pondělí, 16 březen 2015 01:00

Sněhuláci pro Afriku ze sněhu i bez sněhu !!!

Stejně jako v loňském roce, se i letos naše škola přihlásila do krásné akce Sněhuláci pro Afriku. Věřili jsme v bohatou sněhovou nadílku a veselé stavění sněhuláků proložené nezbytným koulováním.

Předpovědi meteorologů nám byly často teoreticky příznivě nakloněny. Optimisticky jsme sledovali každou sněhovou vločku, která zabloudila směrem k naší škole. Štěstí přálo třídám při týdenním pobytu v přírodě v Jizerských horách. Dostatečná sněhová nadílka jim umožnila postavit „pravé sněhuláky“. Zbylé třídy dokázaly svoji šikovnost improvizací. Vznikali sněhuláci malí i velcí, namalovaní všemi výtvarnými technikami, jak ve třídách, tak i na školním dvoře. Výborná nálada provázela stavbu všech 73 sněhuláků. Jejich stavitelé přispívali podle svých možností na startovné ve výši 50 Kč na jednoho sněhuláka. Konečná částka 3650 Kč je náš příspěvek, který pomůže společnosti Kola pro Afriku vypravit další darovaná kola - směr Afrika!!!

Již druhým rokem se nám povedla úžasná akce, pomůžeme stejně starým dětem, kterým ulehčíme dalekou a nebezpečnou cestu za vzděláním do vzdálených škol. 288 našich žáků, jejich rodičů a učitelů si zaslouží poděkování za velkou lidskost a lásku k dětem afrického kontinentu. Důkazem je 73 krásných sněhuláků s jejich veselými staviteli. Děkujeme!!!

Přečtěno: 2016 x