neděle, 19 květen 2019 10:15

Velký projektový den 2. st. – Volba povolání

Vážení rodiče,

jak jistě víte, 7. května se na pozemku naší školy konal Velký projektový den pro druhý stupeň na téma Volba povolání, který byl realizován v rámci projektu Škola pro všechny. Nacházelo se zde 16 stanovišť, které děti z 6. až 8. ročníků procházely v desetičlenných skupinkách. Na každém stanovišti se děti mohly dozvědět veškeré informace o každém z povolání, např. jaké musí mít člověk vlastnosti a dovednosti, aby mohl vykonávat dané povolání nebo jaké vzdělaní je potřeba. Mimo jiné si děti mohly vyzkoušet jeho praktickou stránku. Na stanovišti zedníka dostali žáci možnost postavit zeď a štukovat, stanoviště elektrikáře bylo rozděleno na tři pracoviště, na kterých byla předváděna elektrotechnická schémata, základní elektrické obvody, elektromagnety a elektromotory. U stavebního technika si vyzkoušeli navrhnout na počítači vlastní dům se zahradou. Dále se zde prezentovaly profese jako hasič, bankéř, zahradník, bubeník, masér, tlumočník, zdravotní sestra a další. Bylo tu také stanoviště pracovníka infocentra, které se nám zdálo zajímavé a pro děti důležité. Děti zde pracovaly s mapou, což se jim může hodit, a s letáčky, na kterých byly různé informace o Děčíně a okolí, ale také o blízkém Německu. My deváťáci jsme mapovali celé dění nebo jsme pomáhali mladším spolužákům na stanovištích.

Za redakční tým 9. r.: Kristýna Matajová, Petr Cikán, Ester Zelenková, Jakub Mujabašič