sobota, 18 srpen 2018 21:22

Organizace školního roku 2018 - 2019

čtvrtek, 05 červenec 2018 15:55

Mírový běh

Ve středu 20. června z Děčína odstartovala poslední česká etapa Mírového běhu. Běžci z různých zemí světa se s hořící pochodní vydali na cestu do Drážďan. Ještě před tím se ale účastnící běhu potkali se žáky Základní školy Dr. Miroslava Tyrše.

čtvrtek, 28 červen 2018 21:03

Piknik

Dnešním piknikem jsme ukončili pátý ročník, zítra ještě rozdáme vysvědčení a rozejdeme se na prázdniny. Jen s malou změnou, tři žáci 5. B opustí, jedna žákyně přibude a na II. stupni se změní třídní učitelka. Tak ať žije doba volna a odpočinku.

pondělí, 25 červen 2018 17:07

Rozloučení s první třídou

Poslední „učící“ pátek 1. A rozhodně nestrávila učením! Pestrý a napínavý pátek začal krásným sportovním dnem, který pro prvňáčky připravila 6. A. Na děti čekaly různé sportovní soutěže, které všichni nadšeně plnili. Někteří dokonce i opakovaně. Soutěživá nálada nás neopustila ani odpoledne, kdy jsme se v několika týmech vydali hledat poklad po okolí Kvádrberku. Děti statečně hledaly indicie, které je přibližovaly k ukrytému pokladu. Hladoví, nadšení a žízniví jsme dorazili zpět ke škole, kde na nás čekali mnozí rodiče a společně jsme si u ohýnku zazpívali a upekli buřtíky. Vydařený den zakončila diskotéka a společná noc ve škole, kde jsme poprvé i přenocovali. Druhý den po vydatné snídaní a pár hrách již všichni zamířili zpět domů k maminkám a tatínkům.

pondělí, 25 červen 2018 07:40

Pecka 2018

Na začátku června vyjeli žáci do školy v přírodě. Na staré a známé místo, zkrátka do Pecky. Počasí nám přálo, akcí bylo mnoho, všichni jsme si ten týden krásně užili. Koupání, soutěže, výlet na Černou horu. To všechno jsme zvládli a jako vždy, tak s úsměvem. A ten zachytil i karikaturista pan Kovařík, takže jsme si vezli domů i vlastní portrét. Zkrátka, stálo to za to a za rok zase kde? No přece v Pecce!

pátek, 22 červen 2018 10:50

Velký úspěch našich malých baskeťáků

11. května se naši basketbalisté z druhých, třetích a čtvrtých tříd pod vedením p. Houšky zúčastnili 1. kola Jr.NBA. Tento turnaj s přehledem vyhráli a postoupili do 2. kola školní basketbalové ligy. To se konalo opět v Děčíně za účasti 8 družstev z Ústeckého kraje. Naše družstvo vyhrálo svou skupinu A a postoupilo do celorepublikového kola, které bude pokračovat po prázdninách v září. Budeme držet palce!

Naši školu reprezentovali:

2. tř. Ondra Musil, Jáchym Libich, Lukáš Vachel, Klára Zdražilová

3. tř. Jonáš Horák, Marek Houška, Saša Lažanský, Kryštof Kotek, Dennis Nečas, Honza

Sobíšek, Amálka Albrechtová, Anežka Žáčková

4. tř. Kuba Pešek, Matěj Gabriel, Ondra Špinka, Bára Luňáčková

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci.

čtvrtek, 21 červen 2018 20:34

Zábavné odpoledne

Ve středu 20. června jsme uspořádali ve školní družině Zábavné odpoledne, které bylo poslední akcí v letošním školním roce. Děti, které měly zájem, dostaly kartičky a postupně obcházely čtyři stanoviště, kde plnily dané disciplíny. Po splnění všech úkolů na ně čekala sladká odměna. Jako vždy máte možnost vše si prohlédnout v naší fotogalerii. Všem přejeme krásné prázdniny!

kolektiv vychovatelek ŠD

V rámci projektu zajišťujícího implementaci inkluzivního vzdělávání probíhal celý rok kroužek zaměřený na rozvoj matematického a technického nadání.