za celý turnaj obdrželi pouze dva góly a po zásluze si odnesli zlaté medaile. Děkujeme za reprezentaci.

pondělí, 02 říjen 2023 09:28

Přespolní běh 2023

V pondělí 25. 9. pořádala naše škola tradiční závod v přespolním běhu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 škol z okresu Děčín. Na trati na Mariánské Louce se závodilo ve 4 kategoriích. Nejlepšího výsledku z našich žáků dosáhlo družstvo straších žákyň, které svou kategorii vyhrálo a postoupilo do krajského finále.

úterý, 26 září 2023 11:23

Sokol Raptor 2023

V pátek 15. 9. se naše škola zúčastnila tradičního závodu Sokol Raptor. Na závodníky čekala 3 km dlouhá běžecká trať se spoustou překážek a úkolů. Všichni žáci si s náročnou trasou poradili velmi dobře. Všem děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

čtvrtek, 31 srpen 2023 10:54

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLNÍHO KLUBU

① PROVOZ ŠKOLNÍHO KLUBU

PO - PÁ       6:30 - 7:40, 11:40 - 16:20

Ranní příchod do školního klubu je možný pouze do 7:20!

Děti vchází do školního klubu bočním vchodem ze dvora – naše dopravní hřiště!

PLATBA

Částka za pobyt ve školním klubu a v zájmových kroužcích je ve školním roce 2023/2024 350 Kč    za celý školní rok.

Platba je automaticky po přihlášení do školního klubu odečtena z elektronické peněženky.

Děti nedoprovázíme na oběd.

Pokud nedorazí do školního klubu, nezodpovídáme za ně!

ODCHODY ZE ŠKOLNÍHO KLUBU

 1. a)Vyzvednutí rodičem – dítě může opustit školní klub kdykoliv po zazvonění rodiče na zvonek školního klubu.
 2. b)Samostatný odchoddítě může samostatně opustit školní klub v čase, který je uveden na zadní straně přihlášky. Pokud zde není uveden čas, odchází samostatně ze školního klubu dle jeho potřeby a zájmu (viz Vnitřní řád školního klubu ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín).

POZOR! Při samostatných odchodech dětí je třeba dodržovat půlhodinové odchodové intervaly (tzn. 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:20).

 • Rodiče, kteří si vyzvedávají své dítě, čekají vždy před školou! Jejich pohyb po škole bez předchozí domluvy je z bezpečnostních důvodů ZAKÁZÁN!
 • Pokud dítě po vyučování opustí prostor školy, není možné se do školního klubu vracet bez předchozí domluvy rodiče s paní  vychovatelkou.

④ PROSBA

Prosíme rodiče o poskytnutí věcné podpory. Nejvíce oceníme papírové kapesníky, šťávu, různé odměny a papíry na kreslení.

 

Děkujeme.

                                                                                         Lenka Lajblová – vedoucí školního klubu

                                                                                                      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kemp nám poskytl kvalitní zázemí pro sportování: hřiště na basket, beach volejbal, fotbal, krásné bazény, širokou pláž. Na pláži jsme absolvovali řadu turnajů (fotbal, baseball, vybíjená, přehazovaná, ringo, brenbal, volejbal), v bazénech pak probíhaly plavecké závody. K tomu všemu nám po celý pobyt svítilo sluníčko a hřálo nás teplé moře. Absolvovali jsme výlety do Benátek a do Mirabilandie. Celým kurzem vládla dobrá nálada, užili jsme si plno legrace a pohody. Každý večer jsme si také dopřávali výbornou italskou zmrzlinu a pizzu. Přivezli jsme si spoustu zážitků a těšíme se příští rok na další pokračování. ARRIVEDERCI ITALIA!

úterý, 04 červenec 2023 11:51

Školní rok u druháčků

Školní rok se nachýlil ke konci a druháčci vzpomínají na všechny akce, kterých se v průběhu roku zúčastnili.O prvním  zářijovém víkendu se i s rodinami zapojili do orientačního běhu v Bynovci. Na Halloween přespávali ve škole, prošli si strašidelnou stezku a v noci se vypravili na zámek, kde s baterkami prozkoumávali sklepení.
Během roku žáci několikrát navštívili knihovnu, kde se jim věnovaly paní knihovnice v rámci dílny čtení, a výtvarnou dílnu, kde ze zbytkových a odpadových materiálů vytvářeli krásné a neobvyklé dekorace. Také se zúčastnili kurzu plavání, ledního bruslení a v lednu jeli na lyžařský kurz do Krkonoš.

