úterý, 26 listopad 2019 14:17

Florbalopad

V listopadu se tradičně předplácí tělocvičnu florbalové turnaje. Ani letos tomu nebylo jinak. Samotným turnajům předcházela ranní příprava, za kterou je potřeba klukům poděkovat.

Prvním na řadě byl florbalový turnaj okrskové kolo pro 6. - 7. třídu. Naše škola postoupila ze základní skupiny do finálové. V prvním zápase uhrála remízu s Komenčákem, což to znamenalo jediné, do hry vstoupilo skóre. To nakonec naše škola měla v konečném součtu po odehrání i zbylého zápasu s Kamenickou o gól horší a skončila na prvním nepostupovém místě. Po dlouhé době tak bude chybět v okresním finále. Smutek v zelenobílé šatně se dal po turnaji krájet.

Jako druhý na řadu přišel čeps cup, což je turnaj pro první stupeň. Naše škola vyhrála skupinu a přes semifinále postoupila do finále, kde odehrála nejvyrovnanější zápas s Kamenickou. Oba finalisté postupují do krajského lednového finále. Mladé pušky čeká náročná ranní přípravaJ

Jako poslední se představila 8-9.třída v okrskovém finále. Po jasně vyhrané skupině s přehledem vyhrála semifinále a nejvyrovnanější zápas si schovala na finále. Hezký zápas s Kamenickou zvládli střelecky lépe zelenobílí a radovali se z prvenství a postupem do okresního finále.

Sumasumárum:

florbalu bylo dost, celkem 12 zápasů, mnoho ranních hodin tréninku

ze tří turnajů se nám povedlo 2x vystoupat až na vrchol, jeden vrchol znamená postup na kraj v kategorii první stupeň, druhý vrchol na posunul na okresní finále v 8. - 9. třídách, černý míček smutku zbyl na 6-7. třídu, která ve finálové okrskové skupině skončila na 3. místě.

smutek nastal v 6. - 7. třídě, je však dobře, že se dokáže prosadit mezi ZŠ Tyrše a Kamenická další škola,

potenciál naplnila nejmladší skupina, ale do kraje je hromada věcí na čem pracovat,

příprava 8. - 9. třídy nebyla optimální ale na turnaji si to sedlo

Sestava:

3. - 5. třída

Nečas, Ledvinka, Mataj, Huk, Jiruš, Braüer, Kotek, Novotný, Sluták

6. - 7. třída

Ledvinka, Bräuer, Mataj, Pešek, Kugler, Fröhlich, Mlateček, Slánský, Soukup, Vondráček, Duda, Charouzd, Elznic

8. - 9. třída

Lacina, Slanský, Duda, Macák, Hruška, Stajčev, Ridl, Krtil, Kvíz