úterý, 02 duben 2019 13:55

Parlament 1.4. 2019

Dne 1. 4.. se sešel školní parlament v aule školy. Poprvé se jej zúčastnil nový zástupce pana ředitele  pan Mgr. Jan Medek.

Z obsahu:

- informace od pana ředitele:

1) ve škole je nainstalováno čidlo na určení polétavého prachu v okolí školy ( výsledky možno sledovat na webových stránkách školy),

2) dnes máme nainstalovány kamery ve všech patrech školy,

3) na školním dvoře jsou umístěny nové lavičky,

4) shořelá hala - není součástí naší školy, město uvažuje o jejím odkoupení a přivedení do pořádku,

5) 31. května - dětský den - akce "běž a pomož"  bude uskutečněna na školním hřišti,

6) výjezdy do zahraničí - do konce školního roku se jede 2x do Itálie a 1x do Chorvatska,

7) 20.05.  cyklojízda (do Velkého Března a zpět),

8) v letošním roce je k dispozici 60 zájmových kroužků pro děti (částečně jsou placeny z projektů, do kterých se přihlásila naše škola).

- poté žáci informovali o drobných závadách na technice ve třídách.

středa, 03 říjen 2018 12:20

Školní parlament

Dne 3.10. 2018 se sešel v aule školy školní parlament.

Členové parlamentu:

6.A - V. Divišová, O. Plechatý

6.B - K. Čičáková, A. Mataj

7.A - A. Procházková, A. Ševčíková

7.B - V. Budianu, L. Staňová

8.A - B. Hurytová, M. Bednář

8.B - B. Tschakertová, R. Nováková

9.A - B. Toncarová, P. Cikán

9.B - H. Kmochová, R. Nedvědová

Pozorovatelé:

5.A - E. Valentová, A. Andrle

5.B - J. Smrž, B. Luňáčková

5.C - L. Tóthová, M. Němec

Host:

ředitel školy Mgr. J. Brouček

Program:

- možnost nákupu svačin v jídelně ( 7.40 - 7.55 a 9.40 - 10.00).  Děti projevili zájem o doplnění sortimentu nápojů a dále zeleninových a ovocných salátů,

- zájezdy - opět bude nabídka zájezdů do zahraničí pro děti, např. do Itálie,

- upozornění na zákaz chození o přestávkách do krčku (spojka mezi školou a velkou tělocvičnou),

- děti upozornili na drobné závady či nedostatky v jednotlivých třídách (např. žaluzie, tabule, projektor),

- na dívčí toaletě v přízemí by chtěla děvčata pověsit zrcadlo,

- akce školy - Vánoční trhy a další - budou upřesněny.

čtvrtek, 11 květen 2017 08:03

Zasedání školního parlamentu 04.05.2017

Dne 4. 5. se sešel školní parlament v aule školy za účasti žáků druhého stupně a pátých tříd, pana ředitele školy, paní zástupkyně školy, pí uč. Mgr. L. Svobodové a pana učitele Ing. M. Klímy.

Obsah jednání:

pí uč. L. Svobodová informovala o:

-          světovém dnu hygieny rukou (5. 5.). V souvislosti s tím byly do tříd dodány dávkovače s mýdlem

-          na pozemku školy byla zřízena zahrádka s bylinkami (máta, jitrocel, šalvěj apod.), ze kterých se budou moci připravovat zdravé nápoje.

Pan ředitel:

-          zhodnotil kladně turnaj ve stolním tenise (učitelé x žáci školy), zvláště pak aktivní zapojení dětí v doprovodných akcích (taneční skupiny, gymnastika apod.).

Dotazy od dětí:

-          na Akademii v příštím školním roce – potvrzeno, akademie bude!

-          Cyklojízda – s největší pravděpodobností bude po stejné trase jako minulý rok

-          prosba, aby na dívčích toaletách byla umístěna zrcadla.

pátek, 17 březen 2017 10:06

Zasedání školního parlamentu

Parlament se konal v aule naší školy dne 15. 3. 2017. Tradičně se zasedání zúčastnili ředitel školy a zástupkyně ředitele.

Informace od vedení školy:

- naše škola získala statut fakultní školy UJEP

- nově zavedený bufet – samoobslužný pult – v jídelně funguje, děti jsou spokojené

- rekonstrukce tříd – probíhá většinou v době neúčasti dětí např. v období prázdnin

- naše škola se přihlásila do projektu EU „Šablony II“. Projekt bude zahájen v září 2017. V rámci projektu budou např. realizovány kroužky pro děti zaměřené na logické hry.

- výzdoba v oknech.

Příspěvky od dětí:

- prosba o umístění vonných mýdel na chlapeckém záchodě do mušlí

Výzva:

- zástupci žáků vyzvali vedení školy a další zaměstnance školy na změření sil ve stolním tenisu. Výzva byla přijata. Turnaj žáci versus zaměstnanci školy se uskuteční v průběhu dubna.

čtvrtek, 02 únor 2017 13:11

Školní parlament 2. 2. 2017

Zasedání parlamentu dne 2. 2. 2017

Dnešního zasedání našeho školního parlamentu se zúčastnil pan ředitel a paní zástupkyně ředitele.

1. Informace ze školy:

- po prázdninách se opět otevře občerstvení v přízemí

- opakují se problémy na toaletách, dochází k poškozování vybavení, je potřeba to řešit

- organizace dopravy před školou – řeší se společně s městskými orgány

- zájezd do Itálie – realizují se dva zájezdy po sobě, prakticky plno, přesto se mohou žáci dále

hlásit.

2. Informace od dětí z parlamentu:

- 9. A – má šikmo upevněný diaprojektor

- „Vrchličák má talent“ – návrh na soutěž ve škole

- Akademie – bude v příštím školním roce

- školní klub – osvědčila se pomoc žáků z devátých tříd, zvláště v období zvýšené nemocnosti.

Na závěr popřál pan ředitel všem žákům hezké prožití nastávajících prázdnin.

Ing. Miroslav Klíma

Dne 22.dubna roku 2009 jsme se zúčastnili slavnostního otevření Naučné stezky pod Kvadrberkem.

Po příchodu zástupců školníto parlamentu pod Kvadrberk jsme se seznámili s historií Henryovy lípy, která bude slavnostně zasazena při otevření naučné stezky.

Jedná se o lípu z Číny a jméno ji dali Irové ,kteří ji přivezli do Evropy. Před slavnostním otevřením byly provedeny poslední úpravy lesoparku.

15 minut před zahájením byl lesopark připraven k slavnostnímu otevření.

Učitelský sbor i žáci netrpělivě čekali na příchod pana primátora a dalších zastupců města,kteří přijeli 5 minut před plánovaným otevřením naučné stezky.