Druháčci si užili i kulturní akce - divadelní představení ve škole, v Mostě a v Praze. Navštívili Národní zemědělské muzeum v hlavním městě a skanzen v Zubrnicích. Nechyběla ani procházka do děčínské zoo, kde děti soutěžily mezi sebou ve vědomostních a pohybových disciplínách. Povedený školní rok zakončili školou v přírodě v Pecce, kde si děti užívaly trampolínu, bazén a volný prostor ke hraní míčových her.
Všichni žáci budoucí 3. A a 3. B se už těší, jaké zážitky je čekají v novém školním roce. Na viděnou v září!

úterý, 04 červenec 2023 11:46

8.B na Malé Skále

V posledním týdnu navštívila třída 8.B Malou Skálu. Po stavbě stanů v Kempu Ostrov, jsme vyrazili na plavbu na raftech a kánoích do Dolánek. Zpět do kempu jsme se vraceli na koloběžkách. Druhý den jsme navštívili zříceninu hradu Frýdštejn a Pantheon na Malé Skále. Výlet a závěr školního roku se vydařil.

V úterý 27. června jsme se rozloučili s rodiči žáků přípravné třídy.

Připravili jsme si pro ně pirátské vystoupení v režii paní asistentky Zdeňky Lipčákové.

Nacvičovali jsme velmi intenzivně. Někdy to bylo náročné, ale ten pocit, že jsme to nakonec dali, byl nádherný. Krásnou odměnou nám byl potlesk a pochvala od rodičů. Moc jsme si to užili.

Přejeme klukům úspěch v 1. třídě. Bude se nám po nich stýskat.

Jana Chmelová, Zdeňka Lipčáková

středa, 28 červen 2023 16:19

8.B v Jump Aréně

Vítězem školní soutěže Barevný týden se stala 8. B. A odměnou jí byl výlet do Jump Arény. Hodinu volného skákání na trampolínách a překážkách, si všichni žáci moc užili.

úterý, 16 květen 2023 15:43

Okresní finále Mc Donalds cup 2023

V minulém týdnu proběhla okresní finále obou kategorií Mc Donald cupu ve fotbale. Naše týmy se do okresního finále probojovali v obou kategoriích. V kategorii mladších žáků, tedy žáků třetích tříd, obsadilo naše družstvo čtvrté místo. Ve starší kategorii, tedy u žáků čtvrtých a pátých tříd, jsme dosáhli na medaile a obsadili třetí místo.

pátek, 28 duben 2023 09:05

Překážkový běh EOA

V pátek 21. 4. proběhl překážkový běh, který organizovala Evropská obchodní akademie v Děčíně. Závodníci měli za úkol, co nejrychleji překonat trať, na které na ně čekalo několik překážek. V klategorii 7. tříd vyhrála Natálka Kolibová. V kategorii 8. tříd byl třetí Filip Kučera. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy. 

pátek, 28 duben 2023 08:58

Přípravka v přípravce

Ve středu 26. dubna nás navštívily děti přípravné třídy ze ZŠ Vojanova. Na uvítanou jsme jim zazpívali písničky Vzal si mrak… a Já husárek malý. Pak jsme se rozdělili do dvojic. Každý náš žák si vybral žáčka z Vojanovky a pustili jsme se do řešení úkolů se stavebnicemi Logico Primo a Miniluck.

Po svačině jsme jim ukázali naši hernu, kde jsme si zacvičili při dětských písničkách. Nakonec jsme se ještě proběhli na hřišti. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

J. Chmelová

pátek, 21 duben 2023 13:52

Okresní finále ve volejbale

Ve středu 19. 4. se naši žáci zúčastnili okresní finále ve volejbale. Tým dívek měl velkou konkurenci dalších týmů a ze své skupiny do dalších bojů nepostoupil. Mezi chlapci byla konkurence výrazně menší. Náš tým chlapců obsadil nakonec třetí místo. Děkujeme za reprezentaci školy.

pátek, 21 duben 2023 13:50

O Balynce, dobrém štěněti

Ve čtvrtek 20. dubna jsme zhlédli divadelní představení O Balynce, dobrém štěněti.

Spolu s Balynkou a kocourem Robertem jsme si připomněli, jak a proč máme třídit odpady. Do představení se zapojily i děti a třídily odpadky do správných popelnic. Tímto představením jsme se připojili k akcím pořádaných ke Dni Země.

Jana Chmelová

pátek, 21 duben 2023 07:46

8. B na paintballu

Třída 8. B si v pondělí 17. 4. vyzkoušela paintaball. Pod vedením zkušeného instruktora obsadili žáci na dvě hodiny paintballovou arénu. Všichni si zážitek moc užili.

čtvrtek, 24 listopad 2022 13:59

Okresní finále stolního tenisu 2022

V úterý 22. 11. se naši žáci zúčastnili okresního finále ve stolním tenise. Naše škola měla své zástupce ve všech čtyřech kategoriích. Nejlépe nakonec dopadla družstva mladších dívek a starších chlapců. Tyto týmy získaly stříbrné medaile. Zbylá dvě družstva obsadila čtvrtá místa. Děkujeme za reprezentaci školy.

čtvrtek, 03 listopad 2022 14:01

Halloweenské dopoledne v přípravné třídě

V pondělí 31. října jsme oslavili svátek Halloween. Kluci přišli v maskách, maminky upekly dobroty a párty mohla vypuknout. Plnili jsme různé úkoly, například jsme hledali rozdíly mezi dvěma strašidelnými obrázky, soutěžili jsme o nerychlejšího „bažiňáka“, zatancovali jsme si na strašidelné písničky. Vydlabali jsme si dýni a pak jsme šli na malou stezku odvahy na půdu naší školy. Nakonec jsme zhlédli několik kouzel, které si pro nás připravila paní učitelka. Moc jsme si to užili.

Jana Chmelová, Zdena Lipčáková

úterý, 11 říjen 2022 09:24

Okresní finále přespolního běhu

Na začátku října pořádala naše škola okresní finále v přespolním běhu. V konkurenci dalších 6 škol, dosáhli naši žáci výborných úspěchů. Družstva mladších chlapců i mladších dívek své kategorie vyhráli a postoupili do krajského finále. Obě družstva starších žáků a žákyň se umístila na stříbrných pozicích. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v krajském finále. 

čtvrtek, 22 září 2022 08:01

Sokol Raptor 2022

Dne 16. 9. se naši žáci zúčastnili překážkového závodu Sokol Raptor. Na trati dlouhé 2,7 kilometru na ně čekalo 14 překážek. Všichni naši žáci si s tratí poradili velmi dobře a vzorně reprezentovali naší školu. Individuálního úspěchu dosáhli chlapci. Vojta Forró byl ve své kategorii druhý a Antonín Kugler třetí. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

úterý, 30 srpen 2022 08:16

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLNÍHO KLUBU

① PROVOZ ŠKOLNÍHO KLUBU

PO - PÁ       6:30 - 7:40, 11:40 – 16:20

Ranní příchod do školního klubu je možný pouze do 7:20!

Děti vchází do školního klubu bočním vchodem ze dvora – naše dopravní hřiště!

PLATBA

Částka za pobyt ve školním klubu a v zájmových kroužcích je ve školním roce 2022/2023 300 Kč    za celý školní rok.

Platba je automaticky po přihlášení do školního klubu odečtena z elektronické peněženky.

Děti nedoprovázíme na oběd.

Pokud nedorazí do školního klubu, nezodpovídáme za ně!

ODCHODY ZE ŠKOLNÍHO KLUBU

 1. a)Vyzvednutí rodičem – dítě může opustit školní klub kdykoliv po zazvonění rodiče na zvonek školního klubu.
 2. b)Samostatný odchoddítě může samostatně opustit školní klub v čase, který je uveden na zadní straně přihlášky. Pokud zde není uveden čas, odchází samostatně ze školního klubu dle jeho potřeby a zájmu (viz Vnitřní řád školního klubu ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín).

POZOR! Při samostatných odchodech dětí je třeba dodržovat půlhodinové odchodové intervaly (tzn. 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:20).

 • Rodiče, kteří si vyzvedávají své dítě, čekají vždy před školou! Jejich pohyb po škole bez předchozí domluvy je z bezpečnostních důvodů ZAKÁZÁN!
 • Pokud dítě po vyučování opustí prostor školy, není možné se do školního klubu vracet bez předchozí domluvy rodiče s paní  vychovatelkou.

④ PROSBA

Prosíme rodiče o poskytnutí věcné podpory. Nejvíce oceníme papírové kapesníky, šťávu, různé odměny a papíry na kreslení (mohou být z jedné strany potištěné).

 

Děkujeme.

                                                                                         Lenka Lajblová – vedoucí školního klubu

                                                                                                      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

středa, 22 červen 2022 11:22

Škola v přírodě v Heřmanicích

Hned ve druhém týdnu června vyjely druhé třídy do školy v přírodě. Areál v Heřmanicích byl k tomu jako stvořený. Skvělé ubytování, strava, hřiště, bazén, bowling. Všude kolem nás milí lidé. Stihli jsme i výlet na Malevil, prošli jsme zoo, zahráli si na prolézačkách, zhoupli se na houpačkách a postavili hned několik staveb z písku. I to počasí nám přálo. Zkrátka celé se to moc povedlo!

pátek, 17 červen 2022 09:15

Archimediáda 2022

V květnu proběhlo okresní finále olympiády ve fyzice v kategorii sedmých tříd. Naší školu úspěšně reprezentovali žákyně Anežka Žáčková a Míša Kubelková, které obsadily třetí a čtvrté místo. Gratulujeme ke krásnému výsledku.

úterý, 14 červen 2022 16:34

Dětský den ve 2. B

Děti oslavily svůj svátek letos netradičně. Na Smetanově nábřeží pro ně byla připravena prohlídka tažné lodě Beskydy, hrály si s uzly a lany. Poté jsme se všichni přesunuli na parník Bohemia, který s námi uskutečnil hodinovou jízdu po Labi. Slunce svítilo, vlny šplouchaly, pohoda.

Druhý den jsme si společně upekli palačinky s marmeládou, všichni byli moc šikovní. Den jsme oslavili ještě malým nanukem, prostě krása. Více takových pohodových dnů.

úterý, 24 květen 2022 09:35

Harry Potter

V úterý 17. května jsme s přípravnou třídou navštívili výstavu Harry Potter v Oblastním muzeu v Děčíně. Hned na začátku se nás ujal Hagrid, pan Sypěna, který nás výstavou provedl. Abychom se dostali expresem do Bradavic, museli jsme vyjmenovat několik postav z filmů o Harry Potterovi.

Pak nás Moudrý klobouk rozdělil do čtyř kolejí: Zmijozel, Nebelvír, Havraspár a Mrzimor. Po splnění dalších úkolů jsme si zahráli famfrpál.

Dopoledne strávené v Bradavicích se nám moc líbilo.

čtvrtek, 12 květen 2022 14:23

Okresní finále McDonald’s cupu 2022

Výběr žáků ze čtvrtých a pátých tříd si v okrskovém kole turnaje zajistili možnost startu na okresním finále. To se konalo 5. května v Markvarticích. Naši žáci se prezentovali výbornou hrou  během celého turnaje. Po zásluze obsadili druhé místo a odvezli si stříbrné medaile.

Sestava:

Mališ Ondřej, Podzimek David, Syrůček Vojtěch, Vlčko Marek, Seidl Viktor, Vohradník Ondřej, Štrobl Matěj, Svoboda Jan, Šklíbová Nela, Kuchař Jiří, Harych Jakub.

neděle, 08 květen 2022 13:24

Návštěva knihovny

V pátek, koncem dubna, se žáci 2. B konečně dostali na návštěvu Městské knihovny Děčín. Prohlédli si všechny prostory dětského oddělení, seznámili se s tvorbou vybraných spisovatelů, osahali si knihy.

Průvodcem jim byla jedna z paní knihovnic, která je zasvětila i do možnosti výpůjček.

Dětem se akce moc líbila a mnohé z nich se jistě do knihovny vrátí.

V pátek 29. dubna jsme se oblékli za čarodějnice a černokněžníky. Společně jsme si zatancovali na písničky o strašidlech, pak jsme plnili čarodějné úkoly. Také jsme vyráběli barevnou sopku. Nechyběly ani výborné dobroty od našich maminek. Moc děkujeme. Dopoledne se nám vydařilo.

pátek, 11 březen 2022 08:50

Drumbeny

Ve čtvrtek 3. března se přípravná třída zúčastnila úžasného workshopu pana Zdeňka Rollera – bubnování na drumbeny. Moc jsme si užili nejen bubnování afrických rytmů ale i variaci na píseň Jede, jede mašinka s rytmickým doprovodem.

8. března jsme zhlédli představení Velká pošťácká pohádka K. Čapka v Městském divadle Děčín v podání Libuščina divadla, které patří ke klasikám divadel věnujícím se dětem. Představení se nám moc líbilo.

pondělí, 28 únor 2022 09:25

MASOPUST

Dopolednem plným  soutěžení, hodování a tancování se druháci naučili, co je Masopust, jak se slavil dříve a co pro nás znamená dnes.

pondělí, 28 únor 2022 09:24

SPORTOVCI Z 2.A

Během zimních měsíců vyzkoušeli druháčci bruslení a plavání. Oboje bylo náročné, ale zvládli všechno. Statečně si odnosili i těžké batohy s veškerým vybavením na bruslení a nepotřebovali pomoc rodičů.

pátek, 14 leden 2022 09:41

PROSINCOVÉ SLAVENÍ

Po krásném začátku adventu v Zubrnicích jsme společně ve třídě přivítali Mikuláše, čerty a anděly, vánočně jsme si zasoutěžili a nedočkavě otevřeli dárky od Ježíška a v lednu jsme celé období ukončili svátkem Tří králů.

úterý, 04 leden 2022 09:45

Vánoce u druháků

Tak se děti konečně dočkaly. Do 2.B přiletěl ve středu se svojí nadílkou Ježíšek.

Dárek byl krásný, jak je vidět na fotografiích.

Ochutnali jsme všechno cukroví, zazpívali si koledy a už jen vydržet to čekání do pátku….

pátek, 17 prosinec 2021 09:11

Exkurze do IQlandie

Dne 16. 12. se žáci 7. A a 7. B zúčastnili exkurze do IQlandie v Liberci. Žáci si v centru prošli všechny expozice a hravou formou se seznámili s vědou a technikou.

pondělí, 13 prosinec 2021 10:16

Druháci na bruslích

Tak se nám listopad překulil v prosinec a pro žáky 2. B tak skončily lekce bruslení. Byli skvělí nejen trenéři, ale i všichni, kdo se na brusle postavili. Děti byly nadšené výukou, velmi se snažily a zdokonalily. Rodičům se jistě jejich děti na ledě také moc líbily. Dík patří všem, kteří nám pomohli tuto akci uskutečnit.

Abychom nelenošili, nazdobili jsme hned na začátku prosince perníčky i vánoční stromek. Tím jsme se naladili na blížící se Vánoce. V pátek se objevil Mikuláš s doprovodem, trochu zatrnulo i těm největším hrdinům. Děti mu zazpívaly, zarecitovaly a byly za to odměněny.

Teď už jen dopis Ježíškovi a může to vše vypuknout…

J.N.

úterý, 07 prosinec 2021 09:27

Mikuláš v přípravné třídě

V pátek 3. prosince k nám přišli dva Mikulášové v doprovodu andělů a čertů. Každý předškoláček musel říci Mikulášům básničku nebo zazpívat písničku. Jako odměnu dostal každý mikulášský pytlík se sladkostmi, ale nechyběly ani kousky uhlí. Nakonec jsme se společně vyfotili a někteří odvážlivci si sáhli na čerty a nechali si od nich pomazat obličej uhlím.

Děkujeme našim deváťákům, kteří si pro nás připravili krásné masky, a připomněli nám lidové tradice pochůzky čerta a Mikuláše.

Jana Chmelová

středa, 01 prosinec 2021 09:15

2. A v Zubrnicích

Advent v naší třídě jsme letos zahájili návštěvou skanzenu v Zubrnicích.
Na děti čekala spousta zajímavých informací, vánoční vyrábění a pečení.
Za okny poletoval sníh a na všechny tak dýchla vánoční atmosféra.

středa, 01 prosinec 2021 09:11

Jsem laskavec

Už 5 tříd naší školy se letos zapojilo do projektu " Jsem laskavec".
Děti namalovaly kamínky se vzkazy a roznesly je po městě. Třeba někomu
takový kamínek udělá radost. O tom, že stačí opravdu jen úsměv nebo
slušné pozdravení si děti povídaly se svými třídními učitelkami. Sedmáci
pak udělali ještě laskavost navíc - pomohli mladším spolužákům vzkazy na
kamínky napsat. Můžeme si jen přát, aby laskavost provázela většinu
všedních dní a abychom nikdo, malí ani velcí, na ni nezapomínali!

pátek, 19 listopad 2021 09:19

7. B pomáhá v ZOO

Dne 18. 11. třída 7. B pomáhala s úklidem spadaného listí v ZOO Děčín. Za necelé dvě hodiny práce jsme vyčistili výběh tapíra a domů odcházeli s pocitem dobře odvedené práce. Odměnou nám byli volné vstupenky do ZOO.

pondělí, 01 listopad 2021 09:35

Halloween v přípravné třídě

V úterý 26. října jsme si v přípravné třídě udělali zábavné dopoledne. Děti přišly v krásných maskách, maminky nám upekly výborné dobroty, nechyběl ani domácí mošt. Společně jsme si zatancovali na strašidelné písničky, soutěžili jsme v házení dýní (hadráků) na cíl a plnili další disciplíny. Dopoledne se nám vydařilo.

středa, 13 říjen 2021 13:23

Výlet školního klubu do Krásné Lípy

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 navštívila část dětí z 5.A a 5.B se školním klubem Krásnou Lípu. V interaktivní expozici Domu Českého Švýcarska se děti prostřednictvím tematických listů vydávaly po stopách přírodovědců, umělců, archeologů i turistů a objevovaly krajinu Českého Švýcarska. Jejich samostatná práce byla doplněna výkladem lektora a zhlédnutím poutavého filmu o Českém Švýcarsku.

Výlet selíbil a těšíme se na další výpravu J

Lenka Lajblová

středa, 22 září 2021 12:59

Sokol Raptor 2021

Dne 17. 9. 2021 se konal závod Sokol Raptor, kterého se účastnili i žáci naší školy. Závod dlouhý 3,5 km startoval na nábřeží pod Tyršovým mostem a na jeho trase čekalo na závodníky kolem 20 překážek. V celkovém součtu obsadila naše škola krásné třetí místo a obhájila tak svou loňskou pozici. I v jednotlivých kategoriích dosáhli naši žáci hezkých úspěchů. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

pondělí, 20 září 2021 10:31

Čokoládovna

V pondělí 13. září vyrazili žáci 2. B do Šestajovic. Cílem byla místní čokoládovna. Děti se seznámily s výrobou čokolády, zkusily si vyrobit vlastní tabulku, užily si místní malé zoo. Exkurzi korunoval místní obchůdek a jeho nabídka. Výlet se opravdu podařil.

neděle, 19 září 2021 18:33

Čokoládovna Šestajovice

Na dlouho připravovaný a stále odkládaný výlet se konečně vypravili
druháci- a hned až za Prahu do Šestajovic, do malé rodinné čokoládovny.
Dozvěděli se jak a z čeho se čokoláda vyrábí a sami si zkusili tuto
dobrotu vyrobit.

pátek, 10 září 2021 10:43

Letní kurz 7. A

Ve dnech 16.-20. 8. 2021 jsme se po dlouhé době setkali tváří tvář a užili si týden plný znalostí a zážitků. V průběhu celého týdne nás provázela různá botanická terénní cvičení, kde jsme si opakovali jména stromů a bylin a seznámili se s účinky různých léčivek. Na odreagování jsme hráli míčové hry, při kterých se někteří výkonnostně překonali a překvapili nejen sebe. V úterý jsme zavítali do ústecké zoologické zahrady, kde pro nás byla připravena komentovaná prohlídka. Byli jsme zasvěceni do tajů živočišné říše aneb co se jen tak nedočteme. Ve středu jsme se vrhli na základy zlomků a přenesli je i do praxe. Odpoledne jsme si zpříjemnili turnajem v bowlingu. Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu v Labských pískovcích, kde jsme si řekli něco málo o geologickém vývoji. Trasa vedla přes Sněžník, kde někteří museli překonat svůj strach z výšek, do Tiských skal – lepší než hřiště… Poslední den jsme zakončili několika anglickými scénkami, kde hlavní roli hráli právě děti, přednáškou ze zdravovědy, kterou si vyzkoušely i na sobě. Odpoledne jsme navštívili děčínskou Nerv arénu.

Skvěle strávený čas, takže, doufejme, za rok zase!

úterý, 31 srpen 2021 10:22

Informace k provozu školního klubu

① PROVOZ ŠKOLNÍHO KLUBU

PO, ST, PÁ          6:30 - 7:40, 11:40 – 16:20

ÚT, ČT                  6:30 - 7:40, 12:35 – 16:20

Ranní příchod do školního klubu je možný pouze do 7:20!

Děti vchází do školního klubu bočním vchodem ze dvora – nyní nové dopravní hřiště!

Po skončení provozní doby školního klubu (16:20) škola nad dětmi již dozor nevykonává!

PLATBA

Částka za pobyt ve školním klubu a v zájmových kroužcích je ve školním roce 2021/2022 200 Kč    za celý školní rok.

Platba je automaticky po přihlášení do školního klubu odečtena z elektronické peněženky.

ODCHODY ZE ŠKOLNÍHO KLUBU

 1. a)Vyzvednutí rodičem – dítě může opustit školní klub kdykoliv po zazvonění rodiče na zvonek školního klubu.
 2. b)Samostatný odchoddítě může samostatně opustit školní klub v čase, který je uveden na zadní straně přihlášky. Pokud zde není uveden čas, odchází samostatně ze školního klubu dle jeho potřeby a zájmu (viz Vnitřní rád školního klubu ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín).

POZOR! Při samostatných odchodech dětí je třeba dodržovat půlhodinové odchodové intervaly (tzn. 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:20).

Samostatné odchody mimo tuto vyhrazenou dobu NEJSOU vedením školy z bezpečnostních důvodů povoleny!

 • Rodiče, kteří si vyzvedávají své dítě, čekají vždy před školou! Jejich pohyb po škole bez předchozí domluvy je z bezpečnostních důvodů ZAKÁZÁN!
 • Pokud dítě po vyučování opustí prostor školy, není možné se do školního klubu vracet bez předchozí domluvy rodiče s vychovatelkou!

④ PROSBA

Prosíme rodiče o poskytnutí věcné podpory. Nejvíce oceníme papírové kapesníky, šťávu, různé odměny a papíry na kreslení (mohou být z jedné strany potištěné).

Děkujeme!

pondělí, 30 srpen 2021 10:42

Letní kemp 4. A a 6. B

Ke konci letních prázdnin se někteří žáci našich tříd zúčastnili letního kempu. V průběhu jsme navštívili plno zajímavých míst a památek, podívali jsme se do ústeckého muzea, prošli jsme si i kousek NP České Švýcarsko. Nechyběly ani hry, kterými jsme si krátili naše cesty a samozřejmě i zábava, ať už na bowlingu či v hernách.

Kemp jsme si všichni užili, počasí nám přálo a my si díky tomu zpestřili zbytek léta. J

V týdnu 16-20.srpna se uskutečnil jeden z letních kempů při naší ZŠ. Ten pod vedením Tomáše Štěpánka a Kláry Prajsové se nesl ve zmanení zeměpisného poznávání Děčína a sportování. Během pěti dnů se děti naučili o historii i současnosti Děčína a také si pořádně zadováděli a zasportovali. Sportování patřilo část dopoledne, kde jsme soutěžili v netradičních a hlavně teambuldingových hrách. Odpoledne patřilo výletům např do Nerf arény, Jump Parku, S -centra, bazénu nebo ZOO. Týden tak s nabitým programem uběhl jako voda.

ZačátekPředchozí123DalšíKonec
Strana 1 z 3

Archiv starších článků

Seznam starších článků z archivu

Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

VNITŘNÍ OZNAMOVACÍ SYSTÉM

OBJEKT MONITOROVÁN

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